Мар'ян Заблоцький: Я повністю підтримую призупинення всіх проектів USAID та проведення їхнього аудиту.

Мар'ян Заблоцький. Зображення: Facebook/Мар'ян Заблоцький.

Народний депутат від партії "Слуга народу" та економіст Мар'ян Заблоцький висловив свою думку щодо підтримки ініціативи США зупинити всі проекти USAID та провести їх аудит. Цю інформацію він поділився на своїй сторінці у Facebook.

"Обома руками підтримую призупинку всіх проектів USAID та їх аудит. В Україні наразі є 112 діючих таких проектів на $7 млрд, розписані по рокам. Ніби все красиво?

Ні. Біда номер один: майже всі вони зводяться до безкінечних круглих столів та конференцій, а тому є бездарними і безсенсовими. Біда друга, основна: більша частина цих коштів залишаються в самих США як чистий прибуток приватних компаній-виконавців цих грантів.

Щоб нарешті досягти змін, я вирішив почати публікацію звітів про ці проекти. Ось перший яскравий приклад: $297 млн на комунікаційні заходи протягом трьох років. Чи знає хтось із культурної сфери, що нам виділили таку суму на зйомки фільмів, якої вистачило б для створення "Аватар 3"? Російська сторона точно так само отримує з державного бюджету аналогічні кошти для свого кінематографа, і ви ж розумієте, що на пропаганду вони не економлять.

То що ж за шедеври знімають на ці кошти? Ось вибрав певні позиції за півроку 2024:

І таких проектів десятки. Можливо, воно комусь і потрібно. Але навіщо це американським платникам податків, я не зовсім розумію. І чому нам не просити кошти на щось явно більш необхідне?

Я не маю претензій до митців як виконавців. Проте в жодному з можливих світів не можна з чистою совістю витратити $297 млн на такі проекти, навіть якщо вони здаються неймовірними. Значна частина цих коштів фактично стає чистим прибутком однієї приватної компанії в США, і це відбувається навіть без відома згаданих отримувачів.

Новий керівник Держдепу Марко Рубіо давно це хотів реформувати.

Пам'ятаю добре розмови з його командою, які пропонували, аби суми йшли напряму в країни, а не збагачували декількох людей в Штатах під видом допомоги іншим державам. Я тоді мав з ними довгу дискусію після статті, яку опублікував у Forbes на цю тему ще в 2016 році.

Мене дико бісило, як можна було потратити $100 тис на законопроект на один АБЗАЦ законопроекту в агросфері, ще й бездарний!

Я з великим задоволенням сприймаю настання ери змін. Нам потрібно активно вести діалог, щоб реалізувати ті реформи, про які мріяв Марко Рубіо. У цей час я планую ділитися звітами про деякі проекти USAID, щоб ми також почали проявляти відповідальність і ставити правильні запитання щодо того, куди поділися кошти.

Особливо -- питання до наших міністерств за будь-якого керівництва, які ставлять постійно підписи під звітами, де немає ніякої конкретики. І які бояться запитувати американських приватних виконавців те ж саме: "А де ці всі гроші?".

Я закликаю жодне міністерство не підписувати жоден звіт доки не пройде аудит в США. А в ідеалі самому його ініціювати на рівні міністерства!

Особисто я планую запропонувати Державному департаменту такі ідеї:

Завдяки підтримці США, ми зможемо досягти значно більших результатів, витрачаючи лише невелику частину ресурсів.

А тим часом, хочу оголосити про вихід звітів з різних проектів. Там є чимало "захоплюючого". Справжній кінематограф!

Лінк на звіти вищезгаданих проектів у першому коментарі. Кому цікаво -- почитайте, кому пощастило отримати", - написав він.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.