На щастя, в Києві можна розмірковувати над тим, куди піти ввечері: на відкриття виставки, кінопоказ, концерт, лекцію чи просто пити вино у затишному дворику. Для того, щоб не загубитися у виставках серпня, ми підготували ультракороткий гід: невеликий опис, час та адреса.

JAZZ PORTRAITS

Джазові портрети — це спроба розказати про музику фотографією. Матеріал збирався три роки, а основною платформою став Альфа Джаз Фест. Автор фотографій — художник Ігор Петров, який називає свої знімки «можливістю зберегти історичний момент для української джазової сцени». Світлини розповідають про розвиток сучасного джазу, передають атмосферу музики та емоції виконавців.

КОЛИ: 04.08 — 03.09
ДЕ: Old Fashioned Bar 32, Воздвиженська, 32

104


Рік Копсі. PAINTSCAPES

Знімки Ріка Копсі створені на перетині цифрових технологій і традиційних живописних практик, та об’єднані у цикл під назвою «Paintscapes». На фотографіях, створених у режимі макрозйомки, зафіксовані ділянки живописного полотна. «Макровигляди» живописної поверхні напряму відсилають до значення слова «paintscape» – поєднання англійських слів, що позначають фарбу та місце чи ландшафт.

Експозиція включає 20 фотографій, що стилістично поєднані контекстом морського пейзажу, а також відеофільм «Ерозія», який у режимі макрозйомки показує процес руйнування фарбового шару, і дає можливість відчути зникнення живопису як такого та усвідомити примарність його існування.

КОЛИ: 04.08 — 18.08
ДЕ: Port Creative Hub, Набережно-Хрещатицька, 10а

103


ENTRANCE TO OUR VALLEY

На виставці «Entrance to Our Valley» Женя Фрідлянд покаже чорно-білі фотографії, що увійшли до однойменної книги-альбому, яка набула великого успіху на Los Angeles Art Book Fair 2017. Серія описує фермерське життя в Америці сім’ї іммігрантів з СРСР, що ведуть міське життя по буднях.

Перший тиждень роботи виставки фотохудожниця з Нью-Йорку буде в Києві за запрошенням Школи фотографії Віктора Марущенка та Фотоклубу 5,6, щоб провести інтенсив «Дизайн фотокниг».

 

КОЛИ: 09.08 — 29.08
ДЕ: Щербенко Арт Центр, Михайлівська, 22в

102


«Проект Енеїда»

«Енеїда» — перший твір, написаний сучасною українською мовою. Цього року «Енеїді» виповнюється 175 років.  Виставка «Проект Енеїда» має показати історію розвитку візуальних образів героїв Івана Котляревського: від перших ілюстрацій до мультфільмів. Представлено близько 200 визначних артефактів — ілюстрації, станковий живопис і графіка, театральні афіші, мультиплікація, фото- та відеоматеріали, книжкові видання — з приватних колекцій та 11 музеїв України. Проект курують Національний художній музей та Я галерея.

Урамках виставки, завдяки ресторатору Дмитру Борисову, став можливий мистецько-гастрономічний pop-up проект — відтворення легендарного кафе «Еней» у стінах музею.

КОЛИ: 24.08 — 08.10
ДЕ: НХМУ, вул. Грушевського, 6

101

Добавить комментарий