21.6 C
Kyiv
Понедельник, Август 21, 2017

Розенкранц Та Гільденстерн Мертві

БРИТАНСЬКИЙ ТЕАТР У КІНО

РОЗЕНКРАНЦ ТА ГІЛЬДЕНСТЕРН МЕРТВІ / ROSENCRANTZ AND GUILDENSTERN ARE DEAD
www.britishcouncil.org.ua/theatreHD/Rosencrantz-and-Guildenstern-are-dead

Велика Британія, 2017, 153 хвилини
The Old Vic

Режисер: Девід Ліво
У ролях: Деніел Редкліф та Джошуа МакГуайр

Інтелектуальна комедія Тома Стоппарда відзначає свій півстолітній ювілей постановкою Девіда Ліво на сцені театру «Олд Вік» за участю Деніела Редкліффа.

Головні герої цієї, сповненої гумору п’єси, що миттєво перетворила молодого Стоппарда на визначну фігуру британського театру, — два другорядних персонажі «Гамлета», Розенкранц і Гільденстерн. Ця безглузда парочка вивалюється на авансцену і марно намагається збагнути сенс того, що відбувається, поки навколо неї розгортаються знайомі події знаменитої шекспірівської трагедії.

In English with Ukrainian subtitles.
Фільм-вистава демонструється англійською мовою з українськими субтитрами.

Квитки у касах кінотеатру та на сайті онлайн: www.kievkino.com.ua/uk/1278/index.html

Дівчина з перловою сережкою

Британська Рада в Україні та арт-об’єднання CoolConnections представляють
EXHIBITION ON SCREEN. ФІЛЬМИ-ВИСТАВКИ НА ВЕЛИКОМУ ЕКРАНІ

Дівчина з перловою сережкою / Girl with a Pearl Earring
Великобританія, 2014, 1 година 20 хвилин
Режисер: Девід Бікерстафф

Дізнайтеся таємниці одного з найзагадковіших шедеврів світового мистецтва!
«Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра — одна з найзнаменитіших картин в історії мистецтва. Під час недавнього світового турне до неї збиралися величезні черги, в одній тільки Японії подивитися на «Дівчину» прийшло понад мільйон осіб.
Проте, картина досі оточена роєм загадок, розгадати які спробували автори цього нового фільму. Ким була зображена дівчина? Чи справді Вермеєр був закоханий в музу, що з’являлася і на багатьох інших його знаменитих полотнах, або це лише домисли, щоб заінтриговувати глядача? Як і навіщо була написана картина? Чому нею так захоплюються?
Після завершення турне «Дівчина з перловою сережкою» повернулася додому, до Королівської галереї Мауріцхейс в Гаазі, де якраз закінчилася масштабна реконструкція. Фільм починає захоплююче розслідування, покликане пролити світло на таємниці не тільки знаменитого шедевра Вермеєра, а й інших картин, що зберігаються в цих стінах.
www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/visual-arts/exhibition-on-screen/girl-with-a-pearl-earring

IN ORIGINAL LANGUAGE WITH UKRAINIAN SUBTITLES.
Фільм-виставка демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Перегляд фільму-виставки не рекомендовано особам віком до 16 років!
Квитки у касах кінотеатру та на сайті онлайн: bilet.vkino.com.ua/showtime/?theater=kiev&agent=kievkult&show=5913

Дивовижний світ Ієроніма Босха

Британська Рада в Україні та арт-об’єднання CoolConnections представляють
EXHIBITION ON SCREEN. ФІЛЬМИ-ВИСТАВКИ НА ВЕЛИКОМУ ЕКРАНІ
Дивовижний світ Ієроніма Босха / The Curious World of Hieronymus Bosch

Великобританія, 2016, 1 година 30 хвилин
Режисер: Філ Грабскі

600 років тому, в 1516 році, в Бургундському герцогстві помер Ієронім Босх — художник, який пов’язав своєю творчістю Середньовіччя та Новий час,залишившись загадкою для мистецтвознавців. У 2016 році його твори повернулися до рідного міста живописця Хертогенбос в Північному Брабанті заради однієї з головних виставок року — «Ієронім Босх. Бачення генія».
За три місяці музей Північного Брабанта відвідали майже 500 тисяч осіб, а куратор виставки Шарль де Моой справедливо зауважив, що навряд чи сам Босх бачив таку кількість власних шедеврів, зібраних разом: з 24 збережених живописних творів Босха на виставці виявилися 17, із 20 малюнків — 19.
8 років — стільки знадобилося кураторам виставки «Ієронім Босх. Бачення генія», щоб отримати для виставки більшу частину живописних робіт Босха. Спадкоємець середньовічного символізму і предтеча сюрреалізму, художник, без якого не було б ні Гойї, ні Далі, Ієронім Босх продовжує інтригувати своїх глядачів.
Дивовижний «Сад земних насолод» і пронизливий «Се людина», самий незвичайний в історії образ Іоанна Хрестителя і триптих «Віз сіна» і зараз вражають тим, як химерно Босх поєднує непоєднуване і використовує метафору в живописі. Фільм пропонує післямову до виставок, які пройшли в голландському місті Хертогенбос і в музеї Прадо в Мадриді у 2016 році.
www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/visual-arts/exhibition-on-screen/bosch

