5 C
Kyiv
Четверг, Ноябрь 23, 2017

Ансамбль Kwartludium: Графічні партитури польських композиторів

12 жовтня о 19:30 у Домі МК у рамках проекту MK Classics (куратор — Тетяна Калініченко Tatyana Kalinichenko) — спеціальний концерт від XXIII Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”. До Києва завітає польський ансамбль KWARTLUDIUM, який представить концертну програму «ГРАФІЧНІ ПАРТИТУРИ ПОЛЬСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ»

Ансамбль KWARTLUDIUM /PL, у складі:
Кароліна Пьонтковська-Новіцька, скрипка
Міхал Ґурчинський, кларнет, бас-кларнет
Павел Новіцький, ударні
Пьотр Новіцький, фортепіано

Програма концерту:
Боґуслав Шеффер
PR–IVIII (1972)
Non stop (1960)
Kontury (1960)

Кшиштоф Кніттель
Sketches (1979)

Єжи Корновіч
Gullfoss (2012)

Роман Гаубеншток-Раматі
Decisions (1959-71)
Multiple 1 (1969)
Alone 1 (1965)

Концерт відбувається в рамках реалізації проекту за програмою Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “Промоція польської культури за кордоном”.

Вартість квитків на концерт — 100 грн. Студенти та пенсіонери — 50 грн. Реєстрація обов’язкова за телефоном 044 594 10 63.

Українська Австраліана. Кураторські екскурсії

Музей української діаспори запрошує відвідати кураторські екскурсії у рамках проекту «Художник-Амбасадори. Українська Австраліана»:
— 7 жовтня (субота) 14.00-14.45
— 21 жовтня (субота) 14.00-14.45
— 4 листопада (субота) 14.00-14.45

Вартість квитка на екскурсію – 50 грн. (пільговий – 25 грн.)

Проект «Художник-Амбасадори. Українська Австраліана» вперше в Україні широко представляє понад 60 творів живопису та графіки шести австралійських митців – вихідців з України. П’ятеро з них належать до так званої третьої хвилі еміграції: Володимир Савчак, Тимофій Мессак, Петро Кравченко, Степан Хвиля та Леонід Денисенко переїхали до далекої Австралії по закінченню Другої світової війни. У залах також експонуються картини сучасної українсько-австралійської художниці Світлани Солдатової, котра виїхала на Зелений континент у 1990-х роках за програмою професійної еміграції. Саме про життєві долі та творчий шлях цих шести унікальних митців і йтиметься в екскурсії.

Проводитиме екскурсії співкуратор виставки, провідний науковий співробітник музею Ганна Лексіна Anna Leksina.

По завершенню екскурсії відвідувачів запросять на каву в музеї. Гості зможуть скуштувати справжню італійську каву та десерти, створені за унікальними рецептами українців світу. Зокрема відвідувачі матимуть унікальну нагоду спробувати австралійський чізкейк, який став традиційним не тільки в Європі, але й на Зеленому континенті.

Цікава розповідь та вишукані десерти зроблять ваш день по-справжньому австралійським!

Arts and Film Biennale. Trading illusions

У Києві відбудеться українсько-німецька бієнале мистецтв

З 27 по 30 вересня у мистецьких просторах Educatorium (галерея «Дукат») та Національному музеї Тараса Шевченка презентують роботи художників із Німеччини у рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, що був заснований 2013 року у мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина).

Проект має на меті сприяти зближенню країн Схiдної та Західної Європи, налагодити культурний діалог між Україною та Німеччиною, а також пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України.

Реєстрація на відкриття pза посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDmGcHjBtyv0TsnvIDn4Y0JFfsB9eAZ4eOptd2N_4PhSSctw/viewform

Німці за допомогою мистецтва розкажуть киянам про минуле та теперішнє однієї з найвидатніших мистецьких колоній — Ворпсведе, що неподалік Бремена. У своїх роботах митці висвітлюватимуть соціальну динаміку мистецтва та його вплив на Європу сьогодні.

«Бієнале покликана розповісти про мистецьку схожість унікальних європейських міст — Києва та Ворпсведе. Після того як Україна у 2016 році стала почесним гостем бієнале у Ворпсведе, ми щасливі, що цей міжкультурний обмін продовжиться у Києві та сприятиме зближенню наших країн», — коментує подію Юрган Хаазе, ініціатор та директор Art and Film Biennale.

Головною темою проекту є «Торгівля ілюзіями».
«Щодня люди стикаються з ілюзорними формулами та конструкціями кращого світу, що їм пропонують політики. Ілюзії викривлюють сприйняття людиною суспільства в цілому, думки про інші спільноти і культури. У своєму кураторському виборі я орієнтувалася на різні форми ілюзій, що існують сьогодні у суспільстві України та світу, на те, як художникам вдається їх опрацьовувати у своїй творчості», — зазначає куратор української частини проекту Катерина Рай.

