1 C
Kyiv
Понедельник, Октябрь 23, 2017

Вікна у П’ятиполь. Олександр Мільштейн

12.10 у просторі Vozdvizhenka Arts House відбудеться відкриття виставки Alexander Milstein, яка переїде із львівської “Дзиґи”. Київське відкриття послідує за презентацією книги Олександра Мільштейна “П’ятиполь”, що відбудеться 5 жовтня у Харкові у рамках фестивалю «Паперовий міст» (Мільштейн, Андрухович та Лейдерман – дискусія про «П’ятиполь»).
Як каже сам автор: «П’ятиполь — вигадане містечко у реальній Україні десь між Полтавою і Києвом. Ймовірно, тому його вікна виявилися не менш розтяжними і рухливими, ніж Windows».

Олександр Мільштейн народився у 1963 році у Харкові, в 1985 році закінчив мехмат ХДУ. Відпрацювавши три роки молодим фахівцем в НДІ, де написав свої перші оповідання, спробував перейти звідти до лабораторії ХДУ, яка повинна була зайнятися пошуками квантової концепції фізичних основ людської свідомості. Після провалу роботи лабораторії Олександр почав писати. У 1995 р. переїжджає в Мюнхен. За цей час вийшли шість книг: чотири в Москві і дві в Харкові ( «Кодекс парашутиста», 2013 (видавництво «Фоліо»), «Піноктіко», 2008 (видавництво «Формат»). Остання на даний момент книга, «Паралельна акція», 2014 (видавництво «ОГИ») увійшла в шорт-лист премії «НОС» і отримала «Руську премію». Книга «Контора Кука» у 2017 році потрапила у лонг-листі «Премії П’ятигорського». У 2013 почав малювати. У березні 2016 року в Мюнхені, в SDI (Інститут мови і перекладу) відкрилася перша виставка Олександра під назвою «Rays and Other Letters». У квітні 2016 брав участь у фестивалі «Книжковий Арсенал», куди був запрошений Юрієм Андруховичем. Поряд з читанням текстів та дискусією були показані й картини Мільштейна. У травні 2016 взяв участь у виставці «Do not be afraid, you are already dead!», що відбулася у галереї «FOE156» (Мюнхен). У червні 2017 картини Олександра Мільштейна стали учасниками великої польсько-української виставки «ART-WORK», яка проходила у «Мистецькому Арсеналi» і в серпні 2017 переїхала в Міську галерею міста Вроцлав (Польща). Сьогодні Олександр Мільштейн живе та працює в Мюнхені.

«Більшість картин, представлених на виставці, безпосередньо пов’язані з книгою: вони просто знаходяться всередині неї, в чому легко буде переконатися, відкривши її. Але деяка частина не пов’язана з книгою ніяк і викликана сюди, скоріше, самим топосом «вікон».

На відкритті виставки буде присутній сам автор і з ним можна буде поспілкуватись про складні та цікаві стосунки картин та текстів.

Виставка і книга Олександра Мільштейна — це подорож, для кожного відвідувача своя. Символічно те, що сама виставка-книга, або книга-виставка також буде подарожувати містами України. Далі Vozdvizhenka Arts House презентує проект у Харкові та відкриє ще одну виставку у своєму просторі у Києві.

Выставка Виктора Зарецкого «Реквием»

С 11 по 31 октября 2017 года в аукционном доме “Золотое Сечение” пройдет выставка живописи выдающегося украинского художника ХХ века Виктора Зарецкого «Реквием». Искусствоведы сравнивают работы украинца с творениями знаменитого австрийца Густава Климта.

«Реквием» – это не только название выставки, почтение памяти художника и дань уважения творчеству одной из самых ярких личностей в украинском художественном процессе второй половины ХХ века. «Реквием» — это еще и название одной из его неординарных, экспериментальных работ, которую также можно увидеть на экспозиции.

Всего на выставке будет представлено 35 живописных полотен, созданных в 1950-1990-х гг., и собранных из частных коллекций Европы. Большинство работ относятся к так называемому «климтовскому периоду» Зарецкого – конец 1970-х — 1980-е годы.

