4 жовтня відбудеться найелегантніше свято Києва — Ретро Круїз. Сотні людей перевдягнуться відповідно до британської моди початку ХХ століття і влаштують велосипедний променад вулицями міста. Вінтажна прогулянка скінчиться у воріт Трояндового саду, де розпочнеться справжній фестиваль ретро-культури з традиційним британським чаюванням, крокетом, великим джазовим концертом, свігновими танцями, ярмаркою etc. Окрім розваг, в рамках фестивалю діятиме лекторій. Літературний критик Євгеній Стасіневич, джазмен Олексій Коган, бурлеск діва Анна Павлова, власниця «Антресоль» Євгенія Таранова, танцівник Кирило Смиковський, велолюбитель Микола Вогник та кінознавець Лук’ян Галкін прочитають вам сім лекцій. Детальніше — сьогодні на ArtMisto.

circle (1)ЛІТЕРАТУРА
Тема: Джуліан Барнз: переосмислюючи Англію

Час: 15:00
Лектор: Євгеній Стасіневич
На лекції мова піде про, вочевидь, найбільш англійського письменника останніх тридцяти років — Джуліана Барнза, автора «Метроленду», «Папуги Флобера» й «Історії світу в десяти з половиною главах». Але в першу чергу нас цікавитиме його роман «Англія, Англія» — взірець постмодернізму з людським обличчям і текст, де цілу країну і міф про неї піддано іронічному і безкінечно тужливому препаруванню.
Мова лекції: українська

МУЗИКАcircle (3)

Тема: Фірмова рубрика «Слухаємо музику разом»

Час: 16:00
Лектор: Олексій Коган
Український джазмен, автор і ведучий безлічі радіопрограм Олексій Коган порадує слухачів лекторію своєю фірмовою рубрикою «Слухаємо музику разом». Як каже сам Олексій, у нього є 15 варіантів проведення лекції, і обраний буде залежати від бажання слухачів. Звістно, з акцентом на британську музику. Через розмаїття інформаційних гаджетів, ми іноді забуваємо як важливо слухати музику разом, на лекції ми згадаємо про це та багато іншого.
Мова лекції: російська

circle (6)РОЗВАГИ
Тема: Бродячий цирк, бурлеск та кабаре

Час: 17:00
Лектор: Анна Павлова
Бурлеск-діва Аня Павлова розповість про те, що любить найбільше в житті — як розважалися на початку 20 століття, до того, як застрягли в телевізорах. Про кабаре, вар’єте, бродячі цирки, медичні шоу (так-так, було й таке). І звичайно, про казковий і скандальний світ справжнього бурлеску.
Мова лекції: російська

ТАНЕЦЬ

circle (1)Тема: Ретро танці: американскі

танці джазової епохи

Час: 17:30
Лектор: Кирило Смиковський
Ми розкажемо Вам про джазову епоху на прикладі танцювальної естетики. Про те, як конкретні люди («Shorty» George Snowden, Whitey’s Lindy Hoppers, Frankie Manning) впливали на становлення і розвиток синтеза африканської та європейської культур.
Мова лекції: російська

circleВЕЛОСИПЕД
Тема: Що робить ретро-костюм на велосипеді: історія появи, поширення, занепаду та відродження велосипедних традицій

Час: 18:00
Лектор: Микола Вогник
Мова піде про виникнення велосипедів та моду на них, зоркема у Франції та Британії, про демократизацію та початок 20-го століття, про занепад, епоху воєн та відновлення популярності в другій половині 20-століття. І, нарешті, про Твід Ран, як продовження столітньої історії з новими нотками.
Мова лекції: українська

МОДАcircle (4)
Тема: Еволюція дамської сумочки за останні 100 років

Час: 18:30
Лектор: Євгенія Таранова
З чого починалася історія, що носили в сумочках дами минулих століть, як змінювалася форма, матеріал, розмір та зміст. Лектор покаже роздруковані фото з найтиповішими представницями 20 сторіччя та кілька цікавих екземплярів від 40-х до 90-х років.
Мова лекції: російська

circle (5)КІНО
Тема: Товста британська рука Альфреда Гічкока в американському кіно

Час: 19:00
Лектор: Лукьян Галкін
Чому, пропрацювавши більше 15 років в британському кіно, Гічкок став культовим режисером саме в Америці? Говоримо «Гічкок» — розуміємо «саспенс» і навпаки: фірмові прийоми батька трилерів. Що таке макгаффіни і з чим їх їдять: специфіка  режисерської кухні.
Мова лекції: російська
Після лекції перегляд стрічки Альфреда Гічкока «Іноземний кореспондент», 1940 рік, мова: оригінал із субтитрами. 

Дата: 4 жовтня, неділя
Місце: Ботанічний сад ім. Гришко (вул. Тимирязівська,1). Трояндовий сад.

Куратор: Тетяна Кисельчук

Добавить комментарий