IN ORIGINAL LANGUAGE WITH UKRAINIAN SUBTITLES.
Фільм-виставка демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Перегляд фільму-виставки не рекомендовано особам віком до 16 років!
Квитки у касах кінотеатру та на сайті онлайн: bilet.vkino.com.ua/showtime/?theater=kiev&agent=kievkult&show=5473

Показ фільму «Блаженні острови»/ виступ ErJazz та Er.J.Orchestrа

PinchukArtCentre запрошує на показ фільму Олександра Дірдовського «Блаженні острови» (тривалість 16’ 51’’), що присвячений творчості художника Федора Тетянича. Демонстрація відбудеться в рамках спеціальної програми «Фрипулья. Поза каноном», що супроводжує виставку «Федір Тетянич. Канон Фрипулья» (Дослідницька платформа PinchukArtCentre).

Стрічку було створено відразу після смерті митця для вечора пам’яті, який проходив у Домі актора у 2007 році.

Картина супроводжуватиметься музичними творами у виконанні групи ErJazz та Er.J.Orchestra. Саме ці композиції у 1980-х музиканти виконували разом із художником в конструкціях «Біотехносфер» під час чисельних хепенінгів.

Учасники заходу: Олександр Дірдовський – режисер, оператор, автор сценаріїв, фотохудожник; Олексій Алєксандров – лідер Er.J.Orchestra: флейта та читання фрагментів роману «Книги книг»; Анджей Поздін – лідер ErJazz, автор музики: акустична гітара; Віктор Крисько: скрипка; Олекса Кабанов: ситар, перкусія.

Подія відбудеться на 6-му поверсі PinchukArtCentre.
Вхід безкоштовний. Реєстрація за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOSjgKIGHUEWllkjH6efY7Au0kbZDFU7PLSO3mA-fRtv-90g/viewform

Календар майбутніх подій програми:

Четвер, 3 серпня, 19:00
Лекція історика моди Зої Звиняцьківської.

Субота, 5 серпня
Виїзна екскурсія з відвідуванням творів монументального мистецтва Федора Тетянича. Екскурсію проведе куратор Євгенія Моляр. Модератор – Тетяна Жмурко, мистецтвознавець, дослідниця PinchukArtCentre, старший науковий співробітник Національного художнього музею України.

Японія через об’єктив Акіри Курасави

30 липня о 19:00 в Музеї Тичини відбудеться показ культового фільму режисера Акіра Курасави «Рашьомон».
Стрічка була знята Курасавою у співпраці з оператором Кадзуо Миягавой в жанрі дзидайгеки (історична реконструкція) за мотивами психологічно-історичних новел Акутагави Рюноске «Рашьомон» та «В чагарнику».

«Рашьомон» був номінований на премії WAFTA, Оскар та премію Гільдії режисерів США. У 1952 році стрічка отримала почесний Оскар за кращий фільм іноземною мовою. Таким чином поява стрічки знаменувала вихід японського кінематографу на світову арену.

РЕЄСТРАЦІЯ: https://docs.google.com/forms/d/18GSG2gJ9yd-SS4MOqXbIPhss6U06jXJ4gibfIsjhU5c/edit
ЧАС: 30 липня о 19:00
ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира П. Тичини, вул. Терещенківська, 5, кв. 1
ВАРТІСТЬ: 30 грн.

Кіноклуб Зміна: «Акт убивства»

На черговому засіданні кіноклубу «Зміна» ми переглянемо найкращий документальний фільм десятиріччя «Акт убивства»
Джошуа Оппенгаймера.

Вони надихаються образами Марлона Брандо та Аль Пачіно, носять яскравий одяг, наслідуючи гангстерів з голівудских фільмів. В Індонезії їх шанують як справжніх національних героїв: вони балотуються на місцевих виборах та прищеплюють молодому поколінню милосердя та почуття гідності. Сьогодні лідери «ескадрону смерті» на чолі з Анваром Конґо знімають кіно про свою героїчну молодість, коли вони власноруч убили тисячі людей, яких підозрювали в симпатіях комуністам, а також етнічних китайців та інтелігенцію.
Яке воно, пересічне життя сучасних масових убивць?

Трейлер: https://www.youtube.com/watch?v=SD5oMxbMcHM

Після показу відбудеться дискусія «Ненависть як інструмент політики» за участі Maksym Butkevych, модератор Ilko Gladshtein.

