18 C
Kyiv
Четверг, Сентябрь 21, 2017

Безкінечна подорож, або Енеїда

«Безкінечна подорож, або Енеїда» вдруге у Києві й тепер у зовсім іншому форматі. Цього разу показ відбудеться просто неба, на сходах Національного художнього музею України на Грушевського, 6 в рамках виставки, присвяченої візуальній історії легендарної поеми Котляревського – «Проект Енеїда». Юрій Андрухович читає лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов озвучують «безкінечну подорож» імпровізаційною музикою, мінімалізмом, бароко та гострою бітовою електронікою. vj-група CUBE забезпечує візуалізацію, звертаючись до створених у 60-х роках Анатолієм Базилевичем ілюстрацій до «Енеїди», зображень Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі, фото сучасної Полтави, відзнятих режисеркою Олею Михайлюк, та власної анімації.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/LeO5St3pa9MlHYYw1
Вхід на подію: 70 грн — дорослі та 30 грн — діти, студенти й пенсіонери.

Эротика и порнография в искусстве / Дмитрий Корсунь (лекция)

Pavlovka ArtGallery презентует лекцию Дмитрий Корсунь (Dmitry Korsun)«Эротика и порнография в искусстве» в рамках программыГОГОЛЬFEST 2017: Ковчег

Киев
Васильковская, 1
GogolFest ArkSquat
Normal space 413
справки:
+38 099 726 58 76
+38 067 985 77 83

на заставке мероприятия использован фрагмент работы Владимир Матвейцев (Vladimir Matveytsev) «Сни та мрії»

Про Гогольfest 2017 – ось тут in.gogolfest.org

Вартість Абонементу на всі 11 днів:
— 420 uah до 6 вересня,
— 490 uah з 7 вересня.
Вони тут – bit.ly/gogolfest17

Будуть також одноденні квитки. Продаж здійснюватиметься на вході, вартість коливатиметься від 100 до 270 (в залежності від дня).

Та, Що Їсть Цукерки, або

Этот проект — литературно-пластический перформанс. По жанру это — синтез пластики, поэзии, драмы и кино. По форме изложения — притча-размышление, экзистенциальные наблюдения над нами-человеками во времена хаоса-потопа.
Да, но при чем тут Поедающая? Она — главная героиня, глазами которой вы все и увидите, не забывая открывать свои 😁
А конфеты? С одной стороны — говорить о самом главном нужно так, чтобы не забыть об удовольствии. Потому что без него познание истины будет подобно хождению по горящим углям.
А с другой — что есть конфета и что спрятано в фантике? Что происходит с человеком, когда он находит там не то, что ожидал и почему?
И кто этому причина?

Вид на жительство / Ольга Гурина / Видеo-инсталляция

Pavlovka ArtGallery представляет проект Ольги Гуриной (Olimana Gurimana)

/ВИД НА ЖИТЕЛЬСТВО/ — видеo-инсталляция
В работе используется три видео: слева вы видите видео, снятое на территории России, справа — в Украине, по центру — видео Луны.
Работа создана во время поездки в Россию на автобусе Киев-Липецк и из России на автобусе Липецк-Киев, место в автобусе, и в том, и в другом случае — №20. Художница пересекала границу между двумя воюющими государствами. В одной стране она родилась и жила 27 лет, там же сейчас живут родители, брат, племянница и лучшая подруга. В другой стране она нашла себя, своих, свое будущее, в которое верит. В России – у нее паспорт, в Украине – вид на жительство. Паспорт ей дали по праву рождения, вид на жительство нужно было заслужить, заслуживать его нужно каждый год – налогами, заявлениями, справками о несудимости. В своей работе автор задается вопросом, так ли уж «правильно» выдавать паспорт, основываясь на месте рождения человека? Паспорт и вид на жительство, как и театр – изобретения человека. Гражданин – это тоже роль. Можно ли жить, не играя в этом «политическом» театре, не замечая границ? Быть может единственный способ не пересекать границу – это идти вдоль нее? Стать апотритом или жителем Луны?…

Київ
Васильківська, 1
GogolFest ArkSquat
Normal space 413
довідки:
+38 099 726 58 76
+38 067 985 77 83

Про Гогольfest 2017 – ось тут in.gogolfest.org

Вартість Абонементу на всі 11 днів:
— 420 uah до 6 вересня,
— 490 uah з 7 вересня.
Вони тут – bit.ly/gogolfest17

Будуть також одноденні квитки. Продаж здійснюватиметься на вході, вартість коливатиметься від 100 до 270 (в залежності від дня).

