У Львові розпочалася найбільша книжкова і літературна подія Центрально-Східної Європи – 24. Форум видавців. Цього року місто Лева зібрало понад 800 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, які відбудуться на 62 локаціях.

У програмі – 24 тематичні напрямки: історія, мови/переклади, креативні індустрії та урбаністика, бізнес, освіта, медицина, мистецтво, медіа та інші. Фокусна тема Форуму – Точка творення. 

Редакція ARTMISTO відібрала 24 події цього Форуму, які варті Вашої уваги.

ЧИТАННЯ ІНДІЙСЬКОЇ ПОЕТЕСИ РОШЕЛЬ ПОТКАР

Авторка «The Arithmetic of Breasts» та «Four Degrees of Separation», Рошель Поткар є випускницею програми «International Writing Program», Айова та стипендії письменника Чарльза Уоллеса, Стерлінг. Її проза інтерпретована у вистави в Айові та Портленді. Вона виграла конкурс оповідань «Open Road Review» у 2016 році. Вірш Рошель «Cellular: P.O.W.» увійшов до короткого списку поетичного змагання Hungry hill в Ірландії.

Не часто у Львові, та й в Україні загалом, відбуваються читання за участі індійських поетів, тож для любителів сучасної літератури цей захід повинен стати одним із ключових другого дня Форуму видавців.

14 вересня, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Курбаса, 3, 13:00

101


ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ «20/02/14»

Крим. Регіон, життя якого після лютого 2014 змінилося. Регіон, сприйняття якого після лютого 2014… Змінилося? Намагаємося зрозуміти разом з сучасними українськими поетами. Читають: Марія Банько (Київ), Дмитро Білько (Сімферополь/Київ), Максим Бородін (Дніпро), Володимир Жбанков (Київ), Дмитро Лазуткін (Київ), Ігор Мітров (Керч/Київ), Антон Полунін (Київ), Сергій Синоптик (Севастополь/Київ), Віктор Шепелєв (Харків).

14 вересня, CoMMuna, Галицька, 1, 14:00

cover


ЖІНКИ ПРО ВІЙНУ. ДИСКУСІЯ ЗА УЧАСТІ ОЛЕНИ ГЕРАСИМ’ЮК ТА ІРИНИ ЦІЛИК

Мистецька зустріч, під час якої жінки — волонтерки, військовослужбовиці, письменниці говоритимуть про війну та роль жінки у ній. Також будуть репрезентовані тизери документального фільму про участь жінок в АТО «Невидимий батальйон».

14 вересня, Палац Потоцьких, Коперніка, 15, 15:30

ПОЕТИЧНИЙ ПРОЕКТ «ВМЕНЯЕМЫЕ»

Поетичний проект «Вменяемые» («Притомні»): Володимир Жбанков, Сергій Шабуцький, Олексій Кащеєв, Дмитро Плахов.

14 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 17:30


ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР «ВІРШІ ЗА АДРЕСОЮ: ПОЕЗІЯ З ПРИСВЯТАМИ»

Журнал «ШО» представляє поетичний вечір «Вірші за адресою: поезія з присвятами». Читатимуть Ківа Ія, Кіяновська Маріанна, Коцарев Олег, Крук Галина, Лазуткін Дмитро, Лаюк Мирослав, Прилуцький Сергій, Ткаченко Олександра, Малігон Анна.

14 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 19:00


ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ «ЧИСТОГАН»

«Чистоган» – поезія без домішків. Жодних музики, відео і решти контенту, що ними «бодяжать» літературу. Тільки чисті, міцні тексти. Від звичних читань проект відрізняється тим, що в його межах презентуватиметься «велика форма»: поеми, романи у віршах, поетичні цикли. Глядачі отримають унікальну можливість почути захопливі, цілісні наративні речі – саме ті, що їх читання пов’язане з «многабукав» і «обережно longread».

14 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 21:00


ВИСТАВА-КОНЦЕРТ ЗА ТВОРЧІСТЮ ЕМІ УАЙНХАУС ТА ЧИТАННЯ ВІРШІВ ПАВЛА КОРОБЧУКА

Музична вистава. Поет Павло Коробчук розповідає про життя і творчість Емі Уайнхаус і читає тематичні вірші. Гурт The Velvet Sun виконує пісні Емі Уайнхаус. 10 успішних виступів по всій Україні!

