Науково-популярний лекторій 15х4
15х4 — серія некомерційних заходів для фанатів науки та лекторів. Ми хочемо, щоб люди виступали і ділилися знаннями.
Теми спічів:
1. 15 хвилин про нейропротезування. Аліса Власенко
2. 15 хвилин про воду на Марсі. Олександра Малевич
3. 15 хвилин про нафту. Дмитро Світличний
4. 15 хвилин про порнографію. Маріам Найєм
Коли: 11 листопада, 19:00
Де: Чеслава Бєлінського, 5
Подія у Facebook
Відкриття виставки Юрія Лейдермана
12 листопада о 19:00 у Vozdvizhenka Arts House відкриється виставка Юрія Лейдермана «Пісня «Товариш» (живопис, медіа). Виставка «Пісня «Товариш» стане етапною як в творчості художника, так і в історичному мистецькому процесі загалом. Старі фото , які пов’язані із особистим архівом художника, зафарбовані поллоківским дріппінгом, стануть своєрідним «прощанням» Юрія Лейдермана із концептуалістськими практиками Москви.
Стара радянська пісня «Товариш» є ядром виставкового проекту. Художник вперше почув її у 70-х роках та у сучасному культурному контексті пісня набуває нових конотацій.
Юрій Лейдерман визначна постать в історії сучасного мистецтва, один із лідерів одеських та московських концептуалістів, співзасновник та учасник арт-групи «Медична герменевтика».
За останні півроку Юрій Лейдерман став активним учасником мистецького життя Києва, взявши участь у низці знакових виставкових подій міста та органічно «інсталювавши» себе в українське художнє середовище.
В рамках проекту також плануюється зустріч з Юрієм Лейдерманом.
Коли: 12 листопада о 19:00
Де: Vozdvizhenka Arts House, вуд Воздвиженська, 32
Подія у Facebook
Журналу про сучасну культуру «ШО» — 10 років!
Журнал про сучасну культуру «ШО» — це також низка яскравих і самобутніх проектів, що пов’язані з сучасною культурою в Україні, в ближньому і далекому зарубіжжі. Так, наприклад, Журнал є засновником, організатором і спонсором Міжнародного фестивалю поезії «Київські Лаври». Фестиваль «Київські Лаври» проводиться в Києві з 2006-го року й є одним з найбільших фестивалів поезії на пострадянському просторі.
13 листопада, з нагоди 10-річчя журналу «ШО», в Києві пройдуть читання відомого поета Олексія Цвєткова, що живе в Нью-Йорку. Вечір вестиме літературний оглядач журналу «ШО» — Юрій Володарський.
Вхід: вільний. Кількість місць: обмежена.
Коли: 13 листопада. Початок о 19:00.
Де: Старомак, вул. Артема, 37-41.
Подія у Facebook
Лекція про український авангард: Михайль Семенко
Михайль Семенко почав свій шлях у літературі 1913 року з книжечки символістських віршів. Уже за рік він заявив, що палить свій «Кобзар», — це був сміливий і свідомий розрив з національною традицією. Зі збірок «Дерзання» і «Кверофутуризм» Семенка починається нова доба в українській літературі.
Ранній футуристський Семенко — це П’єро, який задається, кохає і мертвопетлює. Згодом він розробляє революційний футуризм, а повне зібрання своїх віршів 1924 року називає «Кобзар». Від деструктивного панфутуризму Семенко переходить до конструктивної творчості в період «Нової генерації». Однак його революція в галузі форми і поетичної мови не відповідала завданням пролетарського реалізму.
Семенко став новітнім Кобзарем в українській літературі — батьком українського футуризму, проводирем, лідером і натхненником цілого покоління авангардних письменників.
ЛЕКТОР — Ярина Цимбал, літературознавець, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.
Вхід вільний. Обов’язкова он-лайн реєстрація
Якщо ви реєструвалися на попередні лекції «Батрлбі і компаніі», вдруге реєструватися не потрібно.
