-6.3 C
Kyiv
Среда, Февраль 8, 2023
008

Arts and Film Biennale. Trading illusions

У Києві відбудеться українсько-німецька бієнале мистецтв

З 27 по 30 вересня у мистецьких просторах Educatorium (галерея «Дукат») та Національному музеї Тараса Шевченка презентують роботи художників із Німеччини у рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, що був заснований 2013 року у мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина).

Проект має на меті сприяти зближенню країн Схiдної та Західної Європи, налагодити культурний діалог між Україною та Німеччиною, а також пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України.

Реєстрація на відкриття pза посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDmGcHjBtyv0TsnvIDn4Y0JFfsB9eAZ4eOptd2N_4PhSSctw/viewform

Німці за допомогою мистецтва розкажуть киянам про минуле та теперішнє однієї з найвидатніших мистецьких колоній — Ворпсведе, що неподалік Бремена. У своїх роботах митці висвітлюватимуть соціальну динаміку мистецтва та його вплив на Європу сьогодні.

«Бієнале покликана розповісти про мистецьку схожість унікальних європейських міст — Києва та Ворпсведе. Після того як Україна у 2016 році стала почесним гостем бієнале у Ворпсведе, ми щасливі, що цей міжкультурний обмін продовжиться у Києві та сприятиме зближенню наших країн», — коментує подію Юрган Хаазе, ініціатор та директор Art and Film Biennale.

Головною темою проекту є «Торгівля ілюзіями».
«Щодня люди стикаються з ілюзорними формулами та конструкціями кращого світу, що їм пропонують політики. Ілюзії викривлюють сприйняття людиною суспільства в цілому, думки про інші спільноти і культури. У своєму кураторському виборі я орієнтувалася на різні форми ілюзій, що існують сьогодні у суспільстві України та світу, на те, як художникам вдається їх опрацьовувати у своїй творчості», — зазначає куратор української частини проекту Катерина Рай.

«Телевізійні сюжети про Помаранчеву революцію та Євромайдан дали нам уявлення про українців як таких, що прагнуть єднання з Європою. Сьогодні, зважаючи на політичну ситуацію, яка склалася в Україні, Німеччина обов’язково має дати сигнал в підтримку її незалежності та демократичних засад, і для цього ми обрали інструментом мистецтво та культуру, — пояснюють німецькі куратори. — Гасло бієнале «Торгівля ілюзіями» пов’язане із сучасними пошуками в Україні, що отримала незалежність 1991 року, але також із темою ілюзій у мистецтві та соціумі».

«Діалог між культурами — найдавніший і найфундаментальніший спосіб демократичної бесіди, він є протиотрутою відторгнення та насильства. Його мета — дозволити нам мирно і конструктивно жити в мультикультурному світі та розвивати почуття спільності», — вважає заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

Програма заходу передбачає кінопокази, музикальні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.

Свої роботи у рамках цьогорічної бієнале представлять художниця Маргарет Келлі, один із найвідоміших скульпторів Німеччини Вальдемар Отто, німецький фотограф Рудіґер Любріхт, що став відомим завдяки своїм «Чорнобильським серіям».

Серед українських митців будуть представлені Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші.

Виставка триватиме до середини жовтня.

Організатори:
Wilhelm Fraenger-Institut (Німеччина)
ГО «Конгрес активістів культури» (Україна)

За підтримки:
Міністерства культури України,
Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина,
Міністерства закордонних справ Німеччини.
http://www.culturalactivism.org/arts-and-film-biennale-kyiv/

Date

Сен 27 2017

Time

18:30 - 23:00

Location

Національний музей Тараса Шевченка
бул. Шевченка, 12