Кінопрем'єри цього тижня: історичний епос "Гладіатор ІІ" та французька драма-комедія "Смерть у Парижі".
Цього тижня на українських екранах дебютували сиквел культового оскароносного фільму "Гладіатор ІІ" від Рідлі Скотта, а також французька драма з заплутаним сюжетом і чорним гумором, створена режисеркою "Персеполісу".
Більш детальну інформацію можна знайти в огляді Mind.
Сюжет. Роки потому, як він став свідком смерті шанованого героя Максимуса від рук свого дядька, Луцій (Пол Мескаль) змушений вступити на арену Колізею після того, як його дім завойовують тиранічні імператори, які тепер правлять Римом залізною рукою. З люттю в серці та майбутнім Імперії на кону, Луцій повинен звернутися до свого минулого, щоб знайти силу та честь і повернути славу Риму його народу.
У cast: Пол Мескаль ("Звичайні люди"), Педро Паскаль ("Мандалорець"), Дензел Вашингтон, Конні Нільсен.
В українському прокаті: з 13 листопада 2024 року.
Фонові дані. "Гладіатор ІІ" є продовженням культового фільму 2000 року "Гладіатор", який представляє собою історичну драму, зрежисовану Рідлі Скоттом за сценарієм Девіда Францоні, Джона Логана та Вільяма Ніколсона. Сценарій, заснований на книзі Деніела П. Меннікса 1958 року "Ті, хто ось-ось помре" (яка пізніше отримала назву "Шлях гладіатора"), спочатку створив Францоні, а потім його придбала компанія DreamWorks, після чого Рідлі Скотт погодився взяти на себе режисуру проекту. У головних ролях виступили Рассел Кроу, Хоакін Фенікс, Конні Нільсен. Кроу грає роль римського генерала Максимуса Деція Меридія, який стає жертвою зради, коли Коммод, амбітний син імператора Марка Аврелія, вбиває батька та захоплює владу. Після потрапляння в рабство Максимус стає гладіатором і починає свій шлях до помсти за загибель своєї родини та імператора.
Становлячи сиквел до фільму, який у 2000 році отримав "Оскар", нова стрічка розвиває сюжетні лінії, що відбуваються в Стародавньому Римі. Згідно з інформацією, Мескаль став одним із перших акторів, які обговорювали можливість продовження з Рідлі Скоттом.
Рейтинг стрічки на IMDb - 7,0 з 10.
Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити епічну сагу про владу, інтриги та помсту, а також оголений торс Пола Мескаля, одного з головних сучасних секс-символів. А ще це найкращий попкорновий фільм сезону, як зауважують західні профільні оглядачі.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите гладіаторські бої, пустелю, історії про змову та історичне кіно загалом. Залишаться розчарованими і фанати Рассела Кроу, які сподівалися побачити актора у сиквелі - Рідлі Скотт не вигадав, як оживити свого героя оригінального фільму у продовженні (годі й вже казати, що Кроу теж хотів знятись у новій картині).
Хоча тут і досить якісні візуальні ефекти, але, наприклад, бабуїни, які фігурують у стрічці та є намальованими, зблизька виглядають помітно штучними, що є слабким місцем. Деякі віддалені фони також виглядають пласкими через CGI.
Основна причина, чому варто переглянути цей фільм, полягає в грандіозних сценах битв, які режисер Рідлі Скотт створює, щоб вразити глядацьку аудиторію. Один з римських воїнів з'являється верхи на величезному носорозі. Монтаж забезпечує динамічний темп, коли на Луція та інших гладіаторів, яких вважають варварами, випускають тигрів і бабуїнів. Луцій виявляє неймовірну відвагу, кусаючи волохатий лапу бабуїна. Скотт майстерно вибудовує екшн-сцени з такою напругою, що навіть незначні недоліки залишаються непоміченими. У той час як його недавня робота "Наполеон" (2023) була масштабною, але повільною, "Гладіатор II" має бездоганно продуманий ритм, притаманний найкращим фільмам Скотта, зокрема таким класикам, як "Чужий" (1979) та "Той, хто біжить по лезу" (1982).
Сюжет. У серії переплетених оповідей кілька жителів Парижа переживають кардинальні зміни в своїх долях, коли смерть постукає до них у двері: нарцистична італійська оперна співачка прокидається в морзі, лише щоб зрозуміти, що її смерть залишилася непоміченою; британський каскадер починає сумніватися у своїй кар'єрі після того, як його син потрапляє в аварію; ексцентрична літня жінка з Колумбії укладає угоду з самою смертю... Кожен з персонажів намагається відновити зв'язок із тим, що є справді важливим, і місто світла, кохання та безмежних можливостей сяє яскравіше, ніж будь-коли раніше.
У фільмі знялися: Моніка Беллуччі ("Малена", "Бітлджюс Бітлджюс", "Незворотність"), Андре Дюссольє ("Амелі", "Красуня і чудовисько"), Россі де Пальма, Алекс Лутц та Бен Алдрідж.
В українському прокаті: з 14 листопада 2024 року.
Фонові дані. Марджан Сатрапі – французька авторка сучасного графічного роману, малювальниця, режисерка анімаційних фільмів та творець дитячих книжок іранського походження. Вона здобула популярність завдяки своєму незвичайному творчому стилю і стала відомою завдяки таким фільмам, як "Персеполіс", "Голоси" (з Раяном Рейнольдсом у головній ролі) та "Курча з чорносливом". Цього разу вона презентує нову драматичну комедію з вражаючим акторським складом.
Після попередніх тріумфів, як-от біографічна драма "Небезпечний елемент" з участю Розамунд Пайк, режисерка занурює нас у шумні космополітичні вулиці Парижа, де життя і смерть переплітаються у непередбачуваний спосіб.
Рейтинг фільму на IMDb складає 5,5 балів з 10.
Вам сподобається, якщо: ви любите французький мейнстрімний кінематограф і вже скучили за Монікою Беллуччі, якої останній час не так багато на екрані. Фільм припаде до душі глядачам, які прагнуть емоційно насичених історій, що роздумують про людський стан.
Цей фільм не припаде вам до душі, якщо ви шукаєте більш артхаусний стиль, подібний до Французької нової хвилі 60-х років. Також, якщо ви втомилися від стрічок-антологій з великою кількістю персонажів, як, наприклад, "Париж, 13 округ" Жака Одіара, то це може бути не ваш варіант.
Основна причина, щоб переглянути цей фільм: ті, хто захоплюється стрічками на кшталт "Амелі" чи "Готель "Гранд Будапешт"", оцінять, як Сатрапі майстерно сплітає різні життєві історії, наповнені чорним гумором і глибокою людяністю. Унікальність цього фільму полягає в його здібності легко та елегантно розглядати складні питання, що відображає характерну манеру режисера.
Завдяки оригінальному стилю та неповторному погляду режисерка фільму глибоко аналізує питання життя і смерті, використовуючи яскраво прописані персонажі.