Культові вислови, що стали емблемами стійкості: про що йдеться у фільмі "Битва за меми".

Меми не лише піднімали мораль українців, а й перетворилися на ключовий інструмент інформаційної війни.

Від "байрактарів" до "бавовни" – меми, що стали втіленням українського духу неспокою. Ці культові вислови, які завоювали інформаційний простір, були включені до документального фільму "Битва за меми". Кореспондентка "5 каналу" Діана Шликова вже встигла ознайомитися з цією кінострічкою.

"Русский военный корабль", гора Щекавиця, "Леопарди" — ці знакові вислови лягли в основу документального фільму "Битва за меми". Картину присвячено вивченню того, як гумор слугує українцям у часи повномасштабного вторгнення.

Один із найвідоміших мемів війни з'явився у перший день повномасштабного вторгнення. 24 лютого 2022-го року у відповідь на вимогу окупантів скласти зброю один з оборонців острова Зміїний сказав легендарну фразу.

Маршрут, зазначений "Русскому военному кораблю", швидко став символом незламного опору та одним із найвідоміших мемів цього конфлікту.

"Меми символізують свободу креативності та здатність виходити за межі звичних рамок. Феномен мемів — це спроба донести до світу важливі ідеї, виявити сміливість і привернути увагу до значущих тем. Наприклад, фраза про 'русский корабль' вказує на імперію, якої боїться весь світ. Меми представляють собою нову форму творчого вираження у стислій та зрозумілій формі," - зазначає викладачка КПІ Лідія Смола.

Ще одним прикладом гумору часів війни став мем про канцлера Німеччини Олафа Шольца, який після нескінченних обговорень і тиску зрештою погодився передати Україні танки Leopard. Цей момент не залишився непоміченим, і українці миттєво відреагували.

"Необхідно досліджувати меми як культурне явище не лише в контексті України, а й у світовій перспективі. Меми – це набагато глибше, ніж просто забавні картинки. Ми часто вважаємо їх лише розвагою, але насправді вони здатні впливати на наше життя та формувати хід подій," - підкреслила продюсерка фільму Ірина Каблучко.

Меми не лише піднімали мораль українців, а й перетворилися на ключовий інструмент інформаційної війни..

"Це рідкість, щоб документальний фільм був таким якісним. Мені подобається майже весь фільм і думаю його варто подивитися нашим українцям. Усім і не тільки мені запам'ятався початок війни, зокрема та фраза про "Русский военный корабль", який має йти за певною адресою. Я думаю цей мем найкращий. Деякі меми такі про Щекавицю я не дуже пам'ятаю. А от Доброго вечора ми з України або Русский военный корабль. Це ми які зіграли дуже добру якісну роль на початку війни", - поділився враженнями глядач Сергій.

"Цей фільм ніби про як згадати все. Я ці всі меми знаю, це про те як взяти і нагадати в спогадах. І я вже в голові склала список кому із іноземних друзів я відправлю обов'язково англомовну версію. Тому, що про багато що вони не знають. Хай вони також своїм друзям розповсюджують", - каже глядачка Людмила.

"Ці фільми повинні бути в нашому арсеналі, адже вони нагадують, що, незважаючи на всі труднощі війни, ми залишаємося єдиними. Незалежно від того, що трапиться, у нас завжди є контраргумент", - підкреслила глядачка Юля.

Фільм "Битва за меми" можна буде переглянути українською та англійською мовами, починаючи з 5 грудня, на офіційному YouTube-каналі проєкту.

Діана Шликова та Олексій Іванчеков, "П'ятий канал"

Дізнайтеся більше: Як українці пережили події Великої війни за три дні, що не вдалося здійснити за 1000, і яке нині становище на передовій.

Перегляньте також:

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.