У нас просто народжуються ідеї і ми втілюємо їх у життя. Однак, як і всі музеї в Україні, ми маємо обмежене фінансування, через що нам не вдається втілити все. Наприклад, ми не можемо собі дозволити робити платну рекламу заходів. Проте загалом особливих проблем з фінансуванням у нас немає. До того ж, ми трошки заробляємо собі на життя.
Є різниця з комерційними організаціями. Вони створюють образ споживача і роблять "пропозицію" виходячи з його потреб. Ми робимо пропозицію виходячи з наших можливостей.
Зазвичай на події приходить десь 20-50 людей. З рекламою допомагають інформаційні партнери. Але найбільше людей приходять завдяки перепостам у соціальних мережах.
За два роки дуже підвищилась відвідуваність. Заробітки музею стали зросли втричі. Те, що ми заробили, ми можемо витратити на потреби музею через закупівлі. Так, ми купуємо матеріали на майстер-класи, вітрини, на початку року придбали свій проектор та телевізор.
Зараз я скажу річ, яка робить мене щасливою - музею Тичини всього вистачає. Єдиний мінус - маленькі зарплати, тому від нас йдуть хороші співробітники. Розумієш, що ти не можеш запропонувати залишитись на зарплаті в 3 тисячі людині, якій пропонують втричі більше. Можливо, це штатна проблема.
Навіть в маленьких містах музеї це лише підробіток. Музейники паралельно викладають, працюють в наукових установах, пишуть статті і т.д.
А взагалі, у нас молодий колектив. Найстарші - це доглядачка, 50 років і бухгалтери, 35. Молоді йдуть до нас, бо відчувають "рух" в музеї. Нудно працювати там, куди ти заходиш, а тобі кажуть: "Здавайте речі в гардероб" і ти нікому не потрібний.
А ще мені пощастило з друзями. Якщо музею потрібна юридична допомога - є друзі-юристи. Нам позичали проектори, карти, тенісні ракетки, дзвіночки, книги, фотоапарати, навіть тематичний одяг та музичні інструменти. Серед моїх друзів багато людей мистецтва, фотографів, музикантів, акторів - і це прекрасно! Деякі приходили допомогти один раз і потім лишились друзями музею назавжди, а деякі навіть працювали тут.
У нас немає чітко визначених рамок роботи - кожен не тільки виконує свої обов'язки, але й робить по максимуму те, що вміє та може. Так само і я - не тільки піар-менеджер музею, але й певною мірою івент-менеджер, екскурсовод, аніматор, ведуча і т.д. І знаєте? Мені це приносить неабияке задоволення!
Усі експонати зберігаються належним чином: кожного дня контролюється вологість повітря, температура і т.д. Єдина особливість в тому, що це музей-квартира, що знаходиться в житловому будинку. Тому регулювати самостійно температури складно.
У нас часто знімаються фільми. Наприклад, "Нюхач" (детектив, серіал), художні фільми та рекламні ролики. Зазвичай може бути від однієї до трьох зйомок на місяць. Часто сцени знімають у нашій бібліотеці, при цьому змінюють декорації чи ракурси. Нещодавно в метро помітила рекламу миючого засобу з героєм, що його фотографували в нашій бібліотеці. Кліпи Вірки Сердючки до Євробачення теж знімали у нас.