Майстри з "BatArt" в Івано-Франківську презентували свої роботи, що відображають тему боротьби (ФОТО)
Минулої неділі, 5 січня, у Франківську, в Палаці Потоцьких, відбувся благодійний ярмарок "Мрія Дія". Відвідувачі мали змогу цікаво провести час, взяти участь у різноманітних іграх, насолодитися музикою та поезією. Також на ярмарку були представлені унікальні вироби від майстрів з усієї України. Особливо багато людей зібралося біля столика майстерні "BatArt", де свої творчі роботи продавали самі військові, повідомляє Репортер.
Майстерня перетворилася на виробництво.
Зібрані кошти на ярмарку будуть спрямовані на модернізацію санвузла для поранених, що проходять лікування в обласній лікарні. Необхідно забезпечити його доступність.
На ремонт одної вбиральні треба 280 тисяч гривень, а таких, що потребують ремонту, є ще чотири.
Не тільки побратими, але і я теж лікувався не один раз після поранення, - говорить учасник ярмарку, військовий Андрій Несмачний. - Я і сам розумію, які в нас умови в госпіталях, тож вони вимагають покращення. Ну, і будемо об'єктивні - все в Україні зараз вимагає покращення. Є над чим попрацювати.
До Івано-Франківська Андрій Несмачний приїхав з Ірпеня. Прикарпаття, каже, йому близьке, бо має родичів в Угорниках. Несмачний служив у ЗСУ з 2010 до 2018 року. Після закінчення контракту демобілізувався, а коли почалося повномасштабне вторгнення, знову пішов служити.
На ярмарок Несмачний завітав у компанії свого товариша, який також звати Андрій (прізвище залишив у таємниці). Разом вони привезли продукцію з крафтової майстерні "BatАrt".
Назва "Bat Art" - це кооперація позивного Андрія Несмачного - "Бетмен" і слова "арт" - мистецтво.
Майстерню, яку заснував Андрій Несмачний у 2019 році, сьогодні перетворилася на справжню фабрику. Все почалося з одного унікального браслета, виготовленого з гільз, який він виставив на продаж в інтернеті. Попит на цей виріб виявився надзвичайно великим. Після цього Андрій разом із двома своїми товаришами вирішив орендувати невелику майстерню для продовження своєї роботи.
Ми зараз жартуємо, що колись це був величезний туалет на вісім квадратних метрів, де ми плели браслети й спілкувалися, - сміється Несмачний. - Це зовсім не нагадувало те, що ми маємо сьогодні. Все починалося з браслетів із гільз, а зараз у нас безліч різних напрямків. Наразі в нашій команді працює 18 осіб, серед яких активні військові та учасники бойових дій.
Наша модель передбачає, що половина прибутку спрямовується на підтримку військових потреб, таких як придбання дронів, прицілів, засобів електронної боротьби та ремонт автомобілів, - ділиться Андрій Несмачний. - Частина коштів також передається на підтримку фонду "Повернись живим". Інша половина залишиться для реалізації нових проектів, зокрема для закупівлі обладнання, що сприяє розвитку підприємства. Ця ініціатива ніколи не зводилася до питання грошей, і навряд чи такою стане.
Досліджуйте також: Шукайте можливості працевлаштування та підтримки. У Франківську функціонує Ветеранський простір, що надає допомогу ветеранам та їхнім сім'ям.
На думку Несмачного, в даний момент вони займаються створенням власного благодійного фонду, оскільки обсяги їхньої діяльності значно зросли.
Якщо брати виключно у грошовій масі, то це десь 500-800 тисяч гривень у місяць, які ми виділяємо на бойові потреби, - говорить Андрій Несмачний. - І тут уже фонд буде дуже доречний.
Вишукані ножі з вишивкою та скло, що було переплавлене з кулеметними елементами.
Андрій розповідає, що працівники майстерні – це бійці, які, коли не на фронті, під час відпусток, реабілітації або ротацій, займаються творчою діяльністю. Вони створюють різноманітні вироби – від браслетів із гільз до скляних виробів з вплавленими кулями та ножів. Цей процес можна назвати своєрідною арт-реабілітацією.
Це Національна гвардія, Сили спеціальних операцій, Головне управління розвідки — різні підрозділи, - зазначає мій товариш з майстерні Несмачний. - Ми просто команда дещо божевільних військових. Так ми і функціонуємо. Ніхто з нас раніше не займався цим, але є прагнення до розвитку.
Кухлі та склянки з влитими кулями, безсумнівно, є одними з найпопулярніших товарів на ярмарку. Ідея їх створення належить Кариму Гуламову, бійцю 73 центру спеціальних операцій, який загинув 17 липня 2022 року під Херсоном. Окрім цього, він також працював у майстерні. Несмачний зазначає, що Карим був справжнім козарлюгою.
У нас повністю замкнутий цикл і стараємося все виробляти самі, навіть матеріали, - розказує майстер. - Ну, звісно, сталь ми не плавимо, але решту виготовляємо повністю. Використовуємо синтетичні матеріали. Якщо ви звернете увагу на рукоятку - це мікарта - під вакуумом спресована суміш полімерних смол і технічних тканин. Вона не реагує на атмосферні впливи і є довговічною: не розкладається, жодної корозії, її не покрутить, як дерево. Так само піхви до ножа - виключно пластик.
До речі, ножі у "BatArt" роблять вишивані. По лезу лазером наносять узори вишиванок. Це, каже Несмачний, їхня родзинка. Планують цілу серію ножів з узорами з різних регіонів України. Мають уже з прикарпатським узором.
За словами Несмачного, їхні покупці різні люди - від тендітних дівчат до суворих військових.
Читайте: Різьблення - як реабілітація. Василь Семко з Перегінська створює унікальні роботи з дерева
Наші вироби - про боротьбу
Після початку масштабної агресії майстерню в Ірпені було знищено. Проте, звідти вдалося врятувати частину обладнання. Андрій обговорив ситуацію з товаришами, і вони вирішили відновити виробництво. Тим більше, що на той момент він перебував удома після поранення в Херсоні і міг безпосередньо керувати всіма етапами.
Спільно з товаришами зібрали кошти, придбали необхідне обладнання, а згодом втілили "кмітливий маркетинговий прийом".
Ми розмістили оголошення, що люди мають змогу зробити у нас замовлення наперед, а ми після відновлення його виконаємо, - розповідає Несмачний. - Тобто пообіцяли, що виконаємо через два місяці. Замовлень було дуже багато, більш ніж на мільйон гривень. Це дало нам змогу акумулювати гроші на відновлення. І ми виконали все навіть швидше, ніж обіцяли. Усі були задоволені. А нам максимально було приємно, що люди довіряють. Наші вироби - про боротьбу. Саме про це.