"Краплі вологи на розпечених каменях": художниця з Донецька відкрила свою персональну виставку в Нью-Йорку (ФОТО) - Hochu.ua
Ніна Мурашкіна - це одна з небагатьох представниць українського сучасного мистецтва, яка у своїй творчості глибоко вивчає теми бажань, любовних переживань, розчарувань, сексуальних імпульсів та фемінності.
Rukh Art Hub, український творчий проект з Харкова, презентував виставку "Краплі води на палаючих каменях" у галереї "Мрія" в Нью-Йорку. Що цікаво про цю експозицію та яке відношення до неї має відома українська художниця Ніна Мурашкіна з Харкова — читайте далі!
За інформацією, наданою Hochu.ua пресслужбою проєкту, в арт-проєкті можна побачити вражаючі твори української миткині Ніни Мурашкіної та іспанського скульптора Ксав'є Ескали.
На сьогодні Мурашкіна -- одна з небагатьох художниць українського сучасного мистецтва, яка відкрито і чесно досліджує у своїх творах теми бажання, любові, розчарування, сексуальних потягів та фемінності. Вона працює з інсталяціями, об'єктами, живописом і графікою, часто поєднуючи їх в межах одного проєкту.
На мистецтво Ніни глибокий вплив справило її виховання в Донецьку: виростаючи в суворих умовах, вона черпала натхнення з раннього досвіду, наповнюючи свої роботи емоційною силою та щирістю.
Після того, як вона переїхала до Барселони шість років тому, стиль її мистецтва став більш витонченим і романтичним. Протягом останнього року художниця здобула значну популярність — одна з її творів була удостоєна нагороди A-FAD за найкращий дизайн року в музеї дизайну Барселони.
Наразі роботи Ніни Мурашкіної представлені на виставках у США, Великобританії, Франції, Австрії, Німеччині, Іспанії та Україні.
Особливістю виставки є новий проєкт Мурашкіної "Лісістрата", натхненний давньогрецькою комедією, в якій постає героїня, що закликає жінок виступити проти війни між Афінами та Спартою, відмовляючи чоловікам в інтимній близькості. Цей сміливий протест виявляється настільки ефективним, що чоловіки не витримують тиску і вирішують завершити війну. Таким чином, жінки в ультимативній формі досягають миру. Ця робота заглиблюється в теми розширення прав жінок і потенціалу миру, спонукаючи до роздумів про роль жінок у суспільних змінах.
Раніше ми розповідали, що в Україні спеціально до Покрови та Дня українських Захисників та Захисниць створили анімовану копію викраденої картини "Козаки в степу". Героями картини стали бійці ЗСУ.