"Ми прагнемо спокійно жити на рідній землі, тоді як інші відчувають нудьгу і брак активності" - з такими словами Зеленський привітав українців з Різдвом.
Зображення Офіційний вебресурс глави держави України
Сьогодні українці борються за головний символ Різдва - за надію і перемогу життя, все, що нам потрібно - мирно жити на своїй землі та бачити своє небо, а в ньому різдвяну зірку, а не іранські "шахеди" і російські ракети, заявив президент України Володимир Зеленський, вітаючи українців з Різдвом Христовим.
Відомий український композитор Микола Леонтович протягом кількох років жив і працював у місті, яке сьогодні має назву Покровськ. Саме тут він викладав музику дітям, організував хор і написав другу версію "Щедрика", який нині звучить у всіх куточках планети. Таким чином, українець подарував світові музичну сутність Різдва. Нехай кожен, хто почує цю мелодію, згадає про Україну. Сьогодні ми боремося за головний символ цього свята - за надію і перемогу життя, - зазначив Зеленський у своїй промові.
"На нашій землі, в кожному населеному пункті, включаючи Покровськ, Божественна музика, створена тут, контрастує з тим злом, яке принесла росія. Це яскраво ілюструє відмінності між нами та ними", - підкреслив президент.
Він підкреслив, що українці мають бажання створювати, тоді як "для деяких сенс існування полягає в поширенні смерті".
"Ми прагнемо спокою і справедливості, бажаємо миру. А деяким, як стверджує певна частина, просто не вистачає активності та емоцій," - підкреслив Зеленський.
"Ці слова - доказ, наскільки вони далекі від Бога, від християнства, від реальної віри. І це доказ, чому їхня неволя і темрява програють. Ми це знаємо. Світ знає це. І це знає Бог", - сказав глава держави.
"Зло програє. Українці вірять у це й моляться про це. Аби все те лихо й весь той бруд зникли з нашої землі назавжди. І українці, безумовно, заслуговують на це", - підкреслив Зеленський, згадавши і тих українців, які в полоні, які в окупації, і тих, що змушені були виїхати з України.
Він додав, що цьогоріч українці вдруге відзначають Різдво за новою датою, "вдруге у новій історії Різдво об'єднує всіх українців".
Фон. Нагадуємо, що напередодні Різдва "Дарниця" отримала Віфлеємський вогонь миру, який прибув до України 15 грудня з Лінца.