14 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 22:00

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ «ПРОСТО НЕБА: АНТОЛОГІЯ СУЧАСНОЇ ГРУЗИНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ»

Восьмеро поетів-перекладачів презентуватимуть шанувальникам через читання віршів та автограф-сесію сучасне грузинське поетичне слово в українському перекладі.

15 вересня, CoMMuna, Галицька, 1, 12:00

«ПОЧУТИ ДОНБАС» — АВТОРСЬКІ ЧИТАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ДОНЕЧЧИНИ І ЛУГАНЩИНИ

Подія в межах спеціальної програми Міжнародного фонду “Відродження” — “Культура і конфлікт”. Підтема — Осмислення війни.

15 вересня, Палац Мистецтв, Коперніка, 17, 13:00


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКОВОГО ПРОЕКТУ ОЛЕНИ ГЕРАСИМ’ЮК «РОЗСТРІЛЬНИЙ КАЛЕНДАР»

Календар репресій, арештів та розстрілів української інтелігенції. Книжка, яку повинен прочитати кожен українець.

15 вересня, Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка, Драгоманова, 17, 15:00

105


ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОМАНУ СЕРГІЯ ЖАДАНА «ІНТЕРНАТ»

15 вересня, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, просп. Свободи, 28, 15:00


ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОМАНУ ЛЮБКА ДЕРЕША «СПУСТОШЕННЯ»

15 вересня, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Курбаса, 3, 15:00


ПОЕТИЧНА ІМПРОВІЗАЦІЯ «ТЕОРІЯ ДИСИПАТИВНИХ СТРУКТУР»

Синтез усної та письмової імпровізації від літературної групи Альтанка. Молоді поети з міста Миколаєва створюватимуть поетичні тексти в режимі реального часу. Окрім імпровізацій, учасники літгрупи прочитають власні тексти, написані протягом певного періоду.

15 вересня, CoMMuna, Галицька, 1, 17:00

102


НОВА АВСТРІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА. ЗУСТРІЧ З ПЕТЕРОМ ГУЕМЕРОМ

Петер Маріус Гуемер – австрійський гість цьогорічного Форуму видавців. Протягом фестивалю письменник візьме участь у дискусії на тему «Нові форми літератури», а також проведе читання з нагоди презентації роману «Зрошення пустелі».

15 вересня, Львівський історичний музей, площа Ринок, 6, 17:00


«ВІД ТИЧИНИ ДО ЖАДАНА»: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОВНОЇ ВЕРСІЇ «АНТОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ХХ СТОЛІТТЯ»

Презентація доповненої Антології на 2016 сторінок за участі найвідоміших сучасних українських поетів — Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Костя Москальця, Наталки Білоцерківець, Василя Герасим’юка, Юрка Іздрика, Петра Мідянки, Мар’яни Савки та інших.

15 вересня, «Перший театр», Гнатюка, 11, 19:00


ПОЕТИЧНО-МУЗИЧНИЙ МАРАФОН «ОБИДВІ НИТКИ МІЖ СЛОВОМ»

Журнал «ШО» представляє поетично-музичний марафон «Обидві нитки між словом» -репрезентація літературного поля України, як єдиного, проте гетерогенного простору. Читатимуть: Голоско Андрій, Мохнацька Марта, Сливинський Остап, Лазуткін Дмитро, Банько Марія, Панасюк Лесик, Лаюк Мирослав, Синоптик Сергій, Штипель Аркадій, Галіна Марія, Полунін Антон, Горобчук Богдан-Олег, Шепєлєв Віктор, Муштатов Сергій, Ріссенберґ Ілля та інші.

15 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 19:30

103


МАЙСТЕР-КЛАС «ПОЕТИЧНА КУХНЯ ЛЕМА»

Майстер-клас «Поетична кухня Лема» — приготування форшмака на маці – Lola LandaKafe «Jerusalem» Ругелахи з сиром та зеленню від Marianna Dushar (Пані Стефа).

16 вересня, «Lem Station», Вітовського, 57, 12:00

104


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ КВІР-П’ЄС «ЗВІРІ ПОДИВЛЯТЬСЯ ЗАМІСТЬ ТЕБЕ» ОЛЕСЯ БАРЛІГА

Презентація збірки квір-п’єс «Звірі подивляться замість тебе» Олеся Барліга спробує вивести ЛГБТ-проблематику за межі субкультури і зробити її об’єктом літератури масової.