«Телевізійні сюжети про Помаранчеву революцію та Євромайдан дали нам уявлення про українців як таких, що прагнуть єднання з Європою. Сьогодні, зважаючи на політичну ситуацію, яка склалася в Україні, Німеччина обов’язково має дати сигнал в підтримку її незалежності та демократичних засад, і для цього ми обрали інструментом мистецтво та культуру, — пояснюють німецькі куратори. — Гасло бієнале «Торгівля ілюзіями» пов’язане із сучасними пошуками в Україні, що отримала незалежність 1991 року, але також із темою ілюзій у мистецтві та соціумі».

«Діалог між культурами — найдавніший і найфундаментальніший спосіб демократичної бесіди, він є протиотрутою відторгнення та насильства. Його мета — дозволити нам мирно і конструктивно жити в мультикультурному світі та розвивати почуття спільності», — вважає заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

Програма заходу передбачає кінопокази, музикальні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.

Свої роботи у рамках цьогорічної бієнале представлять художниця Маргарет Келлі, один із найвідоміших скульпторів Німеччини Вальдемар Отто, німецький фотограф Рудіґер Любріхт, що став відомим завдяки своїм «Чорнобильським серіям».

Серед українських митців будуть представлені Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші.

Виставка триватиме до середини жовтня.

Організатори:
Wilhelm Fraenger-Institut (Німеччина)
ГО «Конгрес активістів культури» (Україна)

За підтримки:
Міністерства культури України,
Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина,
Міністерства закордонних справ Німеччини.
http://www.culturalactivism.org/arts-and-film-biennale-kyiv/

Безкінечна подорож, або Енеїда

«Безкінечна подорож, або Енеїда» вдруге у Києві й тепер у зовсім іншому форматі. Цього разу показ відбудеться просто неба, на сходах Національного художнього музею України на Грушевського, 6 в рамках виставки, присвяченої візуальній історії легендарної поеми Котляревського – «Проект Енеїда». Юрій Андрухович читає лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов озвучують «безкінечну подорож» імпровізаційною музикою, мінімалізмом, бароко та гострою бітовою електронікою. vj-група CUBE забезпечує візуалізацію, звертаючись до створених у 60-х роках Анатолієм Базилевичем ілюстрацій до «Енеїди», зображень Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі, фото сучасної Полтави, відзнятих режисеркою Олею Михайлюк, та власної анімації.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/LeO5St3pa9MlHYYw1
Вхід на подію: 70 грн — дорослі та 30 грн — діти, студенти й пенсіонери.

Эротика и порнография в искусстве / Дмитрий Корсунь (лекция)

Pavlovka ArtGallery презентует лекцию Дмитрий Корсунь (Dmitry Korsun)«Эротика и порнография в искусстве» в рамках программыГОГОЛЬFEST 2017: Ковчег

Киев
Васильковская, 1
GogolFest ArkSquat
Normal space 413
справки:
+38 099 726 58 76
+38 067 985 77 83

на заставке мероприятия использован фрагмент работы Владимир Матвейцев (Vladimir Matveytsev) «Сни та мрії»

Про Гогольfest 2017 – ось тут in.gogolfest.org

Вартість Абонементу на всі 11 днів:
— 420 uah до 6 вересня,
— 490 uah з 7 вересня.
Вони тут – bit.ly/gogolfest17

Будуть також одноденні квитки. Продаж здійснюватиметься на вході, вартість коливатиметься від 100 до 270 (в залежності від дня).

Та, Що Їсть Цукерки, або

Этот проект — литературно-пластический перформанс. По жанру это — синтез пластики, поэзии, драмы и кино. По форме изложения — притча-размышление, экзистенциальные наблюдения над нами-человеками во времена хаоса-потопа.
Да, но при чем тут Поедающая? Она — главная героиня, глазами которой вы все и увидите, не забывая открывать свои 😁
А конфеты? С одной стороны — говорить о самом главном нужно так, чтобы не забыть об удовольствии. Потому что без него познание истины будет подобно хождению по горящим углям.
А с другой — что есть конфета и что спрятано в фантике? Что происходит с человеком, когда он находит там не то, что ожидал и почему?
И кто этому причина?

Вид на жительство / Ольга Гурина / Видеo-инсталляция

Pavlovka ArtGallery представляет проект Ольги Гуриной (Olimana Gurimana)

/ВИД НА ЖИТЕЛЬСТВО/ — видеo-инсталляция
В работе используется три видео: слева вы видите видео, снятое на территории России, справа — в Украине, по центру — видео Луны.
Работа создана во время поездки в Россию на автобусе Киев-Липецк и из России на автобусе Липецк-Киев, место в автобусе, и в том, и в другом случае — №20. Художница пересекала границу между двумя воюющими государствами. В одной стране она родилась и жила 27 лет, там же сейчас живут родители, брат, племянница и лучшая подруга. В другой стране она нашла себя, своих, свое будущее, в которое верит. В России – у нее паспорт, в Украине – вид на жительство. Паспорт ей дали по праву рождения, вид на жительство нужно было заслужить, заслуживать его нужно каждый год – налогами, заявлениями, справками о несудимости. В своей работе автор задается вопросом, так ли уж «правильно» выдавать паспорт, основываясь на месте рождения человека? Паспорт и вид на жительство, как и театр – изобретения человека. Гражданин – это тоже роль. Можно ли жить, не играя в этом «политическом» театре, не замечая границ? Быть может единственный способ не пересекать границу – это идти вдоль нее? Стать апотритом или жителем Луны?…

