Історія героїзму та спасіння: у Франківську відбулася прем'єра фільму "Буча".

В Івано-Франківську 8 листопада відбулася всеукраїнська премʼєра художнього фільму "Буча". Стрічка створена на реальних подіях, що відбувалися під час російської окупації.

На заході були присутні актори та команда фільму.

Сюжет фільму заснований на реальній історії Костянтина Гудаускаса з Казахстану, який зумів врятувати понад 200 мирних мешканців Бучі. Серед тих, кого він врятував, був відомий український композитор Ігор Поклад разом із родиною. Творці стрічки зазначають, що прагнули відтворити автентичність подій не лише через реальні життєві історії, але й через деталі антуражу, зокрема, частину сцен з родиною Поклада знімали безпосередньо в їхньому будинку.

Ознайомтеся з: "Будинок 'Слово'". Чому варто звернути увагу на нову стрічку, присвячену Хвильовому, Тичині та Сосюрі?

На думку режисера Станіслава Тіунова, кінематограф володіє неймовірною здатністю протистояти дезінформації та брехні. Основна мета фільму "Буча" полягає в тому, щоб донести до світової спільноти правду про те, що відбувалося в Київській області під час окупаційних дій.

За пів року до початку роботи над "Бучею" я займався волонтерством і зрозумів, що це має масштабуватись у щось більш глобальне, - каже режисер. - І якраз у цей час тему злочинів росіян в Бучі почав розвивати Олександр Щур -- сценарист і продюсер, мій партнер з цього проєкту. Він побачив інтерв'ю Костянтина Гудаускаса і, вражений його історією, почав переписуватись із ним. Так сценарій почав народжуватись. Паралельно ми почали готуватися до фільмування. Сценарист Олександр Щур зустрічався з усіма прототипами персонажів кінострічки. І всі історії є реальними.

На знімальному майданчику працювали психологи, які підтримували процес. Крім того, команді в зйомках активно сприяло Головне управління розвідки, надаючи консультації, необхідні матеріали та військову техніку.

Головний герой фільму "Буча", В'ячеслав Довженко, розповів, що йому було непросто повністю зануритися в свою роль. Зйомки проходили одразу після деокупації Київської області, в місцях, де відбувалися жахливі злочини проти людства.

Втілення будь-якої ролі завжди є складним завданням, особливо коли мова йде про відповідальність, - ділиться своїми думками В'ячеслав Довженко. - Ми розпочали роботу над фільмом практично одразу після деокупації. Ми відвідали місця, які зазнали руйнувань, потрапили в зони, де залишилися сліди від танкових обстрілів. На той момент ще не всі жертви були ідентифіковані, що робило процес надзвичайно емоційно важким. Деякі сцени давалися важче через людський вимір ситуації. Я іноді виходив на коротку перерву зі знімального майданчика просто для того, щоб у кутку поплакати.

Серед присутніх у залі можна було побачити народного депутата та стронгмена Василя Вірастюка.

Цей фільм однозначно для того, щоб його побачити, особливо для глядачів на заході України, - каже Василь Вірастюк. - Адже, якщо відверто, то я вважаю, що люди тут трішки розслабились. І цей фільм - це такий собі лакмусовий папірець для моїх земляків: як вони відчувають війну. Ми, наприклад, постійно їздимо на передову і бачимо, що там відбувається. А зі звичайних українців мало хто це бачить. Саме тому я хочу нагадати для всіх, що війна триває, і ми маємо кожен робити щось зі свого боку, щоб наближати нашу перемогу.

Відомий польський актор театру та кіно Цезарій Лукашевич виконав головну роль у цьому фільмі. Серед інших акторів, які також зіграли важливі ролі, можна виділити В'ячеслава Довженка, Артемія Єгорова, Сергія Стрельникова, Олександра Печерицю, Анастасію Нестеренко, Никона Федотова, Сергія Сміяна, Тетяну Вашневську та багатьох інших.

Фільм "Буча" був знятий без залучення державного фінансування, лише на пожертви та приватні кошти небайдужих людей з України, Польщі, Канади та США.

Музичне оформлення для фільму створив азербайджанський композитор та продюсер Іса Меліков, що здобув перемогу на "Євробаченні". Офіційний саундтрек під назвою "Квітень" написав український артист Роман Бахарєв у співпраці з гуртом BAH.ROMA.

Нагадаємо, що світова прем'єра стрічки відбулася на Варшавському кінофестивалі, де "Буча" здобула друге місце за вподобаннями глядачів.

Фільм вже можна переглянути в усіх кінотеатрах Івано-Франківська.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.