Performance Oximórica на ГогольFES’T17

OXIMORICA
• 15.09.2017
• 20:00
• ТАНЕЦЬ
• зелена програма
тривалість: 30 хвилин

Javier Martin (Іспанія)
Постановка та хореографія – Javier Martin
Танцювальна інтерактивна вистава для музеїв та альтернативних творчих просторів
арт-резиденція: Centro Danza Canal
за підтримки: Музей університету Наварри, | МУН, Театр Коломба, Deputación de A Coruña

Тіла видозмінили наше середовище, особливість їхньої присутності в тому, що вони привносять рух у простір, у якому перебувають. Коли ми відчуваємо плин форм, відбувається кінестетичне спілкування.
«oximórica» (оксиморика) — це сучасний сольний танець під музику російського піаніста Олега Каравайчука, що став результатом зустрічей музиканта та хореографа. Це творчий інтерактивний проект, що побудований на основі труднощів імпровізації, коли тіла, як глядачів, так і танцюриста, втручаються в простір і взаємодіють у ньому, модифікуючи виступ. Таким чином oximórica вступає в діалог із незвичним середовищем музею, історичної будівлі чи іншої символічної архітектури, збагачуючись смислами і енергетикою місця. Творець вважає: «Метою проекту є виявити методи самопізнання і керування рухом та середовищем через сценічне мистецтво, застосувавши транспідхід. Виявилося цікавим — влаштувати зустріч щодо майбутнього нових фізичних та ідейних карт тіла, що можуть сприяти особистій, суспільній та політичній еволюції, аби віднайти нові стимулюючі парадигми, здатні активувати теперішнє».
У своїй книзі «Маятник Фуко» Умберто Еко винаходить нові дисципліни, науки: «Oximórica», сукупність (вигаданих?) неортодоксальних форм знання, є однією з них. Сутність «оксиморики» полягає, як видно з назви, «в суперечливому характері дисципліни».
За підтримки: European Cultural Foundation

Арт-вечер «Ван Гог и Я»

Арт-вечер «Ван Гог и Я» будет посвящен Ван Гогу в жизни художницы Ольги Адам — а это и картины по мотивам его работ, экскурсии в музеи, ее впечатления, ее переживание биографии мастера, ее участие в первому анимационному фильме о великом художнике, написанному маслом в Польше и даже ее истории об одном откусанном ухе и одной луже крови)) Над фильмом в течение пяти лет работали 120 живописцев, в том числе группа из 13 художников из Украины.

Каково это — рисовать фильм маслом? Об этом нам расскажет спикер, киевская художница Ольга Адам, харизматичный и необычный рассказчик, легкая личность и магнетичный человек, непосредственно участвовавший в проекте.

Можно будет посмотреть фрагменты из фильмов, узнать о том, как удалось передать уникальный стиль Ван Гога, как можно воссоздать его сюжеты и его героев. Вы узнаете секреты закулисья, поговорите о тайнах анимации и просто проживете один вечер с двумя художниками. Вход свободный, free donation приветствуется

Авангард. Ревізія на Gogolfesti

«Авангард. Ревізія» — осмислення авангардного мистецтва в Україні. Лінія між поколінням революції і свободи 20х та сучасним.

Михаїл Кауфман, брат і оператор Дзиґи Вертова зафіксував Київ 1929 року. Протягом 54 хвилин кінопоеми можна побачити як виглядали зруйновані нині будівлі, одноповерховий затоплений лівий берег, дивний психоделічний монтаж, неочікувані переходи та крупні плани кошенят.

