За кількістю безкоштовних подій ми похрестили минулий тиждень «тижнем волоцюги», але у нас — як за часів януковича — стабільність. Цей тиждень не поступається заходами, де вам не треба витрачати коштовні рубчики, що лежать в темних печерах ваших штанів і чекають часу вкластися на барну стійку за келих еля. 

Цього тижня ви маєте змогу почути британського поета Піта Бірдера, кращого лектора всіх часів і народів Євгенія Стасіневича, вірші Сергія Жадана, який вчора отримав найпрестижнішу польську нагороду Ангелус і 150 тисяч злотих, а також потрапити на відкриття амбітної жіночої виставки «Toy Story» за участю Ніни Мурашкіної, дізнатися за персидський фанк та подивитися культові режисерські роботи. Тож не плачтесь на відсутність грошей і культури. Все є. Вйо, до безкоштовних подій, волоцюги:

Кому і за що (не) дають “Букера”.
Лекція Євгенія Стасіневича12071861_815582128540385_1849839166_n

Книгарня “Є” запрошує на лекцію літературного критика, оглядача арт-порталу “The INSIDER” Євгенія Стасіневича на тему «Кому і за що (не) дають “Букера”, яка відбудеться 20 жовтня.
На лекції мова піде про одну з найавторитетніших літературних премій світу — британський Букер.
Чому Джуліан Барнз чекав на неї тридцять років, а Гіларі Ментел за короткий час отримала її аж двічі?
Чому «Життя Пі» — це формат, а, наприклад, Зеді Сміт і Лоуренс Норфолк (як і Джон Фаулз й Ієн Бенкс) — ні?
Про підводні течії і непросту історію премії, а також про те, що змінилося у Букері після 2014 року — 20 жовтня у лекції від Євгенія Стасіневича.

Де: вул. Лисенка, 3, метро “Золоті ворота”
Коли: 18.00

ЗВУК ЗЕМЛІ 
Лекція #4 (52)12094991_427305730802766_7349718249908865453_o

Перський, анатолійський, кхмерський — таким фанк теж буває. Поговоримо про найхимерніших міксах західних поп-стандартів з аборигенними фолк-мотивами з усього світу. Досить химерно, цілком доступно і дуже танцювально.
Лектор: Філіп Маркович
Телесценарист, в минулому музичний колумніст видань DJAM, «Spectacular Practices» і «Лівий берег», діджей у складі формації LOW Party, яка працює на ниві disco, nu-disco, balearic beats, classic house і downtempo.
Вхід на лекції вільний.
Обовязкова реєстрація

Де: вул. Нижнєюрківська, 31
Коли: 20 жовтня, вівторок, 19:00

Британський поет Піт Бірдер у Києві

12106903_898115036948504_913272116821546961_n

До Київа із виступом та майстер-класом їде британський поет, слемер, викладач й бітбоксер Піт Бірдер (Peter Bearder).
Влітку, за підтримки Arts Council England та British Council, стартував міжнародний проект Пітера з розвитку «spoken word» у світі. Із читаннями та майстер-класами Пітер вирушив у мандри чотирма країнами, серед яких: Німеччина (за співпраці з POETRY MEETS Hip Hop), Нідерланди (партнер — Poetry Circle Nowhere), Україна (партнерLitcentr) та Великобританія (Lyrix Organix and Pangea Poetry). В Києві Пітер (він же — Мr The Temp) проведе майстер-клас «Poetry Performance Surgery» та влаштує у Бочці справжнє поетичне шоу в рамках проекту «Kyiv.Cool Open Mic Night».

Піт Бірдер/Peter Bearder (BA, MA P, DF) — поет, педагог, артист, виконавець біт-боксу і музики на цикличной педалі.
Ділив сцену зі Стюартом Лі і Біллом Бейлі, а також виступає разом з цирковим ансамблем Slamboree. У 2014 році Пітер гастролював Великобританією з сольним туром «Pete (the Temp) vs Climate Change». В останні роки — активно співпрацює з British Council та був відзначений BBC Radio 4, World Service і Newsnight. Піт також є одним з перших шести поетів, які професійно працювали в школі викладачами Poetry Spoken Word. Більше інформації за посиланням. Зараз Бірдер займається розвитком Indiefeed Performace Poetry (Великобританія), одного з найбільших онлайн-архівів аудіопоезіі у світі. Нагороди: Hammer & Tongue National Slam Champion (2009), BBC Radio 4 South of England Slam Winner (2009).
Сайт Пітера

