Цього тижня ми дізнаємося що об’єднує Івана Нечуя-Левицького з Імануїлом Кантом, про спірічуели та госпели, про театрознавеців, про історію виникнення концептуалізму; почуємо африканську поезію та розповіді блудного сина та письменника Олександра Михеда, який щойно повернувся з подорожі по Ісландії та США; потрапимо на відкриття виставок «Час полотна» та «Помешанные», а також на дискусію «Журналіст і письменник» та «Література про війну: досвід США і України»; побачимо сатиричний аналіз загальної атмосфери останнього радянського десятиліття у фільмі «Хмара-рай» і розпочнемо зиму кінорефлексій зі стрічки «Пліч-о-пліч». К.Кеннелі. Як годиться, всі події безкоштовні, всі деталі — на ArtMisto.

Лекція: ДРАМА | Театрознавець як артефакт12246738_437194949813844_709445225031141772_n

Що це за звір – театрознавець? Закомплексована істота, яка не має таланту і відваги грати на сцені чи ставити вистави, тож критикує все, що бачить? Піарщик за гроші чи за натхненням? Зарозумілий інтелектуал, що друкується в академічних виданнях, які читають одиниці? Або такий собі жевжик – завсідник мистецьких тусовок і прем’єрних фуршетів? Список шаблонів чи міфів можна продовжити…
Чи має театрознавець право на самодостатній мистецький жест? В чому він полягає? Як говорити і писати про театр сьогодні?
Лектор – Наталія Шевченко. Науковий співробітник НЦТМ ім. Леся Курбаса, театрознавець, дослідник акторських технологій українського пошукового театру на зламі ХХ-ХХІ ст. (Гладій, Кучинський, Більченко, Ліпцин, Клим, Троїцький тощо), керівник художньо-службового проекту «Коло Богородиці» (ірмолойні напіви).
Вхід вільний за реєстрацією

Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31 
Коли: 30 листопада, 19.00
Подія у Facebook

Відкриття виставки Ярослава Присяжнюка «ЧАС ПОЛОТНА»11202873_1222829494397468_177933320157245172_n

Із 1 грудня в просторі Щербенко Арт Центру буде представлений увазі глядачів новий проект українського художника Ярослава Присяжнюка під назвою «Час полотна». В межах виставки художник представить картини олією, доповнені відео, що «документує тінь від вентилятора на полотні, підкреслюючи таким чином, що зображеня на полотнах є всього лиш довільно зафіксованим моментом».
«Проект «Час полотна» розглядає існування в часі самого полотна, яке ще не стало носієм для авторського задуму, та ідентичність котрого не вичерпується цією авторитарною стратегією презентації.
Проте з чистим полотном відбуваються події: зміна освітлення, сонячні відблиски чи комахи, що випадково потрапили в кадр, стають документацією його існування в часі та просторі. Ці події багато в чому є циклічними, нелінійними, повторюваними.
Це проект про бекграунд картини, що здебільшого залишається непоміченим та маргінальним, проте має свою автентичність» (Ярослав Присяжнюк).

Коли: 1 грудня, вівторок, 19:00
Де: Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22в
Подія у Facebook

Лекція Мирослава Лаюка «7 життів Нечуя-Левицького»12295423_676134892521925_7113240310781845135_n

