Бум штучного інтелекту в музиці: як українці створюють пісні та які фінансові вигоди це приносить.
На генерацію треку може піти кілька хвилин. Тоді як у живого музиканта -- місяць
У 2025 році українські музиканти представили на Spotify 21 520 композицій. З цих треків більше 5300 були створені за допомогою штучного інтелекту, повідомляє Олексій Єфименко, засновник платформи NUAM (New UA Music), яка вивчає українську музичну сцену. Для порівняння, за весь 2024 рік його платформа виявила лише 2390 треків, автором яких став ШІ.
Причиною цього феноменального зростання є легкість, з якою можна створювати пісні. За словами автора такої музики з LIGA.Tech, на це може піти всього кілька хвилин. Підписка на сервіс генерації коштує $10, а прибуток від одного треку може бути значно вищим. Проте все залежить від кількості прослуховувань.
Яку фінансову вигоду можуть отримати автори від створення згенерованої музики та чи зможе вона замінити традиційні форми? Дізнайтеся більше в нашій статті.
NUAM — це платформа, що збирає українські треки та щоденно автоматично оновлює інформацію про нові випуски. У її базі міститься 14 000 виконавців. Для точного визначення жанру пісні та виявлення, чи була вона створена штучним інтелектом, Олексій Єфименко особисто прослуховує кожну композицію.
Я вперше звернув увагу на треки, створені з використанням ШІ, минулого року, коли агрегатор виявляв музикантів, які одночасно презентували декілька дебютних альбомів. Найбільш популярний інструмент для музичного творення – це Suno. Проаналізувавши його функціонування, Єфименко виділяє характерні риси згенерованих композицій: