До програми 31-го Сараєвського фестивалю кіно було включено чотири українські стрічки.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне Культура.
У фестивалі "Серце Сараєва" за нагороди змагатимуться 50 кінострічок, представлених у чотирьох різних категоріях: повнометражні художні фільми, документальні роботи, короткометражні фільми та студентські проекти. Окрім того, одна стрічка буде продемонстрована поза конкурсом.
Україна представлена в документальному та студентському конкурсах, а також серед міжнародних копродукцій.
У конкурсну програму повнометражних документальних фільмів було включено три українські проекти. Це їх перша презентація в Південно-східній Європі:
Програмна директорка документального конкурсу Рада Шешич підкреслила, що багато фільмів цього року порушують питання глобальних проблем і криз, використовуючи для цього сімейні або військові сюжети.
"Навіть ці, на перший погляд, просто сімейні розповіді відкривають нам нові грані життя в конкретному середовищі," -- підкреслила вона.
Sarajevo Film Festival, найбільший кінофестиваль на Балканах і один із наймасштабніших у Європі, заснований у Сараєві в 1995 році, коли місто було в облозі під час Боснійської війни. Найвища нагорода на фестивалі -- премія "Серце Сараєва".
Цьогорічна конкурсна програма фестивалю охоплює 15 світових прем'єр, 6 міжнародних, 28 регіональних і 2 боснійські прем'єри.
На переможців чекають грошові винагороди: від 16 тисяч євро за найкращий ігровий фільм до 1 тисячі євро за найкращий студентський проєкт.
У 2023 році український режисер Філіп Сотниченко здобув нагороду "Серце Сараєва" в номінації "Найкращий режисер" на конкурсі ігрового повного метра.
У 2024 році українська кінематографістка Ольга Черних була удостоєна найвищої нагороди за свою документальну роботу "Фото на пам'ять". У рамках галузевої програми CineLink Industry Days також були відзначені фільми "Times New Roman" від режисера Філіпа Сотниченка та "Дівія" авторства Дмитра Грешка.
За інформацією Укрінформу, у Києві знову пройде музичний фестиваль "Покоління".