Среди выдающихся творений собранной коллекции – одна из последних масштабных работ автора «Муза варит кулиш (Творческий процесс)», которая является жанровой картиной с автопортретом Зарецкого с палитрой в руке. Она была написана в 1990 году, за несколько месяцев до смерти художника. Также на выставке будет представлена известная работа «Мальвы», которая украсила обложку книги-монографии «Весы судьбы Виктора Зарецкого» Леси Авраменко. Многие специалисты считают её одной из ключевых работ «климтовского периода» Зарецкого.

Большинство работ, представленных на выставке, ранее не были экспонированы и находились в частных коллекциях десятки лет. Работы Виктора Зарецкого находятся во многих музеях и частных собраниях именитых коллекционеров, стоимость его живописных картин оценивается в десятки тысяч долларов.

По вопросам приобретения работ, которые представлены на выставке, обращайтесь к организаторам выставки АД «Золотое Сечение», по телефону (044) 235 81 25 или по email: contact@gs-art.com

Режим работы выставки:
11-31 октября
Понедельник — Суббота с 11:00 до 19:00.
Воскресенье — выходной.

Вход СВОБОДНЫЙ

Адрес: Киев, ул. Леонида Первомайского, 4
Аукционный дом «Золотое Сечение»

Телефон: (044) 235 81 25

Выставка-презентация книги Игоря Шурова

На этот раз «Слоуны» Игоря Шурова приглашают вас на выставку-презентацию в самом подходящем для этого дела месте – в галерее-баре 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE,Old Fashioned Bar / 32. Во-первых, слоуны – знатные галеристы, во-вторых, Воздвиженка очень похожа на Верхний Македонск, в-третьих, арт-хаус – жанр, в котором слоуны чувствуют себя как в тапочках, то есть как в хаусе, в – четвертых, это галерея – бар, а слоуны – известные любители «тревожных капель». Разумеется, в умеренном количестве;)

В программе:
Музыкальная импровизация «Музыкалос торквато тассо и шепот венских стульев» в исполнении Ольга Шурова (Olga Shurova) и#ЛевШуров – дочери и внука Игоря, которые по счастливому стечению обстоятельств оказались еще и известными и музыкантами

Выставка-продажа оригинальных пастелей Игоря Шурова, которые были использованы в книге в качестве иллюстраций

Коктейль вечера — «Тревожные капли», который каждый желающий сможет приобрести всего за один…лимончик.

Автограф-сессия, в процессе которой вам, собственно, и упадет этот самый лимончик;)

Вход свободный.

Оксана Стратійчук. Мокуліто

Оксана Стратійчук, визнаний віртуоз графічних технік, продовжує своє творче дослідження оригінального японського методу друку. До експозиції увійдуть твори, виконані впродовж 2016–2017 років, та більш ранні твори, що досі не виставлялися у Києві.

«Оксана Стратійчук переконливо демонструє, що різні графічні техніки й класичний чорно-білий друк цілком підходять для милування природою і речами. Просто її милування — не щеняча радість на моріжку, воно є складною сумішшю естетичних почуттів та відсторонених роздумів, це милування ближче до медитації, аніж до фіксації звабливої реальності. Тим-то роботах художниці доволі виразно проглядає такий собі дзен-буддистський підхід до самого процесу споглядання речей, а відтак і до зображення: коли у одній квітці бачиш усі квіти всесвіту і сам всесвіт, а крапля води вміщає усі дощі та усі океани. Звідси і композиційна довершеність гравюр, коли кожен гадано випадковий листочок чи стебельце, кожна цятка, пляма і лінія займають своє, точно для них відведене місце. У цьому не відчувається натужного компонування – все природньо.

Сотні друкованих робіт, створених Оксаною Стратійчук, потроху складаються у гіпертекст, який дивовижним чином через підкреслено прості об’єкти оповідає про складні та небуденні речі й витончені почуття та відчуття. Дивна річ: у роботах художниці дзенська медитативність органічно поєднується з європейською графічною традицією», — пише мистецтвознавець Катерина Липа.

Мокуліто — техніка плоского друку, яка була винайдена в Японії наприкінці ХХ століття і полягає у використанні фанери у якості друкарської поверхні. Основний рисунок наноситься на дошку за допомогою літографських матеріалів, але можна також використовувати прийоми гравюри, поєднуючи ефекти плоского друку з високим. На відбитку виразно проявляється текстура деревини, що також збагачує зображення.