Коли: 22 жовтня (чт),  20:00 
Де: Паб «Бочка», вул. Верхний вал, 22

Kyiv.Cool Open Mic Night with Peter Bearder at Bochka

На гостей події очікує живий та цікавий вечір, сповнений поезії, музики та веселощів) Й, за традицією «Kyiv.Cool Open Mic Night», вийти на сцену зможе кожен охочій! Це 100% безкоштовно і весело, тож беріть із собою й друзів 🙂 Ми шукаємо нові таланти !
Реєстрація

Коли: 24 жовтня (сб) | 15:00 | Вхід: 50 грн.
Де: Клуб «Хармс», вул. Володимирська, 45а

// Poetry Performance Surgery,
або «Перо і скальпель: відточуємо майстерність поетичного виступу»

Майстер-клас із поетичного перформансу від колишнього чемпіона Британського національного поетичного слему Піта Бірдера. Як перенести свій текст зі сторінки в аудиторію? Освоюємо нові техніки, отримуємо практичні поради та отримуємо фідбек від Пітера. Воркшоп допоможе вам більш ефективно розігріватися, використовувати пластичні засоби та мову жестів, модулювати голос, долати нервове напруження, запам’ятовувати текст та працювати з мікрофоном. Приносьте свої готові тексти (будь-якою мовою) — або ж пишіть їх просто на майстер-класі!
Обов’язкова реєстрація
Увага, кількість місць обмежена! Мова майстер-класу: англійська.

Мистецтво в ситуації війни та сучасності

62956371_37a4e92474_b

Чому образи Джузеппе Арчімбольдо стали сьогодні мейстрімним кліше? Можливо, це симптом чогось доволі очевидного? З огляду на сучасність та недавнє історичне минуле суб’єкт – колективний, сингулярний чи індивідуальний – не може не відчувати себе розірваним, у процесі розпаду, несумірним у перспективах ставлення до «минулого». Амбівалентний, фрустраційний, негативний досвід такого роду може посилюватися чи долатися в практиках життя та мистецтва паралельно розірваній реальності.

Чи здатний посттравматичний колективний / індивідуальний суб’єкт мобілізувати свою фрагментарність та багатополярність реальності заради «всього людського»? Чи можливо в історії, зокрема в історії культури, знайти взірці проходження подібних ситуацій? Чи повернення до «природного стану речей» – війни всіх проти всіх – неминуче й уже відбулося?

У трьох лекціях, тематично означених як «Теорія», «Історія», «Досвід», оповідач запропонує свої варіації опису цих ситуацій.
Лектор: Олександр Івашина

Де: Будинок одягу, Львывська площа, 8
Коли: 20, 21 та 23 жовтня о 18:30  

МІСТА, НА ЯКІ ДИВЛЯТЬСЯ ЯНГОЛИ.
Публічна дискусія із серії «Апокаліпсис міста»

12065679_10156125471370150_6331851840567021873_n

Учасники:
Станіслав Цалик, Михайло Черенков та Катаріна Новікова як модератор зустрічі.
Взаємні міфи і взаємні страхи Києва та Донецька у бесіді письменника Станіслава Цалика (Київ) з теологом та філософом Михайлом Черенковим (Донецьк). Людина може зруйнувати місто, але й місто може зруйнувати людину – як знайти порозуміння? Якими є ми сьогоднішні, мешканці постсоціалістичних міст? Духи минулого намагаються повернути втрачений простір – на якому фундаменті ми мріємо будувати (відбудовувати) наші міста?
Модерує філософ і религієзнавець Катерина Новікова.
Перша зустріч проекту «Апокаліпсис міста» розпочинає відкриту дискусію, в проблемному ракурсі якої планується обговорення низки актуальних тем.
Новопосталі феномени (як тимчасово втрачені міста чи пертурбації урбаністичного простору), сусіпільно-культурні процеси (як декомунізація), історичні події (Майдан, війна на сході України) — все це створює нове культурне поле, нові коди, нові практики існування у місті.
Продукування смислів, розуміння значення цих процесів, пошук адекватних засобів для осмислення їх —
так можна окреслити першорядні завдання проекту «Апокаліпсис міста».


