Переклад – це крадіжка зі зломом, підглядання у шпарину, підслуховування біля вікна. Це означає протиснутися у кватирку, непомітно прослизнути у чужий будинок. Стати шпигуном, переслідувачем, божевільним. Хапатися за кожну літеру, боротися з опором мови, витримати усі словесні стусани та підніжки. Підкрастися до письменника якомога ближче, захопити його зненацька. Позичити ручку Дюрас, погадати на Таро Ходоровськи, подивитися крізь окуляри Хандке. Пізнати всі смаки та запахи, почути всі діалоги, дістатися самого дна тексту. Щоразу перекладати ту єдину книгу, у яку без тями закоханий.

Два місяці учасники курсу перекладатимуть художні тексти з іспанської, французької або німецької мови, вивчатимуть сучасну теорію перекладу, спілкуватимуться з перекладачами, обговорюватимуть свої роботи у групах і шукатимуть способи їх покращити. Запрошені редактор, видавець і знавець авторського права розкажуть, як перетворити переклад на книгу. Найкращі тексти учасників курсу будуть представлені на відкритих читаннях у грудні, а літератрний он-лайн часопис «Простори» опублікує їх на сайті.

Щоб зареєструватися на курс, надішліть до 5 жовтня коротку інформацію про себе і власний переклад художнього тексту, не перекладеного українською мовою, разом з оригіналом (до 15 000 знаків) сюди 

Ми чекаємо на переклади прозових текстів, але ті, хто хоче потрапити до іспаномовної групи можуть надсилати переклади поезій. Якщо ви перекладаєте російською, то надсилайте текст ще не перекладений цією мовою.

11948203_915029571906070_28425072_nЧого чекати?

— 24 години роботи на семінарах над своїми перекладами художніх текстів;

— зустрічі з редактором, видавцем, знавцем авторського права та представниками європейських культурних інституцій;

— готовий переклад художнього тексту, відредагований під керівництвом кураторів мовних груп;

— уявлення про сучасну теорію перекладу та різних підходів до практики;

— платформу для обговорення своїх перекладів;

— досвід роботи з критичними зауваженями і власними помилками.

Курс включає такі форми роботи:

— аналіз текстів з теорії перекладу;

— переклад художніх текстів;

— редагування своїх перекладів з урахуванням рекомендацій кураторів груп;

— обов’язкове читання перекладів інших учасників курсу і підготовка коментарів до них.

Заняття проходитимуть щосуботи та щонеділі (3 години), а зустрічі із запрошеними гостями – по вівторках або четвергах. Мова спілкування на заняттях – українська чи російська – за вибором куратора або лектора.

КУРАТОРИ:

Німецькомовна група:

Неля Ваховськаперекладачка сучасної німецькомовної літератури, зокрема, в її перекладі вийшли Арно Шмідт, Йозеф Вінклер, Мартін Поллак. Редакторка літературного он-лайн часопису «Простори» та співорганізаторка Творчої спілки перекладачів та письменників.

Марк Бєлорусець – перекладач німецькомовної поезії та прози російською мовою. Серед його перекладів – тексти Пауля Целана, Герти Мюллер, Георга Тракля, Роберта Музіля. Лауреат премії Австрийскої республіки (1998, 2010) і премії Андрія Бєлого (2008).

Іспаномовна група:

Анна Вовченко – перекладачка з англійської та іспанської мов. Упродовж 2012-2015 років у видавництві «Урбіно» вийшли друком її переклади перших шести частин окталогії «Anne of Green Gables» Л.-М. Монтгомері. Дипломант перекладацького конкурсу «Метафора» (2013-2014) за переклад есею Ф. Г. Лорки «Гра й теорія дуенде» і лауреат відзнаки Посольства Канади в Україні за вагомий внесок у популяризацію канадської літератури за кордоном (2014).

Франкомовна група:

Ірина Славінська – перекладачка, журналістка, літературна оглядачка. З французької переклала «Оргазм і Захід» Робера Мюшамбле. Отримала спеціальну відзнаку від журі Премії Григорія Сковороди 2012 року за переклад книги Сьорана «Допінг духу».

РОЗКЛАД КУРСУ:

21 серпня – 5 жовтня 2015 року – збір заявок, відбір учасників.

5 – 11 жовтня 2015 року – формування груп, зарахування учасників курсу.

29 жовтня – 13 грудня 2015 року – заняття у групах.

Максимальна кількість учасників: 9 людей у кожній з груп.

Вартість курсу: 1800 грн. при реєстрації до 28 вересня і 2000 грн. – після.

Добавить комментарий