Виставка триватиме з 10 до 31 жовтня 2017 року.
Відкриття виставки: 10 жовтня 2017 р. о 19:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, галерея «ДУКАТ»

Персональная фотовыставка Александра Ткаленко “Radical Ritual”

Идея создания выставки возникла у автора в 2017 году после возвращения из пустыни, Блэк-Рок (штат Невада, США), где традиционно происходит одно из самых ярких событий мира — фестиваль Burning Man!

На выставке будут представлены фрагменты из жизни сообщества Burning Man, которые называют себя Burning Man Family. На этом фестивале люди демонстрируют миру свою открытость, готовы экспериментировать и принимать самих себя.

На фото зафиксированы моменты временного перевоплощения участников фестиваля. Многие фотографии делались спонтанно, ни один кадр не был постановочным. Люди с радостью останавливались и демонстрировали свои яркие образы.

На снимках можно наблюдать живую неподдельную красоту и искренние эмоции счастливых, свободных людей. Радикальное самовыражение — это квинтэссенция Burning Man. Каждый человек — это уникальная и яркая индивидуальность! На выставке вы сможете увидеть людей со всего мира, для которых не существует стандартов и шаблонов.

Мы приоткроем завесу самого яркого ежегодного восьмидневного события, где на неделю в пустыне устанавливаются произведения современного искусства, часто фантастических форм, некоторые из которых сжигаются создателями до окончания «Burning Man», где ездят сотни «мутированных» машин самого невероятного облика, многие участники ходят в костюмах персонажей искусства, зверей, предметов и так далее.

Одним словом мы снова будем удивлять вас и знакомить с талантливыми артистами в мире искусства!

Экспозиция выставки 10.10 — 17.10.17 с 11:00 до 19:00 ежедневно. Вход свободный.

Адрес: г. Киев, ул. Саксаганского, 59 Б
Информация по телефону: (044) 246 65 24, (068) 305 40 00
Аккредитация СМИ: julie@artego.center, (050) 444 48 49

Виставка «Гра в минуле»

ІЗОЛЯЦІЯ презентує інтерактивну виставку «Гра в минуле», що складається з фотографій відомої радянської фоторепортерки Ірини Пап та анонімних світлин із родинних архівів часів СРСР. Кожен відвідувач зможе власноруч скласти свою експозицію, переставляючи фото на свій розсуд.

Розглядання фотокарток, так само як і читання паперових газет, вже майже відійшло в минуле. Замість цього – гігабайти фотографій і відео на мобільному та онлайн-видання, де стрічка оновлюється з блискавичною швидкістю. В епоху ж аналогових медіа, фотографія (а тим паче така, що з’являлася на шпальтах газети), безумовно, була одним із найважливіших способів розповісти історію, а отже й потужним інструментом пропаганди. Натомість аматорська зйомка та її результат сімейний фотоальбом, в свою чергу, зберігали спогади та фіксували події буденного життя пересічного громадянина.

Основою проекту «Гра в минуле» є архів фотокореспондентки Ірини Пап, врятований Валерієм Мілосердовим в 1991 році. В архіві фотографки, яка народилася у рік заснування одного з головних часописів Радянського Союзу – газети Известия (1917), де згодом і працювала Ірина Пап, світлини з 1957 по 1971 рік. На них найкращі працівники підприємств і колгоспів по всій країні, будівництво нових мікрорайонів Києва, партійні з’їзди та візити офіційних закордонних делегацій. Умовно кажучи, фотографічна спадщина Пап — це такий собі соцреалізм у фотографії, де реальне радянське життя замінено ідилічною картинкою завжди усміхнених робітників та високих врожаїв. Також це офіційна історія, написана мовою фотографії: одночасно і документація, і документ своєї епохи.

Друга, менша за розміром, частина експозиції – інсталяція «Дефіксація», що складається з двох чорно-білих фотоплівок, виявлених фотографами Валерієм Мілосердовим і Дмитром Сергєєвим в їхніх сімейних архівах. На одній з них, що датується 1965 роком, відображений комуністичний суботник, який зібрав, очевидно, трудовий колектив підприємства, установи або організації на весняне прибирання території. Друга, приблизно 1984 або 1985 року, фіксує проводи новобранців до армії та прийняття присяги. Обидві плівки об’єднує те, що зображення на них частково або й повністю деформовані, спотворені оптичними ефектами, які сучасному глядачеві можуть здатися спеціально підібраними фільтрами.

