Обережно! Біля заїздні аговдрюк!

003У Львові створили інтернет-платформу «Словотвір», метою якої є колективний, без обмежень, пошук адекватних перекладів чужизмів (іноземних запозичень) на українську мову.

Як зазначають автори «Словотвору», українська мова обросла запозиченнями – переважно це англіцизми, які не мають адекватних відповідників українською. Відтак платформа має зробити процес пошуку, обговорення та вибору варіантів перекладу запозичень максимально простим і відкритим.

Команда проекту хоче позбавити мову від неологізмів, велика частина яких, на думку організаторів, навіть не має написання кирилицею. До групи таких слів автори сайту відносять, наприклад, facebook, selfie або downshifting. Цікаво, що незважаючи на таку благородну мету, у розділі «Команда» більшість людей, що працюють над сайтом, вказали свої імена та прізвища саме латиницею.

Команда ARTMISTO вирішила скористатися новим словником та розповісти своїм читачам, як правильно виконати просту задачу – поставити селфі на аватарку у фейсбуці, або, як незабаром говоритимуть співгромадяни, «як поставити самчика на образок у записочнику».

002

004По-перше, потрібно зробити саме самчик. Для цього нам знадобиться розумник з камерою. Чим більшою кількістю мегакрапок зможе похизуватися камера – тим краще буде якість майбутнього самчика.

Якщо ви збираєтеся скористатися рахівником для спрощення роботи із зображенням, треба перекинути світлину з розумника на рахівник. Не будемо пірнати в тонкощі обробки фото у спеціальних редакторах – такі терміни на «Словотворі» ще не переклали. Спробуємо заувійтись у записочнику. Для цього відкриваємо переглядач, заходимо на обліковку, вводимо свій вхід, гасло, натискаємо клавішу «введіть»…

Змінити образок у записочнику зі старого самчика на новий зможе будь-хто. Після цього вам залишиться тільки збирати вподобайки. Будуть і беки, і переклаци – не забувайте також пересилати зв’язки своїм апостолам.

І нам ставте вподобайки, усміхайлики та долучайтесь до нашої групи у записочнику. А ми пішли пиляти наступну творчість.

Добавить комментарий