0.4 C
Kyiv
Среда, Февраль 1, 2023
018

Дивовижний світ Ієроніма Босха

Британська Рада в Україні та арт-об’єднання CoolConnections представляють
EXHIBITION ON SCREEN. ФІЛЬМИ-ВИСТАВКИ НА ВЕЛИКОМУ ЕКРАНІ
Дивовижний світ Ієроніма Босха / The Curious World of Hieronymus Bosch

Великобританія, 2016, 1 година 30 хвилин
Режисер: Філ Грабскі

600 років тому, в 1516 році, в Бургундському герцогстві помер Ієронім Босх — художник, який пов’язав своєю творчістю Середньовіччя та Новий час,залишившись загадкою для мистецтвознавців. У 2016 році його твори повернулися до рідного міста живописця Хертогенбос в Північному Брабанті заради однієї з головних виставок року — «Ієронім Босх. Бачення генія».
За три місяці музей Північного Брабанта відвідали майже 500 тисяч осіб, а куратор виставки Шарль де Моой справедливо зауважив, що навряд чи сам Босх бачив таку кількість власних шедеврів, зібраних разом: з 24 збережених живописних творів Босха на виставці виявилися 17, із 20 малюнків — 19.
8 років — стільки знадобилося кураторам виставки «Ієронім Босх. Бачення генія», щоб отримати для виставки більшу частину живописних робіт Босха. Спадкоємець середньовічного символізму і предтеча сюрреалізму, художник, без якого не було б ні Гойї, ні Далі, Ієронім Босх продовжує інтригувати своїх глядачів.
Дивовижний «Сад земних насолод» і пронизливий «Се людина», самий незвичайний в історії образ Іоанна Хрестителя і триптих «Віз сіна» і зараз вражають тим, як химерно Босх поєднує непоєднуване і використовує метафору в живописі. Фільм пропонує післямову до виставок, які пройшли в голландському місті Хертогенбос і в музеї Прадо в Мадриді у 2016 році.
www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/visual-arts/exhibition-on-screen/bosch

IN ORIGINAL LANGUAGE WITH UKRAINIAN SUBTITLES.
Фільм-виставка демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Перегляд фільму-виставки не рекомендовано особам віком до 16 років!
Квитки у касах кінотеатру та на сайті онлайн: bilet.vkino.com.ua/showtime/?theater=kiev&agent=kievkult&show=5473

Date

Авг 06 2017

Time

15:00 - 16:30

Location

Кiнотеатр КИЇВ
вул. Велика Васильківська, 19