У видавництві «Основи» з’явилося концептуальне видання класичної повісті «Кайдашева сім’я». Змінюючи насаджені шкільною програмою стереотипи, видавництво презентує лекцію про «невідомого» Івана Нечуя-Левицького у циклі лекцій «7 життів Нечуя-Левицького». 1 грудня (вівторок), о 19:00 у Домі освіти та культури «Майстер клас» лекцію «Що Іван Нечуй-Левицький міг би сказати про мурал на бульварі Лесі Українки, 36-Б?» прочитає письменник і літературознавець Мирослав Лаюк.
Іван Нечуй-Левицький — один із найбільш читаних українських прозаїків. Водночас, про нього часто говорять як про «несучасного» і «вже нецікавого». Насправді, Нечуй — актуальний, його твори — цікаві та корисні для розуміння нашого сьогодення. З нього досі намагаються робити оспівувача селянства, а поміж тим, саме він зафіксував Київ позаминулого століття, з усіма тими вулицями, церквами, ресторанами, чи ненайдетальніше з-поміж своїх сучасників.
Що об’єднує Івана Нечуя-Левицького з Імануїлом Кантом? Чому святкуванні власного 35-ліття літературної діяльності письменник покинув залу у час виголошення вітальних промов? Чи знали ви, що Нечуй 17 років студіював богослов’я, і навчався у «вже не тій Могилянці»? А про те, що він, тонкий знавець музики, який учив розуміти Вагнера одну з перших українських феміністок?

Дитячі травми, дорослі звички і фобії «енциклопедиста українського життя», а також новий погляд на його творчість — у розповіді Мирослава Лаюка.
Концептуальне видання «Кайдашевої сім’ї» Івана Нечуя-Левицького – ще одна новинка альтернативної серії української класики від видавництва «Основи». Заяложена програма, втомлені вчителі, знудьговані учні, загальна атмосфера ненависті та відбувальщини? Насправді у нас хороша література, потрібно тільки дати їй шанс. Наприклад, видати так, щоб класика пасувала образу сучасної молодої людини. Особливість видання – концептуальне оформлення та креативні колажні ілюстрації від художниці Лєри Схємки.
Лектор: Мирослав Лаюк – поет і літературознавець, лауреат літературних премій, автор збірок «Осоте!» і «Метрофобія».

Коли: 1 грудня, 19:00
Де: Дім освіти та культури «Майстер клас» (вул. Лаврська, 16-А, метро «Арсенальна)
Подія у Facebook

Лекція: ЗВУК || Say Amen, Somebody12295367_437253709807968_2245947600595159006_n

ЗВУК ЗЕМЛІ: Лекція # 10 (58)
Спірічуели, госпели і вся та музика, що з них вийшла (вся музика).
Лектор: Ярослав Лодигін
Радіоведучий, один із засновників Радіо Аристократи
Вхід на лекції вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Будь ласка, заповніть форму, навіть якщо Ви реєструвалися під час минулих сезонів

Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31 
Коли: 1 грудня, 19.00
Подія у Facebook

Ворк енд тревел: Година ісландських міфів,
американських досвідів та життя після «Астри»11114780_382288428637830_4016402226373986008_n

Ісландія та США, психотрилер «Астра», що увійшов у списки номінантів на премію Бі-Бі-Сі, творчі плани та мистецькі відкриття – приводи для розмови із Олександром Михедом у форматі «Година з автором» у книгарні «Смолоскип».

Студенти обирають програму «Work and travel», щоб вирватися у великий світ, заробити грошей і вивчити мову. Письменник, критик і мистецький куратор Олександр Михед, дотримуючись принципів цієї програми, понад 5 місяців провів закордоном: пізнаючи великий світ, заробляючи літературний досвід та вивчаючи інші культури. Із якими ісландськими тваринами перезимував літо Сашко? Чи сформулював свою американську мрію? Чи є життя після психотрилера «Астра»?
Усе це та багато іншого можна почути уже 2-го грудня у книгарні «Смолоскип». Формат незмінний – неочікувані запитання модераторки, відкритість автора, чай на кухні.
Модераторка: Настасія Євдокимова

Коли: 2 грудня, 18:30
Де: книгарня «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21, метро «Контрактова площа»)
Подія у Facebook

Відкриття виставки «Помешанные»12274335_958439714221465_3422915531759210714_n

Напередодні найсімейнішого свята — Нового року — ТРЦ Gulliver і арт-журнал theNorDar запрошують на фотовиставку спецпроекту «Помешанные».
Спецпроект «Помешанные» — це сімейні історії українців зі змішаними корінням. Проект закликає згадати про своє коріння, розвиває любов до власної культури і толерантне ставлення жителів України до інших етнічних груп. Фотовиставка проекту «Помешанные» буде розміщена на другому та п’ятому поверхах торгово-розважального центру Gulliver, і протягом двох місяців — з 3 грудня до 3 лютого — кожен бажаючий зможе побачити фотографії та познайомитися з історіями героїв.
Проект
Музичні гості: група 5 Vymir з новою акустичною програмою.