Незважаючи на те, що за часовими рамками, а також і за сюжетами знімки Пап та плівки з сімейних архівів співпадають, вони демонструють два принципово різних способи документувати й запам’ятовувати події. Офіційний, що був замовленням влади й відповідно використовувався для побудови домінуючої ідентичності, історії та ідеології, і приватний, що вихоплював моменти життя з метою закарбувати їх у пам’яті причетних до них людей, безвідносно до ідеологічних конструктів влади.

Сучасному глядачеві пропонується порівняти ці два способи використання фотографії як інструменту пам’яті. За допомогою інтерактивного елементу проект заохочує глядачів до активної взаємодії зі світлинами, розміщеними на поличках. Замість усталеного лінійного наративу, що притаманний будь-якій виставці, та фотографій на стінах, Гра в минуле пропонує відкритий сценарій, де вигляд виставки змінюється щохвилини залежно від відвідувачів та того, як вони розміщують світлини у просторі. Таким чином, кожен отримує можливість скласти власну оповідь та замість карбування єдино вірного історичного наративу попрактикувати гнучке прочитання минулого.

ДЕТАЛІ ВИСТАВКИ

Кураторка:
Катерина Філюк

Митці:
Ірина Пап, Валерій Мілосердов, Діма Сергєєв

Розклад виставки:
5 жовтня – 19 листопада 2017, 12:00 – 20:00, без вихідних

Завтра 2037

Ти задумав втілити у життя стартап, новий гаджет або додаток для смартфону? Ти бачиш себе популярним влогером, мандрівником або музикантом, але не знаєш ще, з чого почати?

Або, навпаки, взагалі й гадки не маєш, куди себе пристосувати після закінчення школи? Тоді долучайся до тинейджерської конференції «Завтра_2037».

Як вигадати щось типу Mars Hopper, підкаже Софійка Буткалюк, Фионг Ань Чан доведе, що математика змінить медицину, а Михайло Миколишин здивує космічним запуском без ракет.

Тут ти знайдеш однодумців, друзів та познайомишся із цікавими хлопцями та дівчатами, які підтримають, порадять та надихнуть на величезні досягнення або маленькі цілеспрямовані кроки.

Спілкуйся, шукай, думай, розважайся 7 жовтня на конференції «Завтра_2037»!

Українська Австраліана. Кураторські екскурсії

Музей української діаспори запрошує відвідати кураторські екскурсії у рамках проекту «Художник-Амбасадори. Українська Австраліана»:
— 7 жовтня (субота) 14.00-14.45
— 21 жовтня (субота) 14.00-14.45
— 4 листопада (субота) 14.00-14.45

Вартість квитка на екскурсію – 50 грн. (пільговий – 25 грн.)

Проект «Художник-Амбасадори. Українська Австраліана» вперше в Україні широко представляє понад 60 творів живопису та графіки шести австралійських митців – вихідців з України. П’ятеро з них належать до так званої третьої хвилі еміграції: Володимир Савчак, Тимофій Мессак, Петро Кравченко, Степан Хвиля та Леонід Денисенко переїхали до далекої Австралії по закінченню Другої світової війни. У залах також експонуються картини сучасної українсько-австралійської художниці Світлани Солдатової, котра виїхала на Зелений континент у 1990-х роках за програмою професійної еміграції. Саме про життєві долі та творчий шлях цих шести унікальних митців і йтиметься в екскурсії.

Проводитиме екскурсії співкуратор виставки, провідний науковий співробітник музею Ганна Лексіна Anna Leksina.

По завершенню екскурсії відвідувачів запросять на каву в музеї. Гості зможуть скуштувати справжню італійську каву та десерти, створені за унікальними рецептами українців світу. Зокрема відвідувачі матимуть унікальну нагоду спробувати австралійський чізкейк, який став традиційним не тільки в Європі, але й на Зеленому континенті.

Цікава розповідь та вишукані десерти зроблять ваш день по-справжньому австралійським!

Arts and Film Biennale. Trading illusions

У Києві відбудеться українсько-німецька бієнале мистецтв

З 27 по 30 вересня у мистецьких просторах Educatorium (галерея «Дукат») та Національному музеї Тараса Шевченка презентують роботи художників із Німеччини у рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, що був заснований 2013 року у мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина).

