24 C
Kyiv
Понедельник, Июль 24, 2017

Арт-Середа: Антон Проненко

26 липня, в рамках проекту Арт-Середа, свою виставку покаже художник Антон Проненко.

Сучасний світ балансує на межі комфорту та обмежень. Історія, релігія та політика cтають фоном повсякденного життя, але разом з тим сама людина перетворюється в елемент історичного інтер’єру. “Вписуючи” молодих людей у канонічні музейні простори Антон намагається порушити візуальну тишу й надати середовищу новий контекст.

Antin Pronenko народився у Львові в сім’ї художника-реставратора. Закінчив Державну Художню Школу ім. Т.Шевченка. Випускник НАОМА, відділення сценографії й екранних мистецтв. Працює в різних техніках, надихаючись творами майстрів доби Відродження, читає лекції про історію мистецтва, викладає, проводить заняття з urban скетчінгу.

Початок о 19.00. Вхід вільний.

Арт-Середа — проект IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives, який прагне створити для творчих людей максимально невимушену атмосферу спілкування. Формат події визначають самі учасники: це може бути презентація, виставка, кінопоказ, перформанс, лекція і / або дискусія. Арт-Середа створюється для того, щоб надати творчим людям простір для презентації різних художніх практик, а також дати можливість поділитися інформацією про актуальні дослідження, ідеї та події.

Адреса: вулиця Набережно-Лугова 8, 4 поверх

Скетчинг 31В1 #місто

31В1 знову збирається говорити та діяти на ниві скетчингу. Цього разу зконцентруємо увагу на стінах, вікнах та пластикових балконах, які вже встигли стати візитівкою історичного центру Києва. На думку Antin Pronenko така краса має бути оспіваною на папері за допомогою ручки, фломастера та олівця

об 11 00 — двадцятихвилинне знайомство з історією трактування архітектури у начерках майстрів різних часів
з 11 : 50 до 14 : 00 триватиме вільний сеанс скетчингу.
При собі бажано мати ручку, олівець чи фломастер, папір а4
вхід вільний

Мистецькі практики дослідження міста

Запрошуємо на зустріч із Діаною Ухіною Diana Una – кураторкою і дослідницею з Бішкека, яка розповість про проекти “Лабораторії сі”Artfaqt — Laboratoria ci та контекст сучасного мистецтва і досліджень міста у Киргизстані. Подія відбудеться 26 липня о 19:00 в Галерея в Домі Майстер Клас , Хмельницького 57Б.

Діана Ухіна представить підходи, які практикує “Лабораторія сі” для дослідження міста, зокрема вивчення історії і трансформації районів, дрейф і фотодрейф, ментальні мапи. Для “Лабораторії сі” мистецькі практики дослідження є стратегією перевідкриття міста і виявлення додаткових смислів його сприйняття і розуміння. Учасники і учасниці лабораторії розглядають мистецтво як критичну дисципліну, що поєднує дослідження, теорію і освіту, де важливий перехід від об’єкта до події, процесу, вивчення, занурення.

Діана Ухіна – кураторка і дослідниця з Бішкека, директорка “Лабораторії сі” – простору виробництва мистецтва та смислів, а також міждисциплінарної дослідницької практики http://laboratoriaci.org/

Резиденція Діани Ухіної в Києві відбувається в рамках програми резиденцій Платформи АРТ ПРОСПЕКТ – річного пілотного проекту, який об’єднує мистецькі організації, художниць, художників, кураторок і кураторів із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану та України.

Платформа АРТ ПРОСПЕКТ http://www.artprospect.org/ – ініціатива некомерційної організації CEC ArtsLink. Резиденції в Києві приймають партнери Платформи – CCA Foundation i Open Place.

Розумні роботи, або що ми накоїли

Запрошуємо на відкриту зустріч, де поговоримо про різницю між штучним інтелектом і роботом.

Що таке штучний інтелект, яких видів він буває та де використовується? Чи потрібні роботам права? Чи небезпечний розвиток людства в цьому напрямку?
Бонусом — разом пройдемо невеликий тест від Massachusetts Institute of Technology на людяність і дізнаємося, наскільки ми жорстокі або м’якотілі.

Наш лектор: Дмитрий Полищук, фахівець з інтелектуальної власності, екс-гід музею популярної науки і техніки «Експериментаріум», журналіст проекту Business Views

Де і коли:
2 серпня, 19:00, БЦ «Леонардо», новий коворкінг Platforma, 4-й поверх, вул. Богдана Хмельницького, 19-21.

Вхід вільний. Реєстрація на зустріч обов’язкова за посиланням.

