Обкладинка присвячується кандидатам 2015. Як не будеш будувати країну — тебе спозаранку заріжуть, засмалять, кишки під кров’янку промиють, а люди розтягають засмажені вушка, так як ти, падло, розтягало свою пику на білбордах.
У мене був важкий тиждень, волоцюги. Як казав Буковскі: «Невдалий день. І тиждень. І місяць. І рік. І життя. Будь воно прокляте». Тому пропустимо ту частину, де я погано жартую і одразу перейдемо до безкоштовних подій столиці:
Лекція | ДРАМА |
Привид опери у драматичному театрі
Коли понад чотири століття тому флорентійські поети, музиканти та філософи вирішили відродити античний театр, у них вийшло те, що сьогодні ми називаємо оперою. Наскільки близькі сьогодні опера та драматичний театр? Що роблять композитори в сучасному драматичному театрі? Навіщо театральним режисерам увертюри, арії й речитативи? Чи можливе повне злиття «режисерської» оперної постановки із «музичним» драматичним театром? Нарешті, хто всі ці люди, які сьогодні створюють музику для київських драматичних вистав? Чим особливий композитор Юрій Шевченко, якщо у нього більше «Київських пекторалей», аніж у будь-якого режисера, актора чи сценографа? Спробуємо про все це поговорити, тримаючи в голові найцікавіші столичні (й не лише) прем’єри останніх років. Обов’язково згадаємо радикальні музичні експерименти; вистави з оперними цитатами; драматичні вистави, у яких музика витіснила на другий план усі інші складові; почерки кращих київських завмузів; особливості роботи зі звуком на великій та малій сценах.
Лектор: Юлія Бентя — музикознавиця, архівістка, музичний і театральний критик. Авторка публікацій на мистецьку тематику в українській та зарубіжній пресі.
Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31
Коли: 26 жовтня, 19.00
Вхід на лекцію вільний за реєстрацією
Подія у Facebook
Почути неокласиків. Читання у Будинку вчителя
В Києві молоді поети читатимуть вірші київських неокласиків 1920-1930-х років. Послухайте Миколу Зерова, Максима Рильського, Михайла Драй-Хмару, Павла Филиповича та Освальда Бурґгардта зі смолоскипівської антології «Київські неокласики». Історико-літературний коментар додасть директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків.
Павло Коробчук читає Миколу Зерова, Юлія Стахівська читає Максима Рильського, Арсеній Тарасов читає всіх.
Де: Будинок вчителя, вул. Володимирська, 57
Коли: 26 жовтня о 18-30
Подія у Facebook
Лекція || ЗВУК || Folk Revival
Роль фолк-музики в історії популярної культури ХХ століття. Фолк-відродження кінця 50х — 60х років минулого століття. Звернення молодих музикантів та інтелектуалів до свого коріння. Дейві Грем і Джон Фейхі. Джоні Мітчелл і Сенді Денні. The Pentangle і The Incredible String Band.
Лектор: Артур Ямпольський
Вхід на лекції вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Будь-ласка, заповніть форму, навіть якщо Ви реєструвалися під час минулих сезонів
Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31
Коли: 27 жовтня, 19.00
Подія у Facebook
Презентація збірки «Нас.Троє»
Зустріч із калуськими поетами, на презентацію їхньої спільної збірки віршів «Нас.Троє», яка вийшла у видавництві «Discursus». Модератор презентації — київська письменниця і літературознавець, лауреат «Коронації слова — 2014», Тетяна Белімова.
«Сучасної української поезії є дуже багато. Але вся ця поезія складається саме із окремих словосполучень-образів, вловлених кожним зокрема. І ніколи нікого у цих ловах не замінити. Сучасна українська поезія – так тепер склалося – є дуже зорієнтованою на великі публічні виступи. Вона щораз більше перестає бути засобом інтимного контакту. Так от – Троє є ще й тими, хто здатний говорити навіть один на один. І це багато важить.»(с) Тарас Прохасько
Де: книгарня «Є», вул. Спаська, 5 (станція метро Контрактова площа)
Коли: 27 жовтня. Початок о 18.00
Подія у Facebook
Науково-популярний лекторій «15х4»
В Києві відкривається науково-популярний лекторій «15х4», який вже кілька місяців успішно функціонує в Харкові. Формат лекторію — це чотири лекції по п’ятнадцять хвилин. Фізика, технології, когнітивні спотворення, проблеми науки, global topic, сучасні дослідження, які можуть перевернути світ. Про це та про багато іншого вам розкажуть абсолютно безкоштовно. Більш того, Ви й самі можете стати лектором, якщо добре володієте матеріалом і жадаєте поділитися знаннями.
Коли: 28 жовтня, 19:00
Де: провулок Чеслава Белінського, 5, арт-центр «Наш Формат»
Подія у Facebook
Година з автором:
година бажань із Євгенією Кононенко
У київській книгарні «Смолоскип» можна отримати усе, що забажаєш: тепло атмосфери, хорошу книжку, добру розмову. Уже цієї середи, 28-го жовтня, о 18:30 виконання бажань розігріватиме повітря, адже гостею «Години з автором» стане письменниця і перекладачка Євгенія Кононенко!
Із авторкою, у творчому доробку якої є поезії, оповідання та есеї, повісті та романи, кілька дитячих книжок, ряд культурологічних розвідок з тем популярної культури та гендерних питань і журналістські статті, ми поговоримо про здійснення мрій та реалізацію бажань, про чоловіків/жінок/культуру, про українську літературу на європейській мапі та про європейську мапу в українській літературі. Ви хотіли би дізнатися більше про найновішу книжку Євгенії Кононенко «Останнє бажання» («Видавництво Анетти Антоненко», 2015)? Поставити незвичайне запитання? Зазирнути за лаштунки літературного процесу?
