22 та 23 вересня в місті Покровськ Донецької області відбудеться всеукраїнський етнофестиваль «Східний оберіг». Це перша подібна подія на території Сходу України.

Фестиваль має вкрай насичену програму. Заплановано низку майстер-класів з традиційного українського співу, танцю, писанкарства, гончарства, солоного тіста, ковальства тощо; кінопокази акції «Відновимо Мир» на підтримку єдиного покровського кінотеатру «Мир», що постраждав від пожежі у серпні цього року; презентація «Україна – це ми»: бачення традиції різних куточків України від учнів із 16-ти шкіл міста Покровська; покази колекцій традиційного українського одягу; виставки Людмили Огнєвої «Молюсь за тебе, Україно!» та Олі Гайдамаки «Душа України»; платформа «Вільний університет» та багато іншого.

В межах літературної програми відбудуться читання дитячої книжки Тані Стус та Надії Кушнір (Надьожної) «Де Ойра?»; читання книги авторки відомого пабліку «Гусь» Надії Кушнір (Надьожної) «Як Гусь свою любов шукав»; літературні читання за участю Катерини Калитко, Галини Ткачук, Олени Рудої, Олександра Ірванця, Ії Ківи, Марії Козиренко, угрупування «Networчі» та інших.

За музичну складову відповідають гурти «Шпилясті кобзарі», «Широкий Лан», «The Doox», Kozak System.

Також працюватиме фуд-корт з українськими традиційними стравами.

Також 22 вересня відбудеться презентація нового американського часопису про українську культуру «The Ukrainian: Life and Culture» у форматі скайп-конференції із головною редакторкою Інною Головахою (Вашингтон, США) та відео-інтерв`ю із генеральним директором Національного музею Тараса Шевченка Дмитром Стусом (Київ, Україна). Музичну частину презентації забезпечить етно-гурт The Doox зі своїм новим треком «Барвінок».

У рамках проекту «ДНК Покровська: в мені історія країни» мета фестивалю «Східний Оберіг» визначається як глибоке вивчення школами міста традицій та культури різних куточків України, шляхи презентації яких учні з 16-ти шкіл Покровська обирали раніше через жеребкування. У формі інтерактивного спілкування із публікою діти презентують національне вбрання, традиції і звичаї певних областей України.

Етнофестиваль «Східний Оберіг» відбувається у рамках проекту «ДНК Покровська: в мені історія країни», що має на меті розвиток історичної, археологічної, етнографічної ідентичності Покровська. Це заходи, які зможуть показати самобутність міста.

007

Детальна програма фестивалю

22 вересня (п’ятниця)

Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка (сіра зала)

10:00 – 12:00
відео-привітання від Сергія Жадана з нагоди відкриття етнофестивалю «Східний оберіг», бліц-інтерв`ю Олени Рудої із Сергієм Жаданом (відеозапис); презентація роману «Інтернат» С. Жадана (відеозапис). Живий книгоогляд. Модератори Ольга Гузій та Олена Руда.

13:00 – 14.00
розмова про нові віяння у сучасному українському живописі з художницею Олею Гайдамакою, презентація діафільму про її виставку «Душа України»*.

* Полотно «Берегиня» Олі Гайдамаки є основою афіш етнофестивалю. Репродукції картин із серії «Душа України» будуть візуальним супроводом фесту.

15:00 – 16:00
презентація роману Олександра Ірванця «Харків. 1938». Автограф-сесія.

16.00 – 17:00
онлайн-міст і прес-конференція із головною редакторкою американського журналу “The Ukrainian: Life and Culture” Інною Головахою. Презентація журналу за участі етно-гурту The Doox, акустична презентація треку «Барвінок». Модератори Оксана Осмоловська та Ольга Гузій.

Площа Шибанкова (Головна сцена)

18.00 – 19.00
місцеві етноколективи.

19.00 – 20.00
поетично-музичний перформенс «Рими і ритми» (Оксана Боровець, Ярослав Джусь, Максим Бережнюк).

20:00 – 21:00
виступ гурту «Шпилясті кобзарі» (м. Київ)

Метамісто: Вільний простір (сквер «Соборний»)

16:00 – 18.00
літературні читання за участю поетів: Катерина Калитко, Ія Ківа, Олена Руда, Юлія Баткіліна, Оксана Боровець, Єлизавета Жарікова, Анна Кисельова, Оксана Осмоловська, Світлана Загреба, Марко Терен, Ольга Калініна та інші.

