23.7 C
Kyiv
Понедельник, Август 21, 2017
19701988_1589000711133275_9128998575047568911_n

Виставка «Крістофер Макос: Доба Енді Воргола»

20 липня 2017 року, о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку «Крістофер Макос: Доба Енді Воргола», на якій вперше в Україні представлено роботи всесвітньо відомого американського фотографа, близького друга Енді Воргола, Крістофера Макоса. У рамках виставки до Києва завітає сам автор.

Виставка складається з двох частин. У першій 20 оригінальних світлин Макоса представляють панораму богемного Нью-Йорка 1970-80-х років у момент розквіту культури поп-арту та панку; у другій 8 робіт із фотосерії Altered Images показують Енді Воргола в образі його жіночого alter ego. Сповнені дружньої невимушеності та приязні, що поєднувала Крістофера Макоса з його героями, світлини є щирими, інтимними і тонкими документами епохи, на яких, окрім Воргола, постають такі ікони сучасного мистецтва і поп-культури як Сальвадор Далі, Джон Леннон, Мік Джаггер, Лайза Мінеллі, Кіт Харінґ, Жан-Мішель Баскія, дрег-квін Дівайн та багато інших.

Світлини з серії Altered Images, створені протягом 48 годин 1981 року в студії Макоса, зображуть Енді Воргола у різних жіночих туалетах і зачісках, піднімаючи питання кросдресінгу, рольових ігор та конструювання ідентичності. Роботи інспіровані дадаїзмом та іконічною серією фотопортретів Марселя Дюшана в образі Rrose Sélavy авторства Мана Рея. Енді Воргол на фотографіях Крістофера Макоса не намагається косметикою і перуками цілковито приховати свою маскулінність – навпаки, він безстрашно демонструє свою слабкість, непевність і гендерну дуальність, притаманну кожній людині. У цій відвертості митець проявляє свою інакшість, не боячись бути тим, ким він є насправді, попри усталені норми суспільства.

Крістофер Макос (нар. 1948) – американський фотограф і художник, учень Мана Рея. Саме Макос навчив Енді Воргола фотографувати, а також познайомив його з творчістю Жана-Мішеля Баскія та Кіта Харінґа. У різний час співпрацював з такими виданнями як Interview Magazine, Rolling Stone, House & Garden, Connoisseur Magazine, New York Magazine, Esquire, Genre та People magazine.

Роботи фотографа виставлялися у Tate Modern у Лондоні, музеях Whitney Museum of American Art й The Metropolitan Museum of Art, New York у Нью-Йорку та зберігаються у колекціях понад 100 музеїв світу. Енді Воргол називав Крістофера Макоса «найсучаснішим фотографом Америки».

Відкриття за участі Крістофера Макоса відбудеться у креативній спільноті IZONE за адресою: вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх.

Виставка триватиме до 28 вересня 2017. Розклад виставки: 12:00 — 20:00, без вихідних.

Date

Авг 22 2017

Time

All of the day

Location

IZONE
вул. Набережно-Лугова, 8