Коли: Відкриття фотовиставки відбудеться 3 грудня, в четвер о 19:00.
Виставка продовжиться до 3 грудня. 

Де: Центральний холл ТРЦ Gulliver (м. Палац Спорту)
Подія у Facebook

Концептуалізм: мистецтво ідей.
Історія виникнення та ключові постаті12289485_494370644058289_4137135921363762778_n

4 грудня о 19.00 мистецтвознавець, куратор, завідувачка відділом 20-21 ст. НХМУ Оксана Баршинова прочитає лекцію про важливий і цікавий напрямок в історіії світового мистецтва — концептуалізм, який виник в средині 60х років ХХ ст. Мова буде йти про найбільш знакових художників та їхні мистецькі практики.
Лекція відбудеться в рамках проектів Юрія Лейдемана «Пісня «Товариш» та Ukrainian Music Week
Вхід вільний

Коли: 4 грудня, п’ятниця, 19.00
Де: 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE, вул. Воздвиженська, 32
Подія у Facebook

Африканська поезія:
«Я на тебе чекатиму під деревом каїсе-дра»65048180

«Я на тебе чекатиму під деревом каїсе-дра» (поезія + музика + інтрига) — вистава про те, що Африка різна, що в Африці є Дерева Балачок, під кроною яких збираються мешканці всього села, щоб обговорити й вирішити важливі питання; про те, що українські поети хочуть перекладати своїх африканських колег і від цього світ стає більшим, вільнішим і прекраснішим.
 

За півроку команда проекту (Дмитро Лазуткін, Олена Гусейнова, Олаф Клеменсен, Галя Ткачук, Катріна Хаддад, Олег Коцарев, Олеся Мамчич, Ганна Яновська, Оксана Куценко) розширила географію перекладів на українську, озвучивши поезії з різних куточків Африки: Сенегалу (Седар Сенгор), Нігерії (Ремі Раджі), ПАР (Ізобель Діксон), Зімбабве (Мусаемуро Зімунья), Марокко (Абделлятіф аль-Ляабі) та інших чудових африканців.

Коли: 4 грудня о 18:30
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Шевченко, 12
Подія у Facebook

«Журналіст і письменник» | Дискусія в Купідоніold-newspaper

2 грудня у Кнайп-пабі «Купідон» відбудеться дискусія «Журналіст і письменник: співіснування і взаємовплив фахів». Стаття і оповідання, публіцистика і роман, колонка і вірш — дуже часто ці тексти «уживаються» в одній людині. Людині, яка пише. Хто вона — письменник чи журналіст? Про це говорять гості з США Джеффрі Браун і Елліот Акерман, радіоведуча й дитяча письменниця Леся Воронина, молодий письменник та журналіст Юрій Ярема та модератори — перекладач і журналіст Іван Рябчій та головний редактор журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський. Захід пройде за підтримки Посольства США в Україні та America House.

Коли: 2 грудня. Початок о 19:00. Вхід: вільний.
Де: Кнайп-паб «Купідон», вул. Пушкінська 1-3/5
Подія у Facebook

Виставка «Пункт призначення»12243340_10153441868698409_6544016512935887226_n

Другим проектом Сергія Дегтярьова в арт-центрі Я Галерея стає «Пункт призначення». Це метафора нашого життя як нескінченної дороги, а нас самих – як вічних водіїв. Кінцевий пункт існує тільки у нашій уяві, тому художньому втіленню підлягають лише пейзажі за вікном: індустріальний дріт контрастує з традиційними краєвидами, а закинуті будівлі вже стали частиною природного ландшафту. Проте дорога не підконтрольна нам, повороти непередбачувані, а роль спостерігача – єдина можлива.

