Керівник Українського музею в Нью-Йорку: Пора продемонструвати світові, що означає бути українцем.

Російська культура має свої витоки в українських художниках та митцях, багато з яких мають українське коріння. Тому тепер, як ніколи, важливо донести до світу, що таке бути українцем.

У своєму інтерв'ю для Голосу Америки Пітер Дорошенко, відомий український та американський експерт у галузі мистецтва, а також керівник Українського музею в Нью-Йорку, поділився цією інформацією, повідомляє Укрінформ.

Він переконаний, що російське повномасштабне вторгнення допомогло пришвидшити процес деколонізації української культури.

"Коли я проживав в Україні 13 років тому, мене постійно турбували питання деколонізації української культури. Тоді я вважав, що цей процес займе 50-60 років. Проте війна змусила цю тему заговорити швидше. Сьогодні дедалі більше людей обговорюють, що таке українське, а що — російське. Я давно усвідомлював це, але за останні два-три роки світ почав усвідомлювати, що російська культура має свої корені в українській. Всі митці, музика та інші досягнення, які Росія вважає своїми, насправді українського походження або мають українське коріння. Тепер критично важливо, щоб Європа, Америка та Азія усвідомили цю істину", — підкреслив Дорошенко.

За його словами, росіяни дуже добре працювали на брехню та пропаганду 150 років, ще від царських часів. Він додав, що в Америці музеї практично ніяку підтримку не отримують від уряду, тому в основному вони мають приватні гроші. Дорошенко зазначив, що є такі музеї як Ґуґґенгайма або МоМа, які перед війною отримали від російських олігархів фінансову підтримку.

"Ми повинні створити тиск на музеї, адже деякі з них є досить прогресивними і швидко реагують на зміни, в той час як інші не бажають адаптуватися. Для мене та моєї команди в Українському музеї це питання є надзвичайно важливим для реформування", - наголосив Дорошенко.

Він зауважив, що війна Росії проти України відчинила вікно для української культури. "І поки воно не закриється, я б хотів, щоб було якомога найбільше уваги. Щоб як війна скінчиться, люди й тоді пошану мали, а також той рівень уваги, що інші дістають", - сказав він.

Директор Українського музею в Нью-Йорку, Дорошенко, зазначив, що музеї в Україні мають перетворитися на відображення сучасних подій у країні та висвітлювати тему війни, поки вона триває. Іншим важливим завданням є процес деколонізації, який передбачає донесення до аудиторії інформації про те, що українські митці та культура не мають жодного зв'язку з Росією. Крім того, необхідно пояснювати, що означає бути українцем.

"Світ зазнав змін. Засновникам музею вже за 70-80 років. Вони привезли та зберегли все, що змогли. Це лише початок історії музею. Тепер їхні нащадки прагнуть популяризувати українську культуру. Саме тому важливо демонструвати все, що стосується українського", - зазначив Дорошенко.

За його словами, музей у Нью-Йорку має на меті показати світу, що значить бути українцем та показати українську культуру.

Він наголосив, що наразі є велика зацікавленість в Україні у світі у тому, що робить українська діаспора і в США, Канаді, Бразилії і в Австралії. І ми самі вивчаємо цю історію діаспори, щоб розповісти світу, що означає бути українцем.

Український музей у Нью-Йорку є найбільшим закладом, що представляє українську культуру в США. У його фондах зберігаються цінні експонати, що відображають культурну спадщину українських емігрантів. Цю інституцію було засновано Союз українок Америки в 1976 році, використовуючи колекцію народного мистецтва як основу для створення музею.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у вересні в Нью-Йорку Президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською провели зустріч з українською діаспорою та відвідали виставку "Олександра Екстер: сцена - це світ" у Українському музеї.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.