Де: вул. Лисенка, 3, метро “Золоті ворота”
Коли: 21 жовтня, 18:00

Сергій Жадан на фестивалі «Одна маленька свіча»

12109738_826756090766287_5804630712772446870_o

22 жовтня на відкритті IV Міжнародного арт-фестивалю фестивалю «Одна маленька свіча» Сергій Жадан (орієнтовний час початку виступу — 15.00, збору гостей фестивалю — рівно о 14.00 з проханням без запізнень).
Сергій Жадан репрезентує третє перевидання книги обраних творів «Динамо. Харків» з абсолютно новими віршами за участю письменника та видавця Івана Малковича (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).
ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Коли: 22 жовтня, четвер, 14:00
Де: арт-простір «Скло», Національний педагогічний університет, вул Тургенівська 8/14

Chapter#2. Візуальна мова японської мультиплікації

12096210_905144939578874_5148455461664813434_n

19:00 – Лекція «Візуальна мова японської мультиплікації». Лектор: Антон Гаук, художник, куратор багатьох мистецьких проектів в Україні та за кордоном, викладач авторських курсів з фотографії, кандидат історичних наук за спеціальністю «етнологія».
Ви дізнаєтесь про історію японської мультиплікації, символи і основні традиційні прийоми, і навіть довідаєтесь, чому мультфільми Міядзакі – це не зовсім аніме.
20:00 – підбірка короткометрових аніме. 
Вхід: безкоштовний. Але просимо попередньо зареєструватись за посиланням

Коли: 21 жовтня, середа, 19:00
Де: Mezzanine, вул. Нижнєюрківська, 31

Открытие выставки «Toy Story»

65_main

Вона терпить і мовчить. Лялька — ідеальна жертва. Ти жертва доти, поки сам себе нею робиш. Тут немає мовчання. Ляльковий регіт.
На виставці TOY STORY художники досліджують поняття іграшки і її значення. Маріонетка в чужих руках, символічна модель людини — ці та багато інших аспектів будуть порушені в проекті. Особливе значення відведено ляльці та її ролі у формуванні гендерної ідентифікації жінки. Таким чином проект піднімає проблему переосмислення місця жінки в сучасному суспільстві. Також художники торкаються теми соціальної гри і життя по дитячому сценарієм.
«Виставка« Toy Story »- це збірний образ безлічі смислів і трактувань. Історії художниць, представлені у живописі, графіці, скульптурі, інсталяціях, відео та саунд арте, фешн та медіа проектах абсолютно різні і неоднозначні. Тут і благання про порятунок підпорядкованої особистості, і дифірамби, присвячені «життя понарошку», і зворушливе оповідання про жіноче щастя, і соціальна драма і багато іншого.

Коли: 21 жовтня, середа. 19:00
Де: Терещенківська, 13

Година з автором: Заза Пауалішвілі

91276399

«Відлітаєш у осінь жовту/жовтим повітряним змієм…» — чи не найвідоміші рядки молодого поета, лауреата літературної премії видавництва «Смолоскип», автора поетичної збірки «Реґіна Ольсен» — Зази Пауалішвілі. Осінній сезон зустрічей у форматі «Година з автором» розпочинається із розмови про «осінню» збірку, про мотиви пошуків та біблійні мотиви у ній, про те, хто така Реґіна Ольсен і що у неї подібного із Лілі Марлен. Багато запитань, поезії та тепла чекають саме на Вас! Приходьте послухати Зазу!
Модераторка: Настасія Євдокимова

Коли: 21-го жовтня о 18:30
Де: українська книгарня «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21, метро «Контрактова площа»)

Кіноклуб Могилянки

4ba45f1-2

Понеділок: Декоративний світ В. Андерсона: «Королівство повного місяця». США. 2012. 94 хв.

Вівторок: Репресоване народне кіно В. Денисенка:«Високий перевал». УРСР. 1981. 170 хв.

Середа: Культові режисерські дебюти: «Голова-гумка». Д. Лінч. США. 1977. 89 хв.

Четвер: Греція елегійна: «Погляд Улісса». Т. Ангелопулос. 1995. 176 хв.

Пятниця: Ozploitation: австралійський грайндхаус.«Машини, що з’їли Париж». П. Вір. 1974. 74 хв.

Коли: 18:30
Де: вул. Набержно-Хрещатицька, 27

Вдалого тижня, волоцюги! 

Добавить комментарий