Це відповідь Бразилії на дії росіян, – зазначив Михайло Шейтельман, коментуючи викриття групи з дев'яти російських шпигунів.
Приєднуйтесь до нашого Viber: цікаві новини, веселий гумор та захоплюючі розваги!
Експерт зазначає, що спочатку президент Бразилії Лула да Сілва відвідав московський парад 9 травня, потім вирушив до Китаю, а на шляху назад знову зупинився в Москві для зустрічі з Путіним, але його не прийняли. За його словами, це був принизливий епізод для Лули да Сілви, але Бразилія швидко відреагувала, оголосивши про викриття мережі з дев'яти російських шпигунів.
Це найбільший крах російських розвідувальних служб. У Бразилії було викрито мережу з дев'яти законспірованих шпигунів. Цю подію можна порівняти з провалом 2010 року, коли в США одночасно були виявлені 11 російських агентів. Проте цього разу Бразилія не виступала в ролі об'єкта шпигунства. Мета полягала не в тому, щоб з'ясувати, як бразильці готують каву, роблять стейки або звідки беруть футболістів. Бразилія слугувала як конвеєр для створення правдоподібних легенд для агентів, яких потім направляли в інші країни, - зазначає Михайло Шейтельман.
Коли востаннє якихось шпигунів обмінювали, нагадує експерт, з'ясувалося також, що намалювали їхнє походження з якоїсь латиноамериканської країни, а це виявилися росіяни. Тобто, пояснює він, прилетіли шпигуни до Бразилії, там їх готують, а потім летять, наприклад, до Іспанії як громадяни з Латинської Америки.
"Навіть якщо вони тримали цю ситуацію на контролі досить довго, я вважаю, що це не сталося випадково саме зараз. Виявилось, що в Бразилії існує чимало російських громадян, які ведуть себе агресивно. Це, безперечно, є відповіддю Бразилії на дії росіян. Отже, дев'ять шпигунів, яких тепер, очевидно, посадять, будуть довго обмінювати на когось, а, на щастя, кількість бразильців, які опинилися в російських в'язницях, не така велика", - підсумував Михайло Шейтельман.
Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман заявив, що Трамп вже відверто йде на поступки путіну.