Миколаївський обласний краєзнавчий музей отримав нове фотообладнання, що дозволить оцифрувати старовинні друковані видання.
Миколаївський обласний краєзнавчий музей отримав професійне фотообладнання для оцифрування стародруків, раритетних книг і карт.
Цю інформацію журналістам Суспільного надала наукова працівниця Миколаївського обласного краєзнавчого музею Катерина Барбаянова.
За словами Катерини Барбаянової, нове обладнання допоможе зберегти приблизно 400 рідкісних першодруків, які знаходяться у фондах музею.
"Ця ініціатива вражає, адже те, що нам передали, і те, що на три місяці надали, є дійсно цінним. Орієнтовно до 1 березня нам буде доступно обладнання для оцифрування наших першодруків. Ми плануємо оцифрувати лише книги, адже в нашій музейній колекції зберігається 400 першодруків," - ділиться своїми думками Катерина Барбаянова.
Також вона підкреслила, що процес переведення в цифровий формат є автоматизованим.
В Миколаєві оцифрують понад 1000 старих листівок і фотографій кінця ХІХ -- першої половини ХХ століття з фондів Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Це унікальні вуличні світлини старого міста, фотокартки з сімейних архівів відомих родин Миколаєва та задокументовані сюжети різних історичних подій в житті регіону.
Проєкт з оцифрування паперових експонатів реалізує Платформа MY ART у партнерстві з "Агенцією розвитку Миколаєва" за фінансової підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut в Україні.
Співробітники Миколаївського обласного краєзнавчого музею зазначають, що музейна колекція налічує понад 390 тисяч предметів зберігання. І це тільки частка основного фонду. Група зберігання друкованих та рукописних паперових документів і фотографій -- це десятки тисяч предметів. І всі вони потребують оцифрування.