»Ars longa, vita brevis»: за лаштунками реставрації
Насолоджуючись досконалими творами мистецтва у музейних залах, глядач часто навіть не уявляє, яка клопітка робота відбувається за лаштунками музейної «сцени». Виставковий проект «Ars longa» має на меті показати величезний вклад реставраторів у збереження та відновлення художніх скарбів України.
Цей цикл виставок присвячено багаторічній співпраці Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з Національним науково-дослідним реставраційним центром України. Головний зміст роботи обох інституцій – зберегти і передати твори з державного музейного фонду наступним поколінням, адже, як свідчить відомий латинський афоризм «Ars longa, vita brevis» – «Життя – коротке, мистецтво – вічне», що чи не найбільшою мірою розкриває головний зміст співпраці Музею і реставраторів – зберігати і передавати від покоління до покоління мистецькі скарби.
Перший етап спільного проекту присвячено відродженню творів азійського живопису і графіки.
“Одна з найбільших в Україні колекцій живопису і графіки з країн Азії зберігається у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Це близько 1000 різноманітних творів китайського живопису на сувоях, японських кольорових ксилографій, середньовічних перських мініатюр, китайських друкованих новорічних картинок, буддійських ікон танка тощо. Соціальні потрясіння та війни ХХ століття, подекуди неналежні умови зберігання пам’яток у приватних зібраннях залишали руйнівний слід на творах мистецтва”, — коментує кураторка виставки Галина Біленко.
Відкриття: 21 жовтня о 17:00, виставка триватиме до 25 грудня
Адреса: вул. Терещенківська, 17