Чернівці в зимовий період: місця, які варто обов'язково побачити.
Місто, де бруківка пам'ятає кроки австрійських імператорів. Його часто називають "маленьким Парижем" з французьким шармом. Сьогодні знайомимо вас з найкращими атракціями для зимової подорожі. Тож що подивитися та куди піти - читайте нижче.
Сонячна низина
Гірськолижний курорт розташовується за 15 кілометрів від міста в селі Бояни. Його створили для сімейного відпочинку та початківців у зимових видах спорту.
Тут створили траси в червоному, синьому та зеленому кольорах. Також було збудовано крісельний та бугельний підйомники.
Також мандрівники мають можливість насолодитися катанням на сноутюбах.
У Сонячній долині функціонує передова система штучного снігопаду, що гарантує якісне покриття схилів.
За бажанням можна взяти на прокат спорядження та відвідати лижну школу.
ЧНУ імені Юрія Федьковича в Чернівцях
У 1875 році, за наказом австрійського імператора Франца Йозефа І, було створено цей заклад. До цього моменту споруда виконувала функцію резиденції буковинських митрополитів, над якою трудились майстри з Відня та Чехії.
У головному корпусі були розташовані житлові та адміністративні приміщення. Тут архієрей працював та відпочивав.
Відвідувачі мають можливість ознайомитися з простором величезного вестибюля, а також з Мармуровою, Червоною, Блакитною та Зеленою залами, які слугували місцем для єпархіальних зборів та аудієнцій.
Обов'язково прогуляйтеся територією, адже вона доволі велика. Поблизу розміщується однойменний парк - зразок садово-паркового мистецтва. Його засадили ще за правління імператора.
Вулиця, названу на честь Ольги Кобилянської
Не можна обійти одну з найпрекрасніших вулиць Чернівців. Її історія починається в XVIII столітті.
На початку тут знаходилися одноповерхові дерев'яні споруди. Протягом 1920-1930-х років було відкрито більше ніж 50 закладів. У той час двірники часто очищали бруківку та пішохідні доріжки теплою водою з мильною основою. А жителям доводилося або витирати взуття, або пересуватися босоніж.
Сьогодні на вулиці Ольги Кобилянської розміщуються затишні кав'ярні, сувенірні крамнички та унікальні ресторани. Радимо скуштувати мамалигу з кукурудзяного борошна та голубці з квашеної капусти.
Ковзанка просто неба
Знаходиться на вулиці Головній біля стадіону "Буковина".
Льодовий майданчик працює щодня з 10:00 до 22:00. Майте на увазі, кожну годину проводиться технічна перерва для очищення покриття. Вона триває орієнтовно тридцять хвилин.
У робочі дні малюки до семи років мають можливість безкоштовно насолоджуватися катанням. Проте, якщо у них немає власних ковзанів, потрібно буде оплатити оренду обладнання.
Чернівецький музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської
Заклад заснували в 1940 році в триповерховій будівлі в стилі бароко.
Подібне мистецтво стало популярним у Чернівцях наприкінці XVIII століття. Першими, хто представив його місцевій публіці, був італійський театр тіней.
У 1905-му репертуар тодішньої культурної установи вражав різноманітністю: від опер та оперет до драматичних та комедійних видовищ, а також зінгшпілів. Тут звучала музика та оживали твори західноєвропейських геніїв, таких як Верді, Вагнер та Шиллер.
Перший театральний сезон у Чернівцях стартував 14 січня 1941 року з прем'єри "Лісової пісні" Лесі Українки та завершився 28 травня того ж року виставою "Украдене щастя" за мотивами твору Івана Франка.
У зимовий період туристи можуть побачити тематичні спектаклі, зокрема, "Різдвяну ніч за Миколою Гоголем.
Музей народної архітектури та побуту Чернівецької області
Бути на окраїні міста під відкритим небом.
Тут з великою увагою відтворено дух і спосіб життя буковинських сіл XIX - початку XX століття. Відвідувачі отримають неповторну можливість дослідити різноманітні архітектурні об'єкти тієї епохи, серед яких можна знайти церкву, кузню, корчму та багато іншого.
Подорожуючи, мандрівники зможуть зануритися у світ автентичних різдвяних звичаїв і відчути енергію стародавніх поколінь.
Відчуйте атмосферу справжньої Європи в Україні, відкриваючи для себе захоплюючу красу Буковини!
Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про екстремальні види туризму, пропонуючи ідеї для зимового відпочинку, окрім традиційного катання на лижах і сноубордах.