Морська левиця виявилася більш здатною до збереження ритму, ніж люди.

Дослідники з Каліфорнійського університету виявили, що 15-річна морська левиця на ім'я Ронан має вражаючу здатність до синхронізації з ритмом, що перевищує навички більшості людей.

Морська левиця на ім'я Ронан, яка мешкає в Морській лабораторії Лонг при Каліфорнійському університеті в Санта-Крус, продовжує дивувати науковців своїми винятковими здібностями до сприйняття ритму. Ще у 2013 році вона стала першим немовним ссавцем, якого вдалося навчити тримати ритм та рухатися в такт з музикою.

Нещодавно науковці знову вирішили оцінити вміння 15-річної морської левиці. Результати свіжого дослідження, опублікованого у журналі Scientific Reports, виявили, що Ронан не лише підвищила свою здатність синхронно рухати головою в ритмі, але й перевершила багатьох людей у цій навичці.

Текумсе Фітч, когнітивний біолог з Віденського університету, який не брав участі в новому дослідженні, зазначає: "Я вважаю, що це переконливо доводить: люди -- не єдині ссавці, здатні тримати ритм".

Відомо, що папуги можуть тримати ритм, рухаючи тілом. Останні дослідження також виявили здатність до відчуття ритму в інших ссавців, зокрема мавп та щурів. Проте, за словами доктора Фітча, після більш ніж десятиліття досліджень "ритмічна синхронізація морської левиці Ронан залишається найкращою серед відомих випадків серед нехлюдських хребетних".

Дослідники тренували Ронан протягом кількох місяців, зосереджуючись на вдосконаленні її точності з тими темпами, яким її навчили в минулому. Потім вони порівняли її теперішні здібності з тими, які вона демонструвала у трирічному віці, і виявили значне покращення навичок з дорослішанням.

За всіма критеріями, які досліджували доктор Кук та його команда, Ронан продемонструвала найвищі результати. "Ніхто не зміг перевершити Ронан за всіма параметрами точності та стабільності", -- підкреслює доктор Кук. "Вона також перевершила більшість людей за всіма аспектами, тому дійсно стала найкращою."

У 2013 році вміння Ронана кивати головою в ритмі стало темою наукових дебатів, що підняли питання про можливість порівняння його поведінки з ритмічними здібностями людей. Це викликало інтерес до того, чи може така здатність бути характерною для інших тварин, чи вона обмежена лише видами, здатними до складного голосового навчання. До таких видів належать люди та папуги, які здатні спонтанно підтримувати ритм.

"Дії Ронана, на мою думку, важко відрізнити від того, що люди роблять досить вправно," – зазначає доктор Кук. Він також вважає, що нові відкриття щодо здібностей Ронана ставлять під сумнів уявлення про те, що здатність синхронізуватися з ритмом є ексклюзивною лише для видів, що здатні до голосового навчання.

Однак деякі дослідники мають іншу думку щодо цього висновку. Анірудх Д. Патель, когнітивний нейронауковець з Університету Тафтса, підтримує гіпотезу, що здатність спонтанно рухатися під музику є характерною лише для певних видів, які мають природні можливості для освоєння складних вокалізацій.

Він наголошує, що подальші дослідження мають вивчити здібності морських левів до голосового навчання для підтвердження гіпотези. Водночас він зазначає "дуже важливу відмінність": Ронан навчилася тримати ритм завдяки тренуванням, тоді як людям і папугам це не потрібно.

Наступним етапом дослідження доктор Кук разом із своїми колегами має намір вивчити, чи здатен Ронан адаптуватися до більш непередбачуