МКС ініціює перевірку стосовно прокурора Каріма Хана, що видав ордер на арешт президента Путіна.

Внутрішнє розслідування не пов'язане з видачею ордера

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) розпочне внутрішнє розслідування стосовно прокурора Каріма Хана у зв'язку з обвинуваченнями в сексуальних домаганнях.

Джерело. Як інформує агентство Reuters, посилаючись на двох осіб, обізнаних із ситуацією.

У документі, з яким ознайомилося агентство, було запропоновано тимчасово призупинити повноваження Хана до завершення розслідування. Як повідомляє Reuters, звинувачення в домаганнях були висунуті ще в жовтні, але прокурор, який займається справою, спростував їх та сам ініціював проведення перевірки. Деталі проведення цього процесу поки що залишаються невідомими.

Один з інформаторів агентства повідомляє, що ймовірна постраждала висловлює сумнів щодо об'єктивності внутрішнього розслідування, оскільки комісію, що займається цим питанням в апараті МКС, очолює колишній співробітник Хана.

Офіс Хана та його юридична команда поки що утримуються від коментарів щодо даної ситуації, повідомляє Reuters.

Карім Хан відомий зокрема тим, що у 2023 році видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна та дитячого омбудсмена в рф Марії Львової-Бєлової за підозрою у незаконній депортації дітей з України. У росії його самого через це оголосили у розшук.

У вересні 2024 року Хан в інтерв'ю журналісту ВВС Ніку Робінсону розповідав, як ухвалювалося рішення про видачу ордера на арешт путіна.

Вторгнення Росії в Україну позбавило його альтернатив, зазначив Хан.

За його словами, українська сторона просила його провести розслідування щодо дій росії ще в 2021 році, коли він зустрічався із генпрокурором України.

Проте на той час, за його словами, у МКС не було відповідних ресурсів. Крім того, прокурор зазначив, що не вірив у можливість вторгнення Путіна в Україну.

"Але коли вони це зробили, я вирішив, що все цілком очевидно, і ми маємо розпочати розслідування. Я побував на місці подій, і коли ти чуєш історії, свідчення, бачиш руйнування, чуєш висловлювання різних людей, включаючи висловлювання путіна та Львової-Бєлової, застосувати всю суворість закону було нескладно", - сказав Хан.

"Це викликає глибоке сум’яття. Росія, як постійний член Ради безпеки, є великою країною з багатою культурною спадщиною: література, музика, а також одна з держав-засновниць ООН, яка зробила значний внесок у перемогу над фашизмом. Тому новина про подану заяву на арешт президента цієї країни, важливого учасника Ради безпеки ООН, не може викликати у мене радості. Це був дійсно сумний день," - підкреслив прокурор.

Фонові обставини. Тим часом стало відомо, що французькі правники подали запит до Міжнародного кримінального суду з метою залучення до відповідальності інших осіб, що мають відношення до депортації дітей з України. Адвокати, які раніше домоглися видачі ордерів на арешт путіна та Львової-Бєлової, вірять у успішне розглядання їхньої нової, більш масштабної скарги.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.