Київ
Васильківська, 1
GogolFest ArkSquat
Normal space 413
довідки:
+38 099 726 58 76
+38 067 985 77 83

Про Гогольfest 2017 – ось тут in.gogolfest.org

Вартість Абонементу на всі 11 днів:
— 420 uah до 6 вересня,
— 490 uah з 7 вересня.
Вони тут – bit.ly/gogolfest17

Будуть також одноденні квитки. Продаж здійснюватиметься на вході, вартість коливатиметься від 100 до 270 (в залежності від дня).

Performance Oximórica на ГогольFES’T17

OXIMORICA
• 15.09.2017
• 20:00
• ТАНЕЦЬ
• зелена програма
тривалість: 30 хвилин

Javier Martin (Іспанія)
Постановка та хореографія – Javier Martin
Танцювальна інтерактивна вистава для музеїв та альтернативних творчих просторів
арт-резиденція: Centro Danza Canal
за підтримки: Музей університету Наварри, | МУН, Театр Коломба, Deputación de A Coruña

Тіла видозмінили наше середовище, особливість їхньої присутності в тому, що вони привносять рух у простір, у якому перебувають. Коли ми відчуваємо плин форм, відбувається кінестетичне спілкування.
«oximórica» (оксиморика) — це сучасний сольний танець під музику російського піаніста Олега Каравайчука, що став результатом зустрічей музиканта та хореографа. Це творчий інтерактивний проект, що побудований на основі труднощів імпровізації, коли тіла, як глядачів, так і танцюриста, втручаються в простір і взаємодіють у ньому, модифікуючи виступ. Таким чином oximórica вступає в діалог із незвичним середовищем музею, історичної будівлі чи іншої символічної архітектури, збагачуючись смислами і енергетикою місця. Творець вважає: «Метою проекту є виявити методи самопізнання і керування рухом та середовищем через сценічне мистецтво, застосувавши транспідхід. Виявилося цікавим — влаштувати зустріч щодо майбутнього нових фізичних та ідейних карт тіла, що можуть сприяти особистій, суспільній та політичній еволюції, аби віднайти нові стимулюючі парадигми, здатні активувати теперішнє».
У своїй книзі «Маятник Фуко» Умберто Еко винаходить нові дисципліни, науки: «Oximórica», сукупність (вигаданих?) неортодоксальних форм знання, є однією з них. Сутність «оксиморики» полягає, як видно з назви, «в суперечливому характері дисципліни».
За підтримки: European Cultural Foundation

Арт-вечер «Ван Гог и Я»

Арт-вечер «Ван Гог и Я» будет посвящен Ван Гогу в жизни художницы Ольги Адам — а это и картины по мотивам его работ, экскурсии в музеи, ее впечатления, ее переживание биографии мастера, ее участие в первому анимационному фильме о великом художнике, написанному маслом в Польше и даже ее истории об одном откусанном ухе и одной луже крови)) Над фильмом в течение пяти лет работали 120 живописцев, в том числе группа из 13 художников из Украины.

Каково это — рисовать фильм маслом? Об этом нам расскажет спикер, киевская художница Ольга Адам, харизматичный и необычный рассказчик, легкая личность и магнетичный человек, непосредственно участвовавший в проекте.

Можно будет посмотреть фрагменты из фильмов, узнать о том, как удалось передать уникальный стиль Ван Гога, как можно воссоздать его сюжеты и его героев. Вы узнаете секреты закулисья, поговорите о тайнах анимации и просто проживете один вечер с двумя художниками. Вход свободный, free donation приветствуется

Авангард. Ревізія на Gogolfesti

«Авангард. Ревізія» — осмислення авангардного мистецтва в Україні. Лінія між поколінням революції і свободи 20х та сучасним.

Михаїл Кауфман, брат і оператор Дзиґи Вертова зафіксував Київ 1929 року. Протягом 54 хвилин кінопоеми можна побачити як виглядали зруйновані нині будівлі, одноповерховий затоплений лівий берег, дивний психоделічний монтаж, неочікувані переходи та крупні плани кошенят.

Німий фільм озвучений екзистенційними, соціалістичними, еретичними, піднесеними, актуальними, графоманськими, цнотливими, авангардними текстами поетів, хайль кохайль альсе комих ихай тепер для кожного.

Медіаколаборація Raketa зобов’язується заповнити зал Довженко-центру заділеєними флажилетами, пульсуючими глибокими сінтами, неврівноваженим піцикато, метаморфозами людського голосу і неоднозначною тишею.

Вхід за умовами Гогольfestу