Від старту своєї кар’єри Маріна Абрамович працює з перфомансом, використовуючи тіло та тривалість дійства в якості теми і художнього матеріалу. Вона заснувала Інститут Маріни Абрамович (Marina Abramovic Institute, MAI), який діє тепер як пересувний інститут, що представляє нематеріальні роботи, побудовані на розвитку в часі. В рамках даної публічної лекції вона проілюструє розвиток «Методу Абрамович» як колективного досвіду, розробленого для об’єднання публіки один з одним та з самим собою, а також представить нову генерацію художників перфомансу, що стали учасниками двох нещодавніх проектів MAI.
Поняття крихкості, стало основою концепції виставки і відображає тендітний стан уразливості – саме це визначення претендує на те, щоб бути найактуальнішою характеристикою сучасного світу. Термін «Fragile State» – це рефлексія про крихкий стан світового порядку, або у більш абстрактному сенсі – воно має відношення до ідеологічних, культурних та соціальних уразливостей. Водночас поняття крихкості стосується і кожної людини особисто – коли йдеться про уразливість тіла, психіки та свідомості.
Робота Маріни Абрамович«Генератор» (2014/2017) в рамках виставки «Крихкий стан» в PinchukArtCentre
Художниця запрошує аудиторію провести дослід над своїм тілом, своєю свідомістю та простором, що оточує відвідувачів, повністю позбавлених будь-якої можливості бачити чи чути. Це переносить поняття «Крихкого стану» на тіло та свідомість глядачів, занурюючи їх у стан уразливості, водночас зосереджуючись на центральному понятті творчості Абрамович: «пустоті». Як вона сама зазначила: «Найважче – це робити щось, наближене до нічого».