Проект має на меті сприяти зближенню країн Схiдної та Західної Європи, налагодити культурний діалог між Україною та Німеччиною, а також пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України.

Реєстрація на відкриття pза посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDmGcHjBtyv0TsnvIDn4Y0JFfsB9eAZ4eOptd2N_4PhSSctw/viewform

Німці за допомогою мистецтва розкажуть киянам про минуле та теперішнє однієї з найвидатніших мистецьких колоній — Ворпсведе, що неподалік Бремена. У своїх роботах митці висвітлюватимуть соціальну динаміку мистецтва та його вплив на Європу сьогодні.

«Бієнале покликана розповісти про мистецьку схожість унікальних європейських міст — Києва та Ворпсведе. Після того як Україна у 2016 році стала почесним гостем бієнале у Ворпсведе, ми щасливі, що цей міжкультурний обмін продовжиться у Києві та сприятиме зближенню наших країн», — коментує подію Юрган Хаазе, ініціатор та директор Art and Film Biennale.

Головною темою проекту є «Торгівля ілюзіями».
«Щодня люди стикаються з ілюзорними формулами та конструкціями кращого світу, що їм пропонують політики. Ілюзії викривлюють сприйняття людиною суспільства в цілому, думки про інші спільноти і культури. У своєму кураторському виборі я орієнтувалася на різні форми ілюзій, що існують сьогодні у суспільстві України та світу, на те, як художникам вдається їх опрацьовувати у своїй творчості», — зазначає куратор української частини проекту Катерина Рай.

«Телевізійні сюжети про Помаранчеву революцію та Євромайдан дали нам уявлення про українців як таких, що прагнуть єднання з Європою. Сьогодні, зважаючи на політичну ситуацію, яка склалася в Україні, Німеччина обов’язково має дати сигнал в підтримку її незалежності та демократичних засад, і для цього ми обрали інструментом мистецтво та культуру, — пояснюють німецькі куратори. — Гасло бієнале «Торгівля ілюзіями» пов’язане із сучасними пошуками в Україні, що отримала незалежність 1991 року, але також із темою ілюзій у мистецтві та соціумі».

«Діалог між культурами — найдавніший і найфундаментальніший спосіб демократичної бесіди, він є протиотрутою відторгнення та насильства. Його мета — дозволити нам мирно і конструктивно жити в мультикультурному світі та розвивати почуття спільності», — вважає заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

Програма заходу передбачає кінопокази, музикальні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.

Свої роботи у рамках цьогорічної бієнале представлять художниця Маргарет Келлі, один із найвідоміших скульпторів Німеччини Вальдемар Отто, німецький фотограф Рудіґер Любріхт, що став відомим завдяки своїм «Чорнобильським серіям».

Серед українських митців будуть представлені Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші.

Виставка триватиме до середини жовтня.

Організатори:
Wilhelm Fraenger-Institut (Німеччина)
ГО «Конгрес активістів культури» (Україна)

За підтримки:
Міністерства культури України,
Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина,
Міністерства закордонних справ Німеччини.
http://www.culturalactivism.org/arts-and-film-biennale-kyiv/

Анна Миронова в арт-центрі Я Галерея

Запрошуємо вас на відкриття проекту Анни Миронової «Між штрихами», що відбудеться 27 вересня о 19:00 в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея, за адресою вул. Хорива, 49Б.

Коли мистецтво стає способом особистого висловлювання, рано чи пізно художник наштовхується на проблему мови – візуальні форми можуть здатися надто загальними для того, щоб вмістити щось дуже конкретне, те, що проявлялося тут і зараз. Тим більше, якщо ця візуальність є абстрактною, тоді глядач відчуває повне право вкладати власні сенси в приватні слова автора. У своєму проекті «Між штрихами» художниця Анна Миронова проявляє неоднозначне ставлення до питання інтерпретації: поле власного мистецтва стає настільки щільним і насиченим, що в ньому не має залишитися місця іншому погляду, та водночас авторка не заперечує його можливість. Таким чином, сама назва стає радше запитанням, аніж констатацією.

Детальніше за посиланням: http://yagallery.com/exhibitions/mizh-shtrihami

Виставка триватиме до 28 жовтня.
Вхід вільний.