Волоцюга арт 23 — 29 листопада
Цього тижня в арт-центрі Closer відбудеться читання однієї з найприкментіших п’єс, лекція з музики про Burnt Friedman від Ok Projects та кінопоказ стрічки про британський джаз «Jazzed Out London». Цього тижня ми потрапимо на чотири лекції від науково-популярного лекторію 15х4: про великий адронний коллайдер, дослідження космосу, гомеопатію та про гормони кохання та на виставку фіналістів молодих українських художників МУХі 2015 під кураторством Марини Щербенко. Почуємо вірші війни від Ірини Цілик, Любов Якимчук та ін., побачимо стрічки від кіноклубу Могилянки, зокрема нове німецьке кіно, трансгресивний кінематограф Гаспара Ное та перші сцени брейкдансу в радянському кіно. Цього тижня ми дізнаємося: «чи на правильному шляху Україна?» з панельної дискусії: «Уроки, засвоєні з президентських, парламентських і місцевих виборів останніх років» та побуваємо на презентації фотографічного видання Poo-tee-weet? від видавництва «Основи». Усі події — безкоштовні, усі деталі — на ArtMisto:
ТЕАТР | Тиждень актуальної п’єси. Читки і підсумки
#Тиждень закінчився! Вітайте новий Тиждень! Поговоримо про минуле і про наше спільне майбутнє. Висновки і знахідки цьогорічного Тижня.
«Інколи щоб визначити що ми будемо робити важливо сказати чого ми робити точно не будемо» (с).
Розмови, плани, і звісно читання! Цього вечора прозвучить одна з найприкментіших і найзнаковіших п’єс Тижня. Яка? Дізнаємося на читанні.
Коли: 23 листопада, 19:00
Де: арт-центр Клоузер, вул Нижнєрківська, 31
Подія у Facebook
Лекція: ЗВУК || Burnt Friedman
Burnt Friedman. Це не лекція. Це не аналіз творчості, музичної мови або стилю і технологій. Це про те як інша музика потрапляючи в нас в потрібний момент у потрібному місці, пронизує, залишаючись з нами протягом усього життя, звучить фоном в підсвідомості і спонукає до пізнання, до складного пошуку простоти і неповторності.
Лектор: Георгій Потопальський (aka Ujif_notfound)
композитор електроакустичної музики, медіа-артист.
Вхід на лекції вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Коли: 24 листопада, 19:00
Де: арт-центр Клоузер, вул Нижнєрківська, 31
Подія у Facebook
Науково-популярний лекторій: 15×4
15х4 — серія некомерційних заходів у Києві та Харкові для фанатів науки та лекторів. Ми хочемо, щоб люди виступали і ділилися знаннями.
Теми спічів:
15 хвилин про Великий адронний коллайдер. Таня Бушенева
15 хвилин про дослідження космосу. Андрій Лазоренко
15 хвилин про гомеопатію. Олександра Бойко
15 хвилин про гормони кохання. Настя Корсакова
Вхід: вільний, бажана гугл-реєстрація.
Коли: 25 листопада, 19:00 — 22:00
Де: Київ, провулок Белінського (Горської) 5-а, «Наш Формат»
Подія у Facebook
Перегляд кінострічки: Jazzed Out London
Друзі! У цей четвер (26 листопада) концерту не буде. Але ми все одно відкриті і чекаємо любителів джазу на перегляд документального фільму серії «Jazzed out». Напередодні концерту CLOSER JAZZ || Soweto Kinch Trio (Soweto Kinch Recordings, UK) ми вибрали серію про британський джаз. Jazzed Out London (Mezzo, 2011)
Вхід, як завєжи, вільний.
Коли: 26 листопада, 19:00
Де: арт-центр Клоузер, вул Нижнєрківська, 31
Подія у Facebook
Виставка фіналістів МУХі 2015
З 25 листопада до 5 грудня в просторі Інституту проблем сучасного мистецтва відбудеться виставка фіналістів четвертого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2015. Цього року в фінал було відібрано 10 конкурсантів. Учасники: Богдан Волинський (Харків), Дар’я Кольцова (Київ), Дана Косміна (Київ), Оксана Пиж (Харків), Антон Саєнко (Київ), Андрій Сакун (Київ), Борис Слажнєв (Київ), група Суповой Набор (Петро Владіміров, Київ, Євген Королітов, Дніпропетровська обл.), Ома Шу (Харків), Ярина Шумська (Львів). Куратор: Марина Щербенко. До виставки фіналістів конкурсу МУХі 2015 буде приурочена освітня програма, що включатиме ряд лекцій про перформанси та актуальні питання сучасного мистецтва в Україні.
Коли: 25 листопада, 19:00
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва, вул Щорса 18Д
Кіноклуб Могилянки
Понеділок, 23 листопада, 18:30.