Модераторка: Настасія Євдокимова
Якщо Ви не зможете відвідати захід і придбати книжки Євгенії Кононенко у книгарні «Смолоскип» — заходьте у нашу інтернет-книгарню «Буколики»
Де: книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21, метро «Контрактова площа»
Коли: 28 жовтня, 18:30
Подія у Facebook
Відкриття виставки «Осінній вернісаж»
Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє виставку «Осінній вернісаж» за участю художників галереї. Виставка відкрита для відвідування 29 жовтня -10 листопада.
Коли: Вернісаж 28 жовтня о 18.00
Де: вул. Десятинна, 13.
Кіноклуб Могилянки
Понеділок: Репресоване народне кіно В. Денисенка: д/ф «Денисія. Світи Володимира Денисенка». 2013. 68 хв. Презентує О. В. Денисенко
Вівторок: Декоративний світ В. Андерсона: «Готель «Ґранд Будапешт». США. 2014. 100 хв.
Середа: Культові режисерські дебюти: «Бути Джоном Малковичем». С. Джонс. США. 1999. 112 хв.
Четвер: Греція елегійна: «Вічність і один день». Т. Ангелопулос. 1998. 137 хв.
Пятниця: Ozploitation: австралійський грайндхаус.«Скажений пес Морган». Ф. Мора. 1976. 102 хв.
Коли: 18:30
Де: вул Набережно-Хрещатицька, 27
Київська школа бієнале
Розклад подій
Презентація книги «Вчора, Сьогодні, Сьогодні»
художника Микити Кадана
«Вчора, Сьогодні, Сьогодні» – видання, що присвячене роботі Микити Кадана. У презентації візьмуть участь Євгенія Бєлорусець і Катерина Міщенко, авторки текстів, що увійшли до книги, а також її редакторка Лариса Бабій. Книга збирає разом проекти, реалізовані Каданом в Україні та за її межами, та вибудовує між ними спільні лінії, пов’язані з ключовими для автора темами: насильство та слухняні тіла, приватизація міського простору, політика пам’яті у час постсоціалізму, доля музею.
Коли: 29 жовтня о 16:00
Де: Національний художній музей України
Подія у Facebook
Виставка номінантів Премії PinchukArtCentre 2015
31 жовтня PinchukArtCentre представить групову виставку 16 художників, номінованих на Премію PinchukArtCentre у 2015 році — загальнонаціональну премію у сфері сучасного мистецтва, яка присуджується молодим українським художникам у віці до 35 років.
Шорт-лист премії був сформований відбірковою комісією за результатами відбору з понад 800 заявок, отриманих в рамках четвертого конкурсу від молодих митців з усіх регіонів України та зарубіжжя.
Лауреатів Премії PinchukArtCentre оберуть та оголосять члени Міжнародного журі на Церемонії нагородження в грудні 2015 року в Києві. Переможця у номінації «Приз громадськості» буде визначено голосуванням відвідувачів PinchukArtCentre.
Володарі Головної та двох Спеціальних премій, крім грошової нагороди в розмірі 100 тисяч гривень та 25 тисяч гривень відповідно, отримають можливість протягом місяця пройти стажування у майстернях всесвітньовідомих митців. Окрім того, володар Головної Премії автоматично потрапляє в шорт-лист Future Generation Art Prize – міжнародної премії молодим художникам. Переможець у номінації «Приз громадськості» отримає премію в розмірі 10 тисяч гривень.
Шорт-лист Премії PinchukArtCentre 2015:
Kinder Album (32, Львів),
Євгенія Бєлорусець (34, Київ),
Данiїл Галкiн (29, Дніпропетровськ),
Катерина Єрмолаєва (30, Київ),
Анна Звягінцева (28, Київ),
Микола Карабінович (26, Одеса),
Аліна Клейтман (24, Харків),
Дар’я Кольцова (27, Київ),
Сергій Мельниченко (23, Ченду, Китай),
Роман Михайлов (25, Київ),
Сергій Петлюк (34, Львів),
Микола Рідний (30, Харків),
Іван Світличний (26, Харків),
Сергій Якименко (27, Харків),
Група Мельничук-Бурлака (Іван Мельничук, 33, Київ; Олександр Бурлака, 33, Київ);
Відкрита група (Юрій Білей, 27, Львів; Павло Ковач, 27, Львів; Антон Варга, 25, Львів).
Коли: 31 жовтня 2015 — 10 січня 2016
Де: PinchukArtCentre
«Патріоти, Громадяни, Коханці…»
персональна виставка художника Карлоса Мотти
«Патріоти, Громадяни, Коханці…» — персональна виставка художника Карлоса Мотти, одного з володарів Головної премії Future Generation Art Prize 2014
Коли: 31 жовтня 2015 — 10 січня 2016
Де: PinchukArtCentre
Лекції з читання. Український авангард. Майк Йогансен
ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ — це відкритий лекторій від літературної майстерні «Бартлбі і компанія». Ми воліємо відмовитися від читання нецікавих книг, так само як і від розмов про їх авторів. Йтиметься про письменників, які змінюють уявлення про можливості літератури. Про тексти, які вивертають смисли навиворіт, в яких мова винайдений заново. Про те, як ці тексти зроблені, і що потрібно про них знати, щоб читання приносило задоволення.
Лектор — Ярина Цимбал
Лекції про читання відбуватимуться двічі на місяць в арт-центрі Closer.
Майстерня «Бартлбі і компанія» створена товариством Cicuta Bookshop.
Коли: 1 листопада, неділя, 19:00
Де: арт-центр Closer
Вдалого тижня, волоцюги!