Німий фільм озвучений екзистенційними, соціалістичними, еретичними, піднесеними, актуальними, графоманськими, цнотливими, авангардними текстами поетів, хайль кохайль альсе комих ихай тепер для кожного.

Медіаколаборація Raketa зобов’язується заповнити зал Довженко-центру заділеєними флажилетами, пульсуючими глибокими сінтами, неврівноваженим піцикато, метаморфозами людського голосу і неоднозначною тишею.

Вхід за умовами Гогольfestу

Джаз на Пляже — Bossa Nova

В этот вечер для вас будет играть квартет Руслана Егорова.

Бразильское слово bossa обозначает примерно тоже, что и русское слово «фишка», nova — «новый». По сути, стиль можно именовать как «новая фишка», «новый стиль». Изначально он звучал только в домах и на концертах для знатной публики, но в скором времени босанова перестала быть «музыкой для избранных», ее начали играть в клубах, барах и на бразильских улицах. Это стиль, который начал широко распространяться, который подарил миру великие имена.

Bossa Nova — интригующая музыка, которая будоражит сознание, увлекает и захватывает. 

Гастрономічна подорож Енеїдою — лекційно-дегустаційне дійство

Зубці, потапці, книші, шулики, тетеря… Все це – страви, про які пише Котляревський в «Енеїді». Взагалі ж барвисті описи бенкетів в творі оперують кількома сотнями гастрономічних термінів. Тож пропонуємо обрати «Енеїду» в якості відправного пункту для цікавої розмови про історію української гастрономії – від козацтва до сьогодення, про традицію, сучасність та важливі відкриття.
Більше того, продегустуємо українське вино та українські устриці, а ще – сучасні стовпці та потатпці – з щучим кав’яром, копченим сомом, оселедцем або ж фуа-гра.
Розповідає: Банько Марія, Сім’я ресторанів Дмитра Борисова
Пригощає: кафе «Еней»
Вартість: лекція + дегустаційний сет – 70/30 (дорослі/студенти та пенсіонери) + 150 гривень.
Реєстрація: https://goo.gl/forms/CRqjNfng3C9qvwFp2

Jazz in Kiev Band: Мова джазу на Дні відкритих дверей Дому МК

вересня, у неділю, під час відкритих дверей, у вже рідному для джазової музики Майстер Класі, в музичний простір поринемо з Олексієм Коганом та Jazz in Kiev Band. Початок виступу о 20:00

Дім МК — це місце, де музиці добре. За підтвердженням варто заглянути до афіші — там завжди величезна кількість концертів, на будь-який смак, щось цікаве зможе знайти для себе навіть найприскіпливіший музичний гурман. Що й казати, тільки авторський проект Олексія Когана «Тема з варіаціями. Live» разом з Майстер Класом провів понад 340 джазових вечорів і заснував чудову традицію — кожної середи у Домі МК лунає джаз.
Можна точно стверджувати, що музика є універсальною мовою людства, а джаз завжди об’єднує людей, на думку легенди джазу, Посла Доброї волі Юнеско Хербі Хенкока.
Не можемо не погодитися, адже саме цей унікальний інструмент і використовує Олексій Коган та Jazz in Kiev Band для спілкування зі слухачами. Jazz in Kiev Band – це відомі українські музиканти поєднані музикою, яку люблять. Колектив постійно виступає на різних локаціях у Києві, грав у Львові та Одесі, брав участь у фестивалях у Луцьку, Рівному, Черкасах, Чорноморську (Koktebel Jazz Festival). Програма виступу Jazz in Kiev Band побудована на бразильській, латиноамериканській музиці та гарних баладах.
Джазмен, радіоведучий, арт-директор Alfa Jazz Fest (Lepolis Jazz) Олексій Коган кожен свій концерт доповнює спілкуванням з залом. Ведучий не тільки презентує кожну композицію, а ще й супроводжує їх цікавими історіями, розповідає, як вони створювалися, ділиться особистими спогадами про музикантів. Такий інтерактив завжди єднає музикантів і слухачів, а музика стає зрозумілою та близькою.
Вхід вільний. Реєстрація на концерт обов’язкова за телефоном — 044 594 10 63.