Перехідний період: перебудова: «Танці на даху». В. Волков. СРСР. 1985. 76 хв.
Перші сцени брейкдансу в радянському кінематографі, правдивий образ підлітків середини 80-х та проблема пріоритетів — канва кінострічки «Танці на даху». Зображення типового радянського підлітка, його одягу, стилю зачіски та образу життя робить цей фільм документом свого часу. Його цілком можна переглядати, як енциклопедію, адже всі персонажі фільму Віктора Волкова, зібрані в систему, являють собою точну репрезентацію тогочасного суспільства.
В той же час, «Танці на даху» наново піднімають проблему радянських реалій, захоплення «західними віяннями», почуття обов’язку, питання вибору. Що обере головний герой? Запрошуємо Вас дізнатися в понеділок, 23 листопада.
Вівторок, 24 листопада, 18:30.
Американський сон: підліткова реальність: «Американський сон»: підліткова реальність. «Клуб «Сніданок». Дж. Х’юз. США. 1985. 97 хв.
«A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse.»
Еталон жанру молодіжного кіно, зразкове музичне оформлення, досконалий сценарій із вкрапленнями імпровізації — контурні риси культової американської стрічки «Клуб «сніданок» або ж «Клуб вихідного дня». Невитіюватий сюжет зображає символічний збіг обставин і різку зміну долі п’яти, на перший погляд, абсолютно різних людей. П’ ятеро підлітків, наче представники різних світів, раптом перетнулись і з’ясували, що не мають нічого спільного, окрім один одного. Розумник, принцеса, спортсмен, бунтівник, безнадійний випадок — статуси-кліше, які суспільство вбачає у цих підлітках і які їм-таки й нав’язує. Злам розмежування класовості суспільства, знищення стереотипів, бунт проти системи та заангажованості. А також блискуча гра млодих акторів, ідеальний саунд та незвичайна композиція гарантовано зроблять ваш вечір цього вівторка. Запрошую насолодитись естетикою 80-х на екрані разом із нами!
25.XI |
Ср. |
Нове німецьке кіно: закінчення летаргії.«Бляшаний барабан». ФРН. Ф. Шльондорф. 1979. 142 хв. |
26.XI |
Чт. |
Чорна культура: blaxploitation. «Чорний динаміт». С. Сандерс. США. 2009. 84 хв. |
27.XI |
Пт |
Трансгресивний кінематограф Гаспара Ное:«Вхід у порожнечу». Фрація. 2009. 161 хв. |
28.XI |
Сб. |
Повільне кіно: «Дім». Ш. Бартас. Литва. 1997. 120 хв. |
«Вірші війни» — поетичні діалоги у Книгарні «Є»
Книгарня «Є» запрошує на поетично-музичну зустріч: читання поезії, породженої війною на Сході України, розмову про літературу війни.
Поезія народжена війною.
Авторами на фронті, тими, кому війна заґратувала блок-постами повернення додому, і тими, хто завмер в очікуванні, доки повернуться з передової бійці.
Пережите, вкладене в римовані рядки, що звучить у ритмі ходи військових чи співзвучне вибухам на лінії вогню. Вірші, як спроба забинтувати душевні рани чи все ж таки крик від болю? Спроба осмислити чи незмога мовчати? Вони не шукатимуть істини, а усього лиш поділяться тим, що нашарувалося всередині за час війни.
Вірші читатимуть: Ірина Цілик, Роман Семисал, Любов Якимчук, Олена Задорожна, Борис Гуменюк. Музична частина від Сергія Василюка («Тінь Сонця») та Олексія Бика.
Модеруватиме зустріч Сергій Пантюк.
Коли: 23 листопада, о 18.00.
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Подія у Facebook
Персональна виставка живопису та графіки Олени Звягінцевої «Спостереження»
В експозиції представлені роботи 2013–2015 рр.
«Я досліджую життя навколо традиційними художніми засобами і створюю власний мальований архів простої щоденної діяльності. У роботах останнього часу звертаюся до простих сцен, якомога зменшуючи дистанцію між об’єктом зображення та собою. В той самий час, за допомогою ліній, кольору, фактури нашарування фарб, я намагаюся перетворити факти повсякденності на знаки, на чіткі візуальні формули. Зараз спостереження є основним джерелом моєї роботи. Я постійно повторюю маршрут від начерку-фіксації випадкового, через натурну постановку – і до картини-узагальнення. Працюючи з натури, хочу досягти відчуття безпосереднього контакту з живим світом навколо.» Олена Звягінцева
Коли: Вернісаж 25 листопада о 18.00
Де: вул. Десятинна, 13.
Виставка відкрита для відвідування 26 листопада –8 грудня
Панельна дискусія: «Уроки, засвоєні з президентських, парламентських і місцевих виборів останніх років — чи на правильному шляху Україна?