Утро с Dream Team. Ольга Котрус

«Утро с Dream Team» продолжает рушить стереотип «трудных понедельников» 🙂

10 июля в 8:30 гостем «Утро с Dream Team» станет целый Париж в лице Olga Kotrus. Украинка, бывший журналист, сейчас — автор текстов, колумнист, писательница.
4 года назад Ольга переехала в Париж. И Париж поглатил ее!
3 года назад появился блог о жизни в Париже.
Какое-то время Ольга проводила любительские прогулки для туристов и показывала им город своими глазами.
Живя в Париже, Ольга постоянно пишет о нем. И в какой-то момент родилась идея создать нечто большее, чем статья. Так она решилась на книгу, которую писала с ноября по март.
Совсем недавно Ольга вернулась в Киев, чтобы сдавать ее в печать и устраивать презентацию 🙂

Это будет очень интересное Утро, так что вылазь из-под одеяла (или беги к нам прямо в нем 😉 ), приходи знакомиться и говорить обо всем за чашкой вкусного кофе в центральную кофейню столицы 🙂

Вход FREE!
Регистрация обязательна: +380 99 060 4051 (Viber/SMS). Количество мест ограничено.
До встречи!

Для тех кто не в городе или по каким-то причинам не сможет попасть к нам на Утро (причина «проспал» не считается) – мы выйдем в прямой эфир прямо здесь, на страничке мероприятия примерно в 9:00 😉 Будем ловить приветы и вопросы!

Организатор: Dream Team Wear
Фотограф: Катя Ост

Ретро-пикник в музее истории моды Марины Ивановой

Как славно осознавать что в современном мире, еще есть островки старины, а так же те, кто оберегает их.
Безусловная жемчужина ретро Киева — Музей истории моды Марии Ивановой.
«Шедевры мирового костюма XVIII-XX века. Семейные традиции» — так называется экспозиция, наполненная множеством предметов гардероба, коллекцией свадебных нарядов, и конечно аксессуарами, среди которых сумочки, шляпки, украшения, веера, зонтики и даже детские игрушки.
У участников пикника будет возможность познакомиться с уникальными предметами коллекции, и что не менее волнительно, с самим собирателем — Мариной Ивановой, которая специально для нас проведет экскурсию-лекцию по своему музею.
Ну а второй частью встречи будет пикник на живописной зеленой поляне перед «Домом Митрополита». Прекрасная возможность для беседы и обмена впечатлениями под стаканчик лимонада и звуки патефона)
Конечно же встреча подразумевает легкий ретро дресс-код! Легкие платья, зонтики, не будем вдаваться в подробности, вы знаете о чем речь получше нас.
(Как и на Ретро Круизе — это не обязательная составляющая, но мы то знаем как вы любите наряжаться, а мы — любоваться вами)
Берите свои пикник-наборы (коврик для пикника, провиант, да все что пожелаете) а мы устроим небольшой дружеский конкурс и отметим обладателя самого красивого пикника.

Стоимость участия в мероприятии — 150 гривен.
(стоимость входа на территорию заповедника — 20 гривен и в музей истории мод — 80 гривен уже включены в стоимость)

Регистриция и оплата — по ссылке https://goo.gl/forms/ljaVIn2O3c9wHidF3

Вечірня екскурсія «Велике кохання видатних українців»

Кохання – прекрасне, світле і святе почуття, яке окрилює і возвеличує людину. Але іноді воно приносить смертельну небезпеку.
Під час екскурсії «Велике кохання видатних українців» ви дізнаєтеся, які наслідки мало суперництво за руку і серце прекрасної «степової Єлени» між Богданом Хмельницьким та Даніелем Чаплинським. Матимете змогу розділити переживання і складну долю дружини Тимоша Хмельницького – Розанди Лупул, довідаєтеся про заборонене кохання Івана Мазепи і його юної похресниці Мотрі Кочубеївни. Справжніми одкровеннями стануть любовні драми гетьманів Виговського та Розумовського.

Початок у суботу, 29 липня, о 21:00 в Національному музеї історії України, вул. Володимирська, 2.

Вартість участі — 75 грн. Квитки можна придбати у касі музею (з 10 до 17:00 щодня) або онлайн http://nmiu.kontramarka.ua/widget/excursion/119/. Кількість місць обмежена, тому квитки необхідно викуповувати заздалегідь. Щоб придбати квиток у день заходу, його потрібно обов’язково забронювати за телефоном (044) 278 48 64.

Майстер-клас від Громадського радіо: Говори, пиши, думай – як ЗМІ

Піарники, прес-секретарі, журналісти, експерти, всі хто хоче розуміти, як правильно працювати із медіа, щоби мати результат — тріпєщіте!

Редакторка Громадське радіо, журналістка, авторка та одна з ведучих щоденного живого ток-шоу «Громадська хвиля» та подкасту «Стартап.UA», Тетяна Трощинська поділиться своїм досвідом:
🔹 Як писати такі заголовки прес-релізів, щоби їх помітили серед купи інших у пошті і взяли у ЗМІ?
🔹 Як потрапити у прайм-тайм ефірів?
🔹 Як правильно подати свої теми експертам і стати цікавими для медіа
🔹 Як ефективно і швидко підготуватися до інтерв’ю?
🔹 Як говорити так, щоби тебе чули?

Тетяна Трощинська 7 років була заступником головного редактора ТСН на каналі 1+1 та як стартовий менеджер запускала телеканал «Бізнес».