Розклад лекцій циклу «Український авангард»:
29.11 / Експериментальна проза
13.12 / Синтез мистецтв
Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31
Коли: 15 листопада, о 19.00
Подія у Faceebook
Вільний лекторій «Київські лекції Малевича. Реконструкція»
У 2015 році світ відзначає Рік Малевича, оголошений ЮНЕСКО на честь 100-річчя створення його найвідомішої картини «Чорний квадрат». Вже в перші місяці ювілейного року в Києві відбулось кілька виставок, присвячених Малевичу, а 18 березня відбулась історична подія – повернення Казимира Малевича в Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, в стінах якої (тоді Київському художньому інституті) він викладав у 1928-30 роках, «лікуючи студентів від реалізму та кольоростраху».
У 1928-30 роках Малевич створив у Київському художньому інституті справжню лабораторію супрематизму і ректор І. Врона призначив одного зі студентів стенографувати все, що говорив геній. На основі цих стенограм К. Малевич підготував цикл статей, які були опубліковані у харківському журналі «Нова генерація» впродовж 1928-30 років.
У Рік Малевича експерти лекторію спробують реконструювати київські лекції майстра, проаналізувати чи навіть посперечатись з ним. У 2015 році лекції Малевича прочитають провідні мистецтвознавці України, а також художники. Вхід на лекції – безкоштовний. Планується запис кожної лекції і його публікація на ютуб-каналі Культурного Проекту.
Лекторій організовує освітня організація «Культурний Проект» спільно з Києво-Могилянською Бізнес Школою (kmbs). Партнерами заходів також виступили: НАОМА, Школа візуальних комунікацій, GlobalLogic Україна, Strumer. Куратори проекту: Тетяна Філевська та Ольга Балашова.
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації
Вступна лекція. Малевич – викладач Київського художнього інституту 1928-30 рр. Лектор: Д.Горбачов, малевичезнавець і мистецтвознавець.
Коли: 12 листопада, 19.00
Де: Нацiональна академiя образотворчого мистецтва та архiтектури
Подія у Facebook
«Ми помрем не в Парижі», або Година відвертих розмов із Наталкою Білоцерківець
У вівторок, 10-го листопада, гостею «Години з автором» у книгарня «Смолоскип» стане поетка і перекладачка, письменниця покоління «вісімдесятників», авторка рядків «ми помрем не в Парижі» – неймовірного хіта гурту «Мертвий півень», член журі літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» – Наталя Білоцерківець. Протягом вечора пролунають найвідвертіші відповіді на запитання про літературне життя та інтриги 80-90-х років ХХ століття, про мистецькі захоплення і розчарування, про співіснування двох творчих особистостей – поетки Наталі Білоцерківець і журналіста Миколи Рябчука – у одній родині, про високі ідеали поезії та оцінювання рукописів «смолоскипівського» літературного конкурсу, про найновішу збірку вибраного, що вийшла у серії «УПА» («Українська поетична антологія») у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».
Приходьте, ставте свої запитання, слухайте поезію!
Модераторка: Настасія Євдокимова
Коли: вівторок, 10-те листопада, 18:30
Де: книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21, метро «Контрактова площа»
Подія у Facebook
Кіноклуб Могилянки
9 |
Пн. |
Перехідний період: Перебудова. «Вбити дракона». М. Захаров. СРСР, ФРН. 1988. 123 хв. |
10 |
Вт. |
Чорна культура: blaxploitation. «Коффі». Дж. Хілл. США. 1973. 91 хв. |
11 |
Ср. |
Нове німецьке кіно: закінчення летаргії. «Кожен за себе, а Бог проти всіх». В. Херцог. ФРН. 1974. 109 хв. |
12 |
Чт. |
Зустріч із режисером та сценаристом фільму «Голівуд над Дніпром» Олегом Чорним та Станіславом Цаликом. Україна. 2013. 89 хв. |
13 |
Пт. |
Трансгресивний кінематограф Гаспара Ное:«Один проти всіх». Франція. 1998. 93 хв. |
14. |
Сб. |
Повільне кіно: «Натюрморт». Ц. Джанке. Китай. 2006. 111 хв. |
Час: 18:30
Де: вул. Набережно-Хрещатицька, 27