Східноєвропейський роман #7. Єврейські письменники

Недільні зустрічі за лекціями про східноєвропейські романи ХХ сторіччя, про які розповідає літературний критик Євгеній Стасіневич, вже стали теплою традицією.
Друзі, у нас остання лекція курсу – і поговоримо ми про творчість тих авторів, які витворюють у світовій літературі окрему «наднаціональну» єдність. З певною мірою неточності можемо назвати їх єврейськими письменниками, хоча писали вони не тільки на івриті чи їдишем: є серед них і ті, кого вважають невід’ємною частиною польської, французької і американської літератур.
Нобелівські лауреати Шмуель Агнон й Ісаак Башевіс Зінгер; Елі Візель, Єжи Косинський і Юліан Стрийковський – чи поєднує цих настільки різних авторів щось, окрім походження? Чи, розійшовшись у різні літератури, ці письменники дійсно утворюють те явище, яке можна назвати «єврейською літературою центрально-східноєвропейських теренів»? І якщо так, то якою мірою подібний тип «мистецької чуттєвості» впливає на літературу сьогоднішню і чи можемо ми зарахувати до цього «клубу», скажімо, Людмилу Уліцьку?
Наостанок спробуємо дати відповідь на достоту «прокляте» питання: що робить центрально-східноєвропейський роман явищем непроминальним і безкінечно важливим – актуальність проблематики чи ті художні пошуки, які присутні у цій прозі? І чи взагалі можливо – і в даному випадку, і в літературі як такій — розмежовувати «етику» й «естетику»?
25 червня, 12:00 – всі до нас, будемо завершувати!

Де: арт-гастрономічний простір Остання Барикада, біля Лядських воріт
Коли: 25 червня, 12:00
Бронювання столиків: 068 907 1991

Golden Coal: презентація журналу

У суботу, 24 червня, у просторі Відкритої бібліотеки кра́сних мистецтв Shcherbenko Art Centre презентує проект призерів конкурсу МУХі 2015 — журнал Golden Coal про андеґраундну культуру Донбасу. А вже о 22:00 стартує вечірка R+N+D х Призма.

Над проектом Golden Coal працює співтовариство Луганської Контемпорарі Діаспори (ЛКД), створене учасниками арт-кластеру «R+N+D» і творчого союзу «Суповой набор», який отримав спеціальну премію конкурсу молодих українських художників МУХі 2015. Журнал видається за підтримки Щербенко Арт Центру.

Автори журналу відмовилися від власних аналізу та інтерпретацій: пряма мова тут належить безпосередньо молоді з непідконтрольних Україні Донецька й Луганська, яка живе й працює в умовах складної інформаційної і культурної ізоляції.

З 20:00 у Відкритій можна буде погортати журнал, послухати розповіді авторів про роботу над виданням і дізнатись про мистецько-культурні процеси на Сході України. Презентацію за участю художників модеруватиме Dmitry Chepurnoy — культуролог, координатор проекту Донбасские Студии фонду IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives.

Презентація відбуватиметься російською мовою.

Після презентації о 22:00 у Plivka розпочнеться вечірка R+N+D х Призма.

Лайнап:
— Sasha Very
— John Object (live)
— 7991н
— ТАТАМОВИЧ
— Limlimsen (live)

Вхід на презентацію вільний.
Після 23:00 — вхід 100 ₴. Приходьте!

Щербенко Арт Центр дякує за підтримку:
— Відкрита бібліотека кра́сних мистецтв
— Plivka
— платформі культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ
— проекту Донбаські студії