Час від часу будемо запрошувати блог «Харч» вести у нас колонку про гастрономію. З гумором та зі смаком. Розпочали з фуд-пейрінгу. Не простого, а горілчаного.
Поговоримо про фуд-пейрінг? Вам, либонь, відомо, що «фуд-пейрінг» — це назва для комбінування (створення пари) страви і алкогольного (зазвичай) напою. Простіше кажучи, йдеться про те, як правильно підібрати закуску до випивки. Про фуд-пейрінг за участі різних коктейлів і, тим більше, вин написано-перенаписано стільки, що годі за одне життя прочитати. А от горілчаний фуд-пейрінг зазвичай лишають поза увагою. Тут, буцім, і так усе зрозуміло.
Насправді ж комбінування їжі з горілкою – справа складна і цікава.
Я і сам, знаєте, не люблю, коли мені кажуть, що робити. Особливо, коли починають вказувати, що пити і чим закушувати. Але ж і ви мене зрозумійте: серце кров’ю обливається, коли бачу, як хорошу горівку заїдають аби чим. От я і вирішив: імперативних вказівок не роздаватиму – а кількома дружніми порадами все-таки поділюся.
Гадаю, чим закусити вдома шановний читач і сам чудово знає. Насмажить кртоплі, відкриє кухву з солоними огірочками, сала наріже – та й по всьому. Чого ще треба? Не те у ресторані.
Нащо ж закушувати в ресторані смаженою картоплею та цибулею, коли ти вдома їх їси що не день? Тут підхід потрібен. Знайти в меню якусь «віртуозну штучку», спробувати щось незвичне, перетворити тривіальну пиятику на гастрономічне дослідження.
Саме в пошуках цікавої закуски під горілку я відвідав кілка київських ресторанів. Тож, прошу панове, ось вам стислий виклад результатів моїх досліджень.