«Душа України» — назва першої виставки молодої київської художниці Олі Гайдамаки, яка відкрилася 23 липня 2016 року о 16:00 у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка, що на Майдані Незалежності в Києві (пров. Шевченка, 8а).

Традиції та звичаї української духовної культури, безліч обрядів, забобонів, ворожінь, оберегів − саме та частина нашого спадку, що надихнула Олю Гайдамаку створити особливу систему образів, пишучи які художниця намагалася відтворити своє захоплення культурою предків і акцентувати на її великій ролі для сучасного життя українців.

Створюючи образи України, Оля Гайдамака свідомо ламає пропорції та грається із об’ємами. Традиційні костюми настільки зачаровують художницю своєю красою, кольорами та багатством, що вона щоразу намагається акцентувати на цьому й зображає їх більшими. Об’ємні головні убори та вишиванки виглядають спокійно та велично, а в масивних рукавах ніби зосереджується якась таємнича сила та вміщується цілий Усесвіт.

Про одну зі своїх робіт Оля Гайдамака пише: «У картині «Місячна корова»* я зобразила життя українки в гармонії із годувальницею родини (коровою), яка в ті часи фактично була частиною кожної сім′ї. Корова — символ продуктивних сил Землі, материнства та добробуту. В давні часи наші предки вірили, що ця тварина уособлювала нічне небо, бо роги її нагадували молодий Місяць, а молоко — Чумацький Шлях. Молодиця ж одягнена в борщівський весільний стрій (Тернопільщина). А Борщівська сорочка — унікальне явище нашої культури, для якої характерний чорний колір. Деякі люди кажуть, це шана землі, інші — що так жінки «виливали» тугу за чоловіками. Велику увагу я приділила чарівному головному убору, який викладений із герданів та квітів».

Виставка триватиме до 31 серпня 2016 року.

Вхід за ціною квитка музею. П′ятниця — вихідний день.

 

*Афіша створена на основі репродукції картини Олі Гайдамаки «Місячна корова». Акварель, папір, олівець. Розмір 30х40 см.

 

Добавить комментарий