2.1 C
Kyiv
Четверг, Февраль 2, 2023

Вечір з Моцартом

«Я потопаю в сонатах Моцарта» — так про композитора писав Брамс. Моцарт, давно став більше легендою, ніж реальною персоною. Про нього ходить стільки історій та міфів, що навіть ті, хто ніколи не цікавився класичною музикою, точно чули про Моцарта. Яким він був насправді?

Чому його твори стали еталоном для Штрауса, Чайковського, Россіні, Ріхтера, Гуно, Шостаковича та цілої плеяди композиторів? Як Моцарту вдавалось поєднати складні форми та багатошаровсіть композиції з глибокою емоційністю та легкістю виконання? І врешті-решт, чому вважають, що його музика має цілющий ефект та впливає на інтелектуальний розвиток?

Спеціально до Фестиваль музыки Моцарта Культурний Проект запрошує на лекцію від Vitaliy Vyshynsky про композитора-віртуоза. Серед слухачів ми розіграємо квитки на концерт фестивалю.

Коли? У четвер 22 лютого о 19:00
Де? Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1

Шукайте деталі та реєстрацію на сайті https://culturalproject.org/courses/mozart-lecture
Партнер проекту та організатор Фестивалю музики Моцарта Svitlo Concert.

Тарас Компаніченко: лекція-концерт

«У Києві золотий гомін» — концерт Тараса Компаніченка до 100 роковин Української революції 1917-1921 років.
В програмі — пісні та поезія доби Українського Відродження. Ви маєте унікальну можливість почути гімни та пісні, твори видатних культурних, громадських, військових та політичних діячів тієї Величної та Трагічної доби, твори, що надихали, кликали на боротьбу за Свободу, Справедливість, Самостійність та Щастя Рідного Краю. Імена більшості з тих, хто творив культуру в часі молодої Української Народної Республіки, золотом вписані в книгу буття нашого народу. Це імена Спиридона Черкасенка, Миколи Вороного, Христі Алчевської, Олександра Олеся, Грицька Чупринки, Олекси Кобця — Варави, Романа Купчинського, Михайла Гайворонського, Василя Пачовського, Павла Тичини, Володимира Сосюри, Федора Гудими, Ярослава Ярославенка, Кирила Стеценка, Володимира Самійленка, Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця та багатьох багатьох інших, славних та незабутніх, чиї служіння та офіри на нашій ниві ми маємо ще належно пошанувати. Щиро запрошуємо!

Де: мистецько-гастрономічний простір Остання Барикада (Майдан Незалежності, 1)
Коли: 22 лютого о 19:00
Бронювання столиків: 068 907 1991

Забуті Липки: невідомі історії відомих вулиць

Липки завжди були престижним районом – і за царів, і за більшовиків, і за сучасності. Колись тут, на пагорбі між Хрещатим струмком та крутими схилами Кловського яру, царював справжнісінький рай. Тутешні вулиці тонули в садах, а садиби купців, заводчиків, генералів та чиновників займали цілі квартали.
Прийшли радянські часи – і всього лиш кілька десятиліть знадобилося для того, щоб перетворити цю зелену оазу в доволі щільно забудовані квартали. Але серед цих кварталів ще можна побачити особняки, яким по 140 років – і здивуватися, яким чином вони вцілили до наших часів. Адже у інших будівель на цих теренах була зовсім інша доля…
І люди тут увесь час мешкали, ясна річ, непересічні. Отже, коли люди видатні, то й цікавих історій має дуже багато. Про деякі, маловідомі широкому загалові, й розповімо…
Чому в 1919 році кияни намагались не ходити однією з найбільш коротких вулиць міста? Який єдиний особняк в 1920-х було повернуто колишнім власникам? Де знаходились китайське та польське консульства, штаб угорської армії та партизанський музей? Чому прізвище архітектора, який збудував найпрестижніші оселі для радянської номенклатури, не згадувалося більше півстоліття? Які особняки Липок вважаються найбільш старими? Що єднає водогін у Брянську та Педагогічний музей у Києві? Да знаходиться «герб Мавра»? Яку вулицю Липок слід вважати найбільш містичною? Що єднає доньку цукрозаводчика, жертву анархіста та репресованого архітектора?
Про усе це (і, звичайно ж, про інші сюжети) дізнаємося під час лекції, яку проведе києвознавець, журналіст, історик та гід Павло Ковальов.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Київ, вул. Хрещатик, 46.
Телефон: (044) 337 97 72
Вхід вільний.

Лекция «Ив Кляйн. Международный синий цвет»

Ив Кляйн занимался искусством всего восемь лет, как когда-то ван Гог. Однако успел придумать столько важных для авангардизма стратегий, что до сих пор его вспоминают как великого творца, без наследия которого не понять мир вокруг.

Но как художник он известен прежде всего тем синим цветом, который он запатентовал как International Klein Blue, № PB 29 CI-77-0007.

О том, почему это событие стало определяющим для современного искусства расскажет искусствовед Діана Клочко.

