-9.1 C
Kyiv
Четверг, Февраль 9, 2023
011

Рік Копсі. Paintscapes

Знімки Ріка Коупсі створені на перетині цифрових технологій і традиційних живописних практик, та об’єднані у цикл під назвою «Paintscapes». Під час свого експерименту автор намагається виявити саму сутність художнього процесу та поєднує фотографію із матеріальною «фарбовою» першоосновою, і при цьому не просто породжує нові художні образи, а й наповнює їх новими значеннями.

На фотографіях, створених у режимі макрозйомки, зафіксовані ділянки живописного полотна. Досліджуючи поверхню застиглих олійних фарб, автор розглядає фарбу як певну субстанцію, відчутну матерію, яка покликана стати в руках художника «живою плоттю» художнього образу. «Макровигляди» живописної поверхні напряму відсилають до значення слова «paintscape» – поєднання англійських слів, що позначають фарбу та місце чи ландшафт. У роботах також присутня безпосередня алюзія на жанр морського пейзажу, і передусім – на творчість славетного британця Вільяма Тернера.

«У цьому експерименті мене цікавить взаємодія живописного оригіналу – першоджерела – із образом, який з’являється внаслідок фотозйомки, а також поєднання рукотворного процесу із технологічними можливостями машини. При цьому я спостерігаю результат, де матеріальна субстанція – фарба – створює новий образ, відчутний на емоційному рівні, фактично новий художній твір» – коментує проект Рік Коупсі.

Експозиція включає 20 фотографій, що стилістично поєднані контекстом морського пейзажу, а також відеофільм «Ерозія», який у режимі макрозйомки показує процес руйнування фарбового шару, і дає можливість відчути зникнення живопису як такого та усвідомити примарність його існування.

Коли: п’ятниця, 4 серпня, 19.00
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька 10-А

Інформація:

Рік Коупсі – британський художник, куратор, теоретик, викладач. Вивчав образотворче мистецтво в художній школі м. Фалмут, отримав ступінь магістра мистецтв в університеті Манчестер Метрополітен. Наразі викладає теорію мистецтва у Манчестерській школі мистецтв. Роботи художника регулярно експонуються у Великій Британії та за кордоном. Живе і працює у м. Манчестер.

Port creative hub – мультифункціональний простір на Подолі для сучасних культурних ініціатив. Це проект команди Art Management із ревіталізації промислового об’єкту шляхом залучення потенціалу креативного сектору економіки. культурних та творчих ресурсів. Відкритий влітку 2015 року. Зараз у Port creative hub функціонують художня галерея, студія для митців, бібліотека, лекторій та майданчик для репрезентації творчих або соціальних проектів.

Date

Авг 04 2017

Time

19:00 - 19:00

Location

Port creative hub
вул. Набережно-Хрещатицька, 10А
Category