У рамках дослідницького і виставкового проекту «Спокуси Ієроніма Босха» у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбудеться лекція Петера ван ден Брінка «Ієронімус Босх – постачальник матриць для ринку, що не знав копірайту: статус ранніх реплік».

sad-zemnyh-naslazhdeniy-ieronim-bosh+

Ієронімус Босх, безсумнівно, не єдиний славетний художник, твори якого послідовники копіювали знов і знов. Так було і з картинами Рафаеля, Леонардо, Пітера Брейгеля Старшого, Ель Греко та багатьох інших. Однак репліки з картин цих майстрів завжди сприймали саме як копії – не більше, не менше. До прикладу, творчий доробок Пітера Брейгеля Молодшого здебільшого складається із копій, які він зробив за композиціями батька. Втім десятки копій, створені за нечисленними оригіналами Ієронімуса Босха, свідчать про геть інший підхід. Багато з них було написано поверх старих картин, або на давніх  дошках,  саме заради того, аби  надати живопису старовиннішого вигляду та продавати як оригінальні твори Ієронімуса Босха.

Протягом останніх 20 років певна кількість копій за Босхом була досліджена методом інфрачервоної рефлектографії.  Я запропоную до вашої уваги деякі  з цих картин, аби показати, що вони аж ніяк не є тими оригіналами, що походять із майстерні Ієронімуса Босха, та  вже первісно були створені саме як підробки. Втім, в окремих  випадках це не заважає нам насолоджуватися майстерністю їхнього виконання. Зовсім не варто вважати такі копії не гідними уваги – якраз навпаки!

unnamed (4)

ПРО ПЕТЕРА ВАН ДЕН БРІНКА

Петер ван ден Брінк (Peter van den Brink) експерт та знавець ранньонідерландського мистецтва, автор більш ніж 30 наукових статей, куратор багатьох виставкових і дослідницьких проектів, що отримали широкий розголос і визнання міжнародної музейної спільноти; член українсько-німецької комісії з питань реституції культурних цінностей, втрачених під час Другої світової війни.
З 1997 р. – куратор живопису Старих Майстрів, з 1999 р. – провідний куратор  у Боннефантен-музеї у Маастріхті (Нідерланди).
З 2005 р. – генеральний директор Міських музеїв міста Аахен (Німеччина).

26 лютого 2017 року о 14.00
Доповідь англійською мовою
Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Важливо — кількість місць обмежена!
Контактний телефон для реєстрації: (044) 235-32-90
Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 15

Добавить комментарий