Планувала продати кофту, але в результаті втратила всі свої заощадження: шахраї розробили новий спосіб обману українців.

У Чорноморську 60-річна жінка намагалася продати кофту за 500 гривень, проте потрапила на гачок до шахраїв і втратила 69 000 гривень, ввівши дані своєї картки на підробленому веб-сайті. Обман українців через платформу OLX триває, і злочинці використовують фальшиві посилання для крадіжки грошей. Тому важливо ніколи не вводити банківські дані на незнайомих ресурсах.

Цю інформацію оприлюднили в одному з регіональних видань Одещини. Жінка розмістила рекламу на платформі OLX, після чого їй надіслав повідомлення незнайомий чоловік, який представився як потенційний покупець.

Він миттєво дав згоду на придбання товару і стверджував, що вже "переклав гроші". Щоб отримати кошти, він надіслав їй посилання, яке нібито потрібно було використовувати для підтвердження платежу. Жінка перейшла за цим посиланням і ввела всі дані своєї банківської картки – номер, CVV-код та термін дії. За кілька секунд злочинці зняли всі кошти з її рахунку, залишивши її без жодної гривні.

Правоохоронні органи вже приступили до розслідування цього інциденту, проте ймовірність повернення викрадених коштів залишається вкрай низькою. Подібні схеми реалізуються миттєво: злочинці негайно переказують гроші на інші рахунки або знімають їх через банкомати, що ускладнює їх відстеження до неможливості.

Спосіб, яким аферисти обманюють продавців на OLX, вже став відомим, але все ще приносить їм легкі гроші. Першим етапом є пошук жертви серед тих, хто розмістив оголошення про продаж своїх товарів. Як правило, шахраї намагаються націлитися на новачків у цій сфері, які не ознайомлені з основними правилами безпеки на онлайн-майданчиках.

Коли особа розміщує оголошення, з нею відразу зв'язується "покупець". Він проявляє швидкість і рішучість, миттєво погоджуючись на угоду без зайвих запитань або торгів. Така поведінка може викликати сумніви, але багато людей, особливо літні, сприймають це як вдалий збіг обставин.

Далі злочинець надсилає посилання, яке імітує офіційний веб-сайт OLX або банку. У тексті повідомлення може бути зазначено, що це новий "захищений метод оплати", що нібито забезпечує безпеку угоди. Насправді ж це фішинговий ресурс, створений для крадіжки банківських даних. Якщо продавець введе дані своєї картки, система миттєво перенаправляє цю інформацію до шахраїв, які в свою чергу одразу списують усі кошти з рахунку.

Розпізнати афериста можна за кількома насторожуючими ознаками. Перш за все, слід приділити увагу манері спілкування потенційного покупця. Якщо він надто охоче погоджується на угоду, не задає запитань щодо деталей товару, не запитує про справжні фотографії та його характеристики, це повинно викликати у вас сумніви.

Іншим очевидним індикатором шахрайських дій є отримання сторонніх посилань для "виплати грошей". OLX не потребує введення жодної інформації про картку, тому, якщо хтось намагається змусити вас перейти за посиланням і ввести свої дані, знайте, що ви маєте справу з шахраєм.

Також варто насторожитися, якщо покупець діє наполегливо та намагається змусити вас прийняти рішення негайно. Він може писати фрази на кшталт: "Гроші вже надіслані, просто підтвердьте отримання", "Це нова система безпеки OLX, так працюють всі угоди", "Я вже купував так раніше, все безпечно". Такі методи психологічного тиску змушують продавця поспішати, не перевіряючи інформацію.

Якщо ви ненавмисно ввели реквізити своєї картки на підозрілому веб-сайті, важливо вжити термінових заходів. Перш за все, слід зателефонувати до свого банку і заблокувати картку, щоб уникнути подальших несанкціонованих транзакцій. Іноді зміна PIN-коду може виявитися корисною, проте, якщо шахраї вже отримали доступ до вашого рахунку, найкращим рішенням буде повна блокування картки та замовлення нової.

Далі потрібно звернутися в поліцію, особливо якщо вже було знято кошти. Хоча повернути їх буває складно, це допоможе розслідувати шахрайську діяльність і, можливо, попередити подальші випадки обману.

Крім того, необхідно розповсюдити відомості про шахрайство серед друзів та у соціальних мережах. Чим більше людей буде обізнане про такі методи обману, тим менше можливостей матимуть зловмисники для залучення нових жертв.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.