Є медіатором та фахівцем з переговорних навичок за Гарвардською методикою, працює тренером Академії лідерства за програмою Ради Європи.
Вона також розробляє та проводить тренінги зі стратегічної, кризової комунікації та конфлікт-менеджменту, з розвитку комунікативних та медіа-навичок дорослих.

У суботу 22 липня будемо відпочивати вдумливо 😎

👉 Реєстрація https://goo.gl/forms/zNgbn401RVtplsgM2

Вартість: 150 грн — доброчинний внесок на розвиток проекту «Громадське радіо у твоєму місті». Оплата на місці.
https://biggggidea.com/project/gromadske-radio-v-tvoemu-misti/

Современное искусство: лекторий-путеводитель для дизайнера

Современное искусство необязательно нужно любить; но понимать его должен каждый, кто работает с визуальными коммуникациями. Именно на этой территории формируются идеи и приемы, из которых растет то, что́ мы видим и как мы видим.

School of visual communication предлагает посмотреть на историю современного искусства с точки зрения дизайнера. Где находятся корни современного визуального языка? Как обозначить то, что невозможно охватить? Как эффективно работать с персональным опытом автора и зрителя? Что важнее: медиум или месседж? Попробуем найти ответы на эти вопросы вместе.

Для кого:
— для дизайнеров, которые хотят работать с идеями, а не просто двигать мышкой
— для медийщиков, которые хотят лучше понимать современную визуальную культуру
— для художников, которым важен результат, а не только процесс
— для всех, кто хочет структурировать свои знания о современном искусстве

От деконструкции классической живописи до поп-арта, концептуализма и цифровых медиа: мы пройдем с вами долгий и увлекательный путь в десяти лекциях.

20.07 / Лекция 1. Смерть классического искусства

Импрессионизм и экспрессионизм. Фотография. Позиция художника в XIX веке. Генезис современного визуального языка.

27.07 / Лекция 2. Эпоха манифестов

Кубизм, футуризм, дадаизм, сюрреализм. Феномен создания манифестов. Специальное задание для студентов: написать сюрреалистический текст.

03.08 / Лекция 3. Баухауз

Новый формат образования. История и основные принципы Баухауза. Цвет и композиция. Формирование понятия “дизайн”.

10.08 / Лекция 4. ВХУТЕМАС

Советский авангард в дизайне. История и основные принципы ВХУТЕМАС. Архитектоны и предметы дизайна.

17.08 / Лекция 5. Абстрактный экспрессионизм

Изменение культурного ландшафта в военное и послевоенное время. Абстрактный экспрессионизм. Работа с памятью. Как обозначить то, что невозможно охватить?

24.08 / Лекция 6. Брутализм и конструктивизм

Архитектура как зеркало культуры. Эстетика и утилитарность. Интернациональный стиль.

31.08 / Лекция 7. Поп-арт и перфоманс

Искусство в условиях масс-маркета. Общее и личное. Персональный опыт зрителя как материал.

07.09 / Лекция 8. Минимализм и гиперреализм

Диалектика минимализма и гиперреализма в искусстве. Анализ понятия user experience. Прямой и опосредствованный контакт. Медиум и месседж.

14.09 / Лекция 9. Концептуализм

Развитие концептуального искусства. Идея и жест. Искусство новых медиа.

21.09 / Лекция 10. Digital-революция

Возможности и угрозы новейших технологий. Современная архитектура и место дизайна в ней. Цифровое будущее искусства и дизайна.

Преподаватель:
Марина Никольчева — графический дизайнер. Эксперт в области истории искусства.

Стоимость каждой лекции: 200 грн. Регистрация по ссылке:http://svc.com.ua/summer-school/art-vs-design/

Майстер-клас «Архівування фотографії в побутових умовах»

У середу, 19 липня о 11:00 PinchukArtCentre запрошує професійну фотоспільноту та музейних працівників на майстер-клас «Архівування фотографії в побутових умовах», під час якого будуть розглянуті можливі методи роботи з фотоархівами: питання безпечного зберігання фотографічних архівів, методи упаковування, види упаковки, обгортки та паперу для архівування. Методологія оцифровування – як обирати сканер, як сканувати, які формати файлів використовувати, як зберігати файли. Заняття проведе Мацей Турчиняк (Варшава, Польща). Тривалість зустрічі 3 години.

Мацей Турчиняк є фахівцем з оцифровування і консервації фотографії та програмістом. Протягом шести років він керує відділом оцифровування в Фонді “Археологія Фотографії”. Має досвід сканування фотоматеріалів виконаних найрізноманітнішими техніками. Брав участь у численних навчальних програмах з оцифровування (останнє — “Оцифрування кольорових матеріалів” в університетському коледжі Гьовік, Норвегія).

Реєстрація триває до 12 липня за посиланням: https://goo.gl/Cy6cTG

Участь безкоштовна. Кількість місць для учасників обмежена.

Організатори: Cultura.Pl, Фестиваль Odesa//Batumi Photo Days у партнерстві з PinchukArtCentre