Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткометражного кіно організує події в Києві та Дніпрі.
Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткометражного кіно 4:3 організує захід під назвою "Фестиваль відлуння", який відбудеться в Дніпрі та Києві.
Державне агентство України з питань кіно опублікувало відповідну інформацію на своїй сторінці у Фейсбуці, про що повідомляє Укрінформ.
"Фестиваль вперше покидає свої рідні краї і відбудеться в Києві та Дніпрі", - зазначили в агентстві, презентуючи програму заходу.
У Києві 14 і 15 грудня, а також у Дніпрі 21 і 22 грудня відбудеться фестиваль, на якому буде представлено більше 25 творів різних жанрів. Серед них короткометражні та повнометражні фільми, як німого, так і звукового формату, а також роботи в аналоговій та цифровій техніці, ігрові та документальні стрічки, а також відео-арт.
Усі події фестивалю відбудуться у Києві у Будинку кіно та Центрі сучасної культури у Дніпрі.
У Києві відбудеться показ фільму "Хліб", створеного Миколою Шпиковським. Хоча ця стрічка має сумну історію, вона вважається однією з найзначніших українських кіноробіт епохи німого кіно і важливим свідченням про життя в Україні в умовах початку радянської окупації. Вперше фільм буде продемонстровано з новим музичним оформленням від івано-франківського гурту "Злипні" (у запису).
На фестивалі також буде представлено кілька нових національних і міжнародних фільмів, які по-різному інтерпретують природу формату 4:3 та впроваджують інноваційні підходи до створення короткометражного кіно. У програму увійшли кращі конкурсні роботи цьогорічного фестивалю, обрані журі.
Глядачі матимуть можливість ознайомитися з ретроспективою відео-арту з Івано-Франківська. Назва цієї виставки черпає натхнення з творчості Ростислава Котерліна, одного з перших представників відео-арту в регіоні. У програмі особлива увага буде приділена темам циклічності, спостереженням та вірі, які служать унікальними способами для передачі важливих ідей через покоління.
У межах фестивалю пройде унікальна міжнародна програма експериментального кіномистецтва.
Аналогова зйомка передбачала лімітованість спроможностей носія, тоді як цифрова ера значно примножила кількість створених кадрів. Програма експериментального кіно ставить запитання: як не загубити себе та помітити особистість у диджитальному просторі.
Вхід на всі події вільний за попередньою реєстрацією.
Проєкт здійснюється завдяки грантовій підтримці Українсько-данського молодіжного центру Ukrainian-Danish Youth House.
Як повідомляв Укрінформ, науково-фантастична трагікомедія "Ти - Космос" режисера Павла Острікова отримала два головні призи на 13-му Paris International Fantastic Film Festival.