Книгарня «Є» спільно з тижневиком «Український тиждень» запрошують на панельну дискусію «Lessons learnt after recent years Presidential, Parliamentary and Local elections — is Ukraine on the right track towards democracy?» за участі Ганне Северінсен та Дениса Казанського.
Ганне Северінсен – міжнародний спостерігач на виборах в Україні, колишній співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України. Президент Європейської медіа-платформи, член Данської Гельсінської спілки з прав людини.
Денис Казанський – журналіст, блогер, автор книжки «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі».
Юрій Макаров – журналіст, письменник.
Коли: 26 листопада, о 18.00.
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Подія у Facebook
Презентація фотографічного видання про війну Poo-tee-weet?
26-го листопада о 19:00 у Національному центрі Олександра Довженка відбудеться презентація спільного фотографічного видання «Школи фотографії Віктора Марущенка» та видавництва «Основи» Poo-tee-weet?
Під час презентації ви зможете першими погортати журнал із унікальними воєнними фотографіями, зробленими по обидва боки конфлікту, дізнатися, чому сьогодні так важливо видавати актуальну фотографію, побачити фотографії, які публікують вперше. Також автори проекту розкажуть про те, якою була співпраця із російськими фотожурналістами і бійцями АТО.
У презентації візьмуть участь: засновник «Школи фотографії Віктора Марущенка» Віктор Марущенко, головна редакторка проекту Ольга Костирко, директорка видавництва «Основи» Дана Павличко, авторка супровідного тексту та журналістка Катерина Сергацкова.
Poo-tee-weet? – перше видання із серії періодичних видань, присвячених фотографії, у колаборації «Школи фотографії Віктора Марущенка» та видавництва «Основи». Це проект, у якому війна на Донбасі показана з двох сторін через фотографії українських та російських фотожурналістів. Назва видання є алюзією на антивоєнний роман Курта Воннегута «Бійня №5 або Хрестовий похід дітей».
Коли: 26-те листопада, 19:00
Де: третій поверх Національного центру Олександра Довженка (вул. Васильківська,1, метро «Голосіївська»)
Подія у Facebook
Відкриття виставки «Ловець таємничих кодів»
Микита Сторожков — незвичайний український митець. У свої 33 роки він малює загадкові символи-коди схожі на древнє письмо. Першу роботу Микита створив 7 років тому. Полотнами для малюнків стали власна кімната і стіни дачного будинку. Серія зошитів, в яких зображені ієрогліфи, з’явилася під впливом вивчення східних культур. В них вбачаються мовні прасимволи Азії, Африки та Індії, шрифти автор створює самостійно.
«Кросворд – це набагато легше, ніж мої малюнки. Я зображую календарі ацтеків, інків та майя. Я завжди маю натхнення і гарний настрій. У мене не буває сумних днів, чи то дощ, чи сонце, – мені добре. Завжди є бажання. Що робити, треба рухатися. Мрію про виставку. Хочу почути думку людей про мої роботи. Щоб кожен сказав, що найкраще. Тоді я зроблю ще крутіший арт-проект. Візьму великий папір і розміщу там найкращі малюнки, поєднаю арабську, китайську і трипільську писемність. Перемога за культурою. Ми всі живемо на Землі. Релігія може бути різна, але культура – одна. Нам потрібна культурна революція», — розповідає Микита Сторожков
Коли: Виставка діятиме з 23 по 04 грудня 2015 року
Відкриття в понеділок 23 листопада о 17:00
Де: Арт-простір «SKLO», вул. Тургенівська 8/14
(гуманітарний корпус НПУ ім. М. П. Драгоманова, 1 поверх)
Експериментальна проза: деструкція і конструкція
В українській літературі експериментальна проза завжди була синонімом авангардної. Письменники експериментували зі змістом і з формою. Започаткували експериментальну прозу 1925 року «сюжетники» — Олекса Слісаренко, Гео Шкурупій та Майк Йогансен. Завдяки їм з’явилися авантюрне і сатиричне оповідання, детектив, «химерна» проза.
Прагнучи виробити нові жанри, письменники спершу деструктували старі форми. Так з’явилися експериментальні романи Шкурупія, Йогансена, Дмитра Бузька, автофейлетон, пародійно-сатиричний роман.
Особливий простір для експериментів дала література факту. Майк Йогансен винайшов своєрідні жанри репортажу й нарису, Олексій Полторацький придумав «фактажі» і репортажну повість, Гео Коляда дав «роман нової конструкції», Гро Вакар написав антиколоніальний роман на основі мемуарів, а Бузько зі спогадів зробив «факто-оповідання».
ЛЕКТОР — Ярина Цимбал
Літературознавець, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.
Вхід вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Коли: 23 листопада, 19:00
Де: арт-центр Клоузер, вул Нижнєрківська, 31
Подія у Facebook
Вдалого тижня, волоцюги!