Вхід вільний за реєстрацією https://goo.gl/forms/9WnPUtPd2D7Fim7q2

Партнер події — Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Кіноклуб «Зміна» — це покази з подальшим обговоренням фільмів, що змінили хід історії та фільмів, що оповідають про тектонічні зміни в суспільстві. Проект реалізовано за підтримки Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Прем’єра романтичних короткометражок «Ромком»

Романтическая комедия — великий жанр с репутацией, слегка подмоченной бездушными, сделанными по лекалам поделками. Ведь это только кажется, будто снять смешное кино про любовь с хэппи-эндом, легко. Берутся многие, получается у избранных. Коллекция романтических комедий из Америки и Европы восстанавливает справедливость: только безупречные образцы ромкомов, придуманные с фантазией, свежим юмором и безобидным хулиганством.

Вечная и изрядно потрепанная тема отношений мужчин и женщин до сих пор дает простор остроумию и дарит сюрпризы.

Легко, весело, оригинально! Это лучшее кино для романтического летнего вечера.

Подробности тут.

Показ фильма Ride The Planet: Kazakhstan

Презентация фильма Ride The Planet: Kazakhstan. Съемки проходили на Северном Тянь Шане в Заилийском Алатау. Локации: Космостанция, ледник Туюксу.

В съемках принимали участие: Константин Галат, Иван Малахов, Александр Ильин, Александр Бойко и гид компании SnowLab Ибрагимов Рустам.

Операторы: Денис Гусев, Аня Савоськина, Данила Ильющенко, Константин Галат, Ибрагимов Рустам.

начало в 20:00
вход — свободный
Mezzanine

Відкрита ніч. Дубль 20

«Відкрита ніч. Дубль 20» відбудеться 24-25 червня.
Як і в попередні роки, основним майданчиком фестивалю стане Арт-причал у Києві. Паралельні покази й трансляції кінопоказів пройдуть більш ніж на 65-ти майданчиках України та світу, в тому числі у зоні АТО. Цього року нас побачать у Польщі, Молдові, Білорусі, Німеччині, Португалії, Чехії, Молдові та Єгипті. Пошук офіційних майданчиків фестивалю триває, тому ми запрошуємо усіх активних шанувальників кіно долучатися до фестивалю та організовувати синхронний перегляд кіно.

Участь у фестивалі можуть брати короткометражні ігрові, документальні та анімаційні фільми.
У 2017-му році фестиваль відзначиться розгорнутою ретроспективною програмою. Партнером ретроспективної програми стане Національний центр Олександра Довженка. Ретроспективна програма триватиме впродовж червня, а її завершенням стане живий кіноперформанс у день відкриття фестивалю – 24 червня на АртПричалі у Києві.

Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок державних установ, громадських організацій, приватної ініціативи, благодійних внесків тощо.
Генеральний партнер – «Райффайзен Банк Аваль»
Генеральний медіа-партнер – телеканал ICTV
Постійний партнер Компанія «ВАВІЛОН»

Партнери:
видавництво «Зелений пес»
надійність сценічного простору — компанія «Алвіс».

У 2017-му році фестиваль пройде за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Київської міської державної адміністрації.

Подробиці

Допрем’єрний показ «Маніфесто»

13 мистецьких монологів і 13 перевтілень видатної актриси Кейт Бланшетт — у фільмі Джуліана Розефельдта “Маніфесто”, допрем’єрний показ якого відбудеться у Кінотеатр «Жовтень» 14-го червня о 19:20. Перед показом — welcome-drink для всіх глядачів, що розпочнеться о 18:45.

В сенсаційній кіноінсталяції Розефельдт у взаємодії з австралійською акторкою Кейт Бланшетт дає нове життя найбільш відомим і провокативним текстам митців сучасної доби. Фільм складається зі серії вражаючих монологів, які Розефельдт створив, адаптуючи та складаючи в колаж маніфести митців — від декларацій футуристів, дадаїстів і ситуаціоністів до роздумів окремих художників, архітекторів, танцівників та кінематографістів, серед яких Казимир Малевич, Дзиґа Вертов, Сол Левітт, Івонн Рейнер, Ларс фон Трієр та Джим Джармуш. Бланшетт виконує ці маніфести, перевтілюючись у 13 різних персонажів — шкільну вчительку, ведучу новин, працівницю фабрики, бездомного чоловіка — в дослідженні сили й актуальності історичних заяв для сучасного світу.

Часто написані в молодому віці, ці маніфести не тільки відображають бажання й запал авторів змінювати світ за допомогою мистецтва, але й озвучують голоси цілих поколінь. Даючи їм нове дихання, Розефельдт досліджує актуальність та універсальність декларацій митців усього ХХ століття й зміни в динаміці між політикою, мистецтвом і життям у сучасну епоху.

Фільм виріс із 13-канальної інсталяції, котра була вперше продемонстрована в австралійському музеї кіно, відео та цифрового мистецтва ACMI (Australian Centre for the Moving Image) у Мельбурні в 2015 році. Після цього вона демонструвалася в Берліні, де проходили зйомки, Сіднеї та Нью-Йорку. В січні 2017 року її автор Джуліан Розефельдт представив кіноверсію на фестивалі Санденс у США.

В український кінотеатральний прокат стрічка вийде вже 15-го червня.

Квитки на подію тут.