Коли: до 21 грудня
Де: вул Хорива 49 б

Найкращі патріотичні плакатиINVITATION_PPATRIOTIC_POSTER 2 с

До виставки «Український патріотичний плакат» потрапили 100 найкращих робіт однойменного конкурсу, ініційованого центром спільно з організацією «Український культурний фронт». Куратори проекту: Єлизавета Бєльська та Антін Мухарський. До виставки увійшли роботи Андрія Єрмоленка, Миколи Гончарова, Святослава Пащука, Дмитра Кришовського, Антона Мирзіна (Paperdaemon) та інших визнаних плакатистів України. «Кожен твір несе в собі чітку ідею, адже саме через плакат можна закликати до дії, вказати на сильні і слабкі сторони соціуму, що у сьогоднішніх реаліях є важливим складником розвитку держави. Всі вони стають історією вітчизняного мистецтва плакату в країні…», – розповідає про проект мистецтвознавець Олеся Авраменко. Експонати «Українського патріотичного плакату» підуть з-під молотка на благодійному аукціоні, який відбудеться 4 грудня о 19:00. Як і під час минулорічної виставки та торгів, виручені кошти витратять на лікування солдатів із зони АТО. Теми творів: неподільність України, підтримка української армії, свобода політв’язнів, нова українська героїка тощо.

Коли: до 4 грудня
Де: галерея М17, вул Горького, 102-104

«Література про війну: досвід США і України»09138814

Чому війна присутня в літературі? Що більше надихає письменника: війна чи кохання? Навіщо писати про війну? Українські і американські письменники відповідають на ці та інші питання. З американського боку — Елліот Акерман та Крістофер Меррілл. З українського боку — Євген Положій, Марія Матіос і Катерина Сергацкова. Модератори — Іван Рябчій та Микола Кравченко. За підтримки Посольства США в Україні та America House.

Коли: 1 грудня, 19:00
Де: Книгарня «ДОВЖЕНКО книги.кава.кіно.», вул. Воровського, 43а
Подія у Facebook

Кіноклуб МогилянкиWNdJ8zOqze0

Понеділок, 30 листопада, 18:30.
Перехідний період: перебудова: «Хмара-рай». М. Досталь. СРСР. 1990. 76 хв.

Сатиричний аналіз загальної атмосфери останнього радянського десятиліття і його суспільства, що був знятий в переломний момент — фільм готувався як продукт радянського кіновиробництва, проте був показаний на телеекранах вже незалежних держав колишньго Союзу. Головний герой кінострічки, Микола, не за власною волею раптом перетворюється на новатора, сміливця, справжню «зірку» маленького провінційного міста. І це все відбувається через одну-єдину фразу, сказану для того, аби просто підтримати розмову.

Вівторок, 1 грудня, 18:30.
(Про)кіно: «Пліч-о-пліч». К.Кеннелі. США. 2012. 99 хв.

Почати місяць кінорефлексій пропонується поглядом на одне із найважливіших питань сучасного кінематографу. То все ж таки, пліки чи цифра? Чи є одним пережитком минулого, а друге поглядом у майбутнє та єдиним шляхом розвитку кіно? Чи може все навпаки, плівка врятує фільм? Відповідь, разом із Джеймсом Кемероном, Денні Бойлом, Девідом Фінчером, Річердом Лінклейтером та багатьма іншими видатними кіномитцями ви знайдете (або не знайдете) у перший день календарної зими у Кіноклубі Могилянки!

Де: вул. Набережно-Хрещатицька, 27

Добавить комментарий