16 вересня, «Дзига», Вірменська, 35, 16:00


ЕПОХА ПОЕТИЧНО-ГЕОГРАФІЧНИХ ВІДКРИТТІВ

Журнал «ШО» представляє поетичний вечір «Епоха поетично-географічних відкриттів». Поезія, закручена навколо образів далеких і близьких міст, сіл, країн, річок і морів. Читають Галіна Марія, Кіяновська Маріанна, Жбанков Володимир, Крук Галина, Синоптик Сергій, Бельченко Наталя, Коцарев Олег, Жаржайло Михайло, Прилуцький Сергій, Сінайко Яніс, Степаненко Олена, Плахов Дмитро, Кащеєв Олексій, Шабуцький Сергій, Панасюк Лесик та інші.

16 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 18:00


ТЕЖBESHKET — ПЕРША КНИГА НОВОЮ УКРАЇНСЬКОЮ ЛАТИНКОЮ

Презентація одного з найаномальніших книжкових проектів року — ТежBeShKet. Книга увібрала в себе пригодницькі тексти трьох шибайголів про їхні пригоди та витівки наснажені гравітаціями італійського футуризму початку ХХ ст.

16 вересня, CoMMuna, Галицька, 1, 20:00


НІЧ ПОЕЗІЇ ТА МУЗИКИ NON-STOP

Мабуть, найголовніша подія цього форуму.

Автори: Алісія Гарріс (США), Наталі Гендаль (США), Барис Пятровіч (Білорусь), Андрей Хадановіч (Білорусь), Мария Мартисевіч (Білорусь), Галка Крук (Україна), Марюс Бурокас (Литва), Вітас Дешкніс (Литва), Сара Пуассон (Литва), Ерік Шімшік (Словаччина), Марія Іляшенко (Чехія), Юрій Завадський (Україна), Олександр Фразе-Фразенко (Україна), Юрій Андрухович (Україна), Маріанна Кіяновська (Україна), Антон Слєпаков (Україна), Остап Сливинський (Україна).

Музиканти: MANU & оркестр INSO (Львів), Мантри Керуака (Харків), Вагоновожатые.

Спектакль: Альберт або найвища форма страти (музичний спектакль за п’єсою Андруховича).

16 вересня, !FESTrepublic, Старознесенська, 24-26, 22:00


«ВІДНАЙТИ ПОЕТИЧНУ ІНТОНАЦІЮ». ЧИТАННЯ ПЕРЕКЛАДНОЇ ПОЕЗІЇ ВІД ПРОЕКТУ «UMBRELLA»

Поетичний переклад – ремесло. Передати зміст і сенс, відтворити ритміку, метрику, мелодику, просодію – це питання майстерності і компетенції перекладача. Є ще один компонент поетичного перекладу: адекватне відтворення інтонації. При чому: що таке інтонація в поетичному творі, ми точно не знаємо. Але точно знаємо, що цьому не можна навчитися. Твориться парадокс, який впливає і на роботу перекладача, і на читацьку рецепцію перекладу. Цей парадокс можна відтворити в «лабораторних умовах». Читатимуться вірші мовою оригіналу, одночасно з цим – демонструватиметься українських переклад цих творів.

17 вересня, CoMMuna, Галицька, 1, 14:00


ЗУСТРІЧ З ЧЛЕНОМ КИТАЙСЬКОГО ПЕН-КЛУБУ БЕЙ ЛІНҐОМ

Бей Лінґ — засновник китайського ПЕН-клубу, поет, що за «нелегальні» публікації був засуджений до позбавлення волі, а після визволення переїхав до Штатів.

17 вересня, Кафе «Старі Мури», Сербська, 5, 15:00


БІПОЛЯРНИЙ ПЕРФОРМАНС «БІГУНИ»

Біполярний перформанс «БІГУНИ» (укр. бігун – полюс). Поезія, як сучасна форма замовлянь та музика з якої починалася музика. Учасники проекту — поети Богдан-Олег Горобчук, Антон Полунін, Ярослав Гадзінський, Яніна Дияк та музиканти Богуслав Поляк, Юрій Ягусевич, Андрій Циганков, Володимир Білик.

17 вересня, Паб «Купіца», Братів Рогатинців, 18, 17:00


Добавить комментарий