Курс «Арт-явления ХХ века» состоит из 10 лекций, которые проходят по вторникам в 19:00 в Nebo Art Gallery (ул. Драгомирова, 14)

Продолжительность: 2 часа
Стоимость: 200 грн

Регистрация по ссылке – https://goo.gl/forms/nHLZDxJ7EC9yp6gr2
Подробнее по номеру – (044) 596 18 02, (099) 964 73 96

Арт діалоги з Ігорем Хоборовим з циклу «Пори року»

Вартість: 30 грн + вхідний квиток до експозиції (40 грн дорослі, 22 грн студенти, 15 грн школярі та пенсіонери)

Научно-популярный лекторий 15×4

15×4 — серия некоммерческих научно-популярных мероприятий в Украине, России, Молодове и Германии. Мы хотим, чтобы люди выступали и делились знаниями. 

Темы спичей:
1. 15 хвилин про механізми нейропластичності — Аліса Власенко (Alisa Vlasenko)
2. 15 минут о байесовой статистике — Глеб Сидора
3. 15 минут об Африке — Alexandra Malevich
4. Тема четвертой лекции — сюрприз от Тимофей Дружинин (Tymofii Druzhinyn)

Вход свободный
FB-event

Лекція Олексія Шмурака «Значення і структура». Курс «Музична грамота»

Заради чого створюється і виконується музика? Чи є вона мовою? Якщо так, то наскільки універсальною? Як ми, слухаючи музичні звуки, перетворюємо їх у значення, які розуміємо і навіть можемо вербалізувати? Чи повинні ми вміти читати ноти, щоб зрозуміти, що хотів сказати автор? Чи існують музичні знаки, крім нотних кружечків і виделок? Чим обумовлені музичні структури різних епох і напрямків? Що це за загадкові штуки — фуга і сонатная форма? На ці та інші питання спробує відповісти третя лекція Олексія Шмурака — київського композитора.
Це третя лекція з курсу «Музична грамота». Відеозапис попередніх будуть опубліковані тут.

Де і коли: 18 листопада, 19.00, Plivka (Бібліотека)
Вхід: 100 грн, для студентів консерваторії — 50 грн (за умови пред’явлення студентського квитка)
Реєстрація

Генетический код. Лекция.

Что такое жизнь? Какая самая маленькая известная нам единица жизни? Если раньше вы были не в курсе, то знайте — это клетка. 

Биология, как и многие другие науки, на микроуровне имеет мало общего с повседневным опытом большинства людей, но это не мешает ей работать. Более того, влиять на нашу с вами жизнь (и пока вы читаете этот текст — тоже), развиваться, подбрасывать новые загадки и занимательные факты. Если сильно захотеть — можно разобраться, как функционирует весь живой окружающий мир, но начинать придется с основы основ — самого мелкого и важного биологического “камушка”.

Что такое генетический код? Можно ли его изменить и как он вообще работает? Как записать информацию на молекуле? Что это за информация?

Обо всем этом расскажет Евгений Киося – популяризатор науки, старший преподаватель кафедры генетики и цитологии ХНУ им. В. Н. Каразина, ведущий методист Харьковского зоопарка и автор той самой научно-популярной лекции об экскрементах. 

Лекция предназначена не только для ботаников и айтишников, но главным образом для всех наших неглупых соотечественников, которые уже давно начали подозревать, что с биологией, генетикой и жизнью дела обстоят сложнее, чем кажется.

Лекция ожидается популярная, но дающая по мозгам сильнее чем бутылка пива, отсюда и стоимость — как три бутылки пива.
IZONE, 3 ноября, 19:30
Тайна жизни, харизматический биолог, свет знания: 100 грн

Арт-Середа: резиденція Oberpfälzer Künstlerhaus

Художник Антон Проненко розповість про свій досвід, враження та результати перебування у резиденції арт-центру Oberpfälzer Künstlerhaus , що у місті Швандорф, Німеччина, де він був цієї осені.
Антон Проненко народився у Львові в сім’ї художника-реставратора. Закінчив Державну Художню Школу ім.Т.Шеіченка. Випускник НАОМА, відділення сценографії  та екранних мистецтв. Працює в різних техніках, викладає, проводить заняття з urban скетчінгу. Читав низку лекцій про історію мистецтва у кретивній спільноті IZONE та інших інституціях.

Початок о 19.00. Вхід вільний.

Агенти змін: make Kyiv great again

Якісні міські проекти без жодної копійки міського бюджету – це можливо!

Агенти змін змінили спосіб спілкування Києва з його мешканцями та гостями. Результати їхньої роботи в метро: нова схема, інфо-екрани, плакати, кишенькова мапа, елементи нової навігації тощо, і на вулицях: нові адресні таблички, велонавігація.

У FEDORIV Hub дізнаємося з першоджерел, чим керуються «Агенти змін» у своїй роботі, і як їм все вдається? Чому деякі проекти сприймаються «на ура», а дещо викликає суперечки, як ініціатива про часткове перекриття Ярвалу?

Говоритимемо про те, що адресні таблички та інформаційні плакати у метро — це не дрібниці, а інструмент важливих змін, як навчити метро розмовляти з пасажирами людською мовою та багато іншого.

Спікери:
Igor Skliarevsky – засновник «Агентів Змін»
Yuryy Granovsky – UX дизайнер
Aleksandr Kolodko – дизайнер
Maksym Holovko – архітектор

Квитки: http://bit.ly/2x8fhIl