«Експериментальна музика — це пустотне поняття. Зараз під цим терміном можна розуміти не якийсь певний жанр, а скоріше ту музику, яка не вкладається в стандартне і звичне. Можна нескінченно експериментувати зі звуком і змішувати різні стилі. Тут відкривається океан можливостей. Я не називав би Nextsound фестивалем експериментальної музики. Швидше це фестиваль незвичайної (в тому числі і танцювальної) музики і медіа-арту.» — говорить Андрій Кириченко, ідеолог фестивалю.

Послухати поєднання ембієнту та танцювальної музики можна у столичному клубі Closer.

cover_3

Учасники. Короткий гід

* При натисканні на назву відкривається посилання на sound cloud — слухайте музику, читайти описи та готуйтеся до фесту

Mouse On Mars (DE)

Mouse On Mars (DE) — піонери електронної музики з Дюссельдорфа, які свого часу вплинули на багатьох музикантів. Ще з 1993 року вони експериментують з електронікою, замішуючи її з різними стилями музики. Електронні музичні інструменти німецький дует часто розбавляє живими інструментами, такими як гітара, бас, ударні, і інші.

mouse_on_mars_1_1321882779_crop_550x366

 

Elektro Guzzi (AT)

Elektro Guzzi (AT) — австрійський музичний колектив, який виконує техно-лайви з використанням барабанів, бас- і електронної-гітар. Можна подумати, що це рок-група, але натхнення своєї музики вони знаходять у витоках електронної музики з Детройта, Чикаго і Берліна. Проект зароджувався, коли всі його учасники були з головою поглинені електронною музикою і готові до експериментів: було прийнято рішення ставити досліди на музиці з допомогою вже рідних музичних інструментів.

eletro-guzzi-web

Rrose (USA)

RROSE (USA) — один з найзагадковіших представників техно сцени. Все, що ви знайдете в описі цього музиканта на RA — це два слова і дві цифри: «Born 1969. Died 1909.» Його музикант запозичив у Марселя Дюшана — французько-американського художника, який стояв біля витоків дадаїзму та сюрреалізму.

rrose-skulldandy-hires-1920x1152

 

Aisha Devi (CH)

Aisha Devi (CH) — космічна електронщиця зі Швейцарії, яку надихають подорожі по Сходу, медитативні практики і усамітнення з природою. Її творчість схожа на спів мантри під сучасну електронну музику, в якому вона на гіпнотичному рівні говорить з нами про усвідомленість, смерть, просвітління, насильство, опір, дочок, несвідоме, Гі Дебору, Веди і вічність.

aisha-devi_shape-copy

Peder Mannerfelt (SE)

Peder Mannerfelt (SE) — артист зі Стокгольма починав свій музичний шлях в панк і hardcore групах граючи на гітарі ще в юнацтві, але з часом почав схилятися до експериментальної музики все більше. Зараз його інструментами можуть бути кавова-машина, комп’ютер, ергономічне крісло, що обертається, або, наприклад, вікно. Цей альбом став як би противагою попереднього альбому музиканта The Swedish Congo Record. У ньому Mannerfelt відтворив африканську племінну музику завдяки великій кількості своїх синтезаторів.

pedermannerfelt-540x300

 

TM404 (SE)

TM404 (SE) — музичний проект шведського продюсера Andreas Tilliander, так само відомого як Mokira. Назва проекту — данина поваги серії музичних інструментів серії x0x, які були випущені ще в 80-х. У TM404 простежуються класичні звуки хауса і техно, але немає рамок і штампів. Цей проект описують так — Детройтський техно без техно, а сам Andreas назвав його як «сонна кислота».

Piotr Kurek (PL)

Piotr Kurek (PL) — музикант з Варшави. Цікаво, що основними важелями своєї творчості Piotr вважає помилки і невдачі: він віртуозно поєднує звучання «навмання» з чітко прописаними канонами, в релізах музиканта можна почути і традиційні звуки синтезатора, і вільну імпровізацію з гітарою.

piotr-kurek-580x386

I/DEX (BY)

I/DEX (BY) — неймовірно цікавий електронний проект з Білорусі, який найчастіше експериментує зі стилями glitch, ambient і idm. Музика Віталія Гармаша покликана створювати музичний кокон для слухача, в середені якого дуже затишно у різних ситуаціях: на прогулянці по вулицях улюбленого міста, в транспорті, на роботі і під час домашніх турбот. Ця музика не відволікає від головного, а тільки доповнює світ магією і ясністю.

 

idex-new

Андрій Кириченко — крос-жанровий експериментальний музикант, який об’єднує акустичну і цифрову естетики, шум і мелодії. Виступав на багатьох фестивалях по всьому світу, створював музику для документальних і короткометражних фільмів, видавався на лейблах Японії, США, Німеччини, Голландії. Андрій є засновником фестивалю NextSound.

0005641386_10

Voin Oruwu (UA)

Voin Oruwu (UA) — новий проект київського артиста Дмитра Авксентьєва, який всім відомий як KOLOAH. На музиканта впливає наука, фантастика, історія і східна культура, але головним своїм натхненням він вважає космос і паралельні світи. Voin Oruwu регулярно грає на всім відомій серії вечірок С-Х-Е-М-А, нещодавно відіграв свій сет на київському концерті групи Moderat, і презентував свій виступ на Boiler Room.

Музичну частину доповнюватиме медіа-арт від команди Tenpoint/Blck Box, яка спеціалізується на відео, саунд-митсецтві, дизайні і технологіях розробки інтерактивних інсталяцій.

Добавить комментарий