18.30
Відкриття вечірніх кінопоказів українського фільму.

Бібліотека ім. Т.Г. Шевченка (салатова та персикова зала)

Українське кіно

10.00
денні покази українського кіно з метою підтримати акцію «Відновимо Мир», яка була ініційована місцевими активістами одразу після пожежі в покровському кінотеатрі «Мир», що згорів 7 серпня 2017 року. Функціонування майданчика здійснюватиметься за підтримки київського кінотеатру українського фільму «Ліра», Мережі кінотеатрів КП «Київкінофільм», Державного агентства України з питань кіно та Національної спілки кінематографістів України.

Кінопокази триватимуть до 23:00 упродовж усього дня.

23 вересня (субота)

Центральна міська бібліотека ім. Т. Г. Шевченка (сіра зала)

10:00 – 12:00
відкриття виставки Людмили Огнєвої «Молюсь за тебе, Україно!» («Культурний простір Донеччини: Українське вишиття») (Донецьк-Київ)

12:00 – 13:00
презентація книги Людмили Огнєвої «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва». Модератори – Ольга Гузій та Олена Руда

14:00 – 15:00
Презентація нової книги Галини Ткачук: «Синя коробка»: інтерактивне обговорення із першокласниками, автограф-сесія

16:00 – 17:00
Читання «Дитячої книги року ВВС – 2016» «Тринадцять історій у темряві» Галини Ткачук: інтерактивне обговорення зі старшокласниками

17:00 – 18:00
Катерина Калитко «Земля загублених, або маленькі страшні казки»: презентація книги оповідань і автограф-сесія авторки

18:00 –19:00
Презентація нової поетичної книги «Слова автора» Марії Козиренко, автограф-сесія, модератор – Олена Руда

Площа Шибанкова (біля ізостудії)

12.00 – 18.00
Видавництво «Видавництво»: реалізація книжок, листівок, значків. Лекція «Як знайти свою нішу у книговиданні та стати успішними?»

Площа Шибанкова та бульвар Андрющенко

12:00 – 16:00 майстер-класи
майстер-клас із писанкарства Наталії Гузій і лекція про історію походження писанок «Писанка у Трипільській культурі, в традиції Київської Русі та сучасної України»

показовий майстер-клас із гри на етнічних духових інструментах від музиканта-віртуоза Максима Бережнюка (The Doox)

майстер-клас із різьби по дереву та виготовлення дерев’яного посуду від майстра Музею народної архітектури та побуту в Пирогово Василя Соловія

«Козацький куліш»: майстер-класи і святкове частування

Показові виступи козачат із Апостолова

Виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва

Площа Шибанкова (головна сцена)

12:00 – 13:00
Марія Банько «Від шпундри і книшів до сучасної української гастрономії» (лекція)

13:00 – 14:00
літературний перформанс «Networчі»

15:00 – 17:00
інтерактивна презентація «Україна – це ми» від учнів із 16-ти шкіл м. Покровська

18:00 – 19:00
Широкий Лан

19:00 – 20:00
The Doox

20:00 – 21:00
KOZAK SYSTEM

Метамісто: Вільний простір (сквер «Соборний»)

12:00 – 16:00
платформа «Вільний університет»: лекції про народне мистецтво України, історію української культури та історію української літератури:

Олена Руда «Донецьк Василя Стуса: збірка “Веселий цвинтар”» (Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна)

Оксана Осмоловська «Фемінітиви в українському медіапросторі» (Кампанія «Повага»)

Андрій Паславський «Слобожанщина і традиційне кобзарство в контексті української культури»

Ярина Закальська «Інтернетлор Революції гідності: традиція та новаторство»

Ольга Гузій «Концептуальне бачення народу в поетичній творчості Т. Шевченка та В. Стуса)

Василь Соловій «Традиційне столярне мистецтво українців: історія, інструменти, технології»

Юлія Маляренко «Історія традиційної української пісні»

Ярослав Мінкін «СТАН»

Артемій Калінін «Падіння кумирів: чорний піар у сучукрліті»

18.30
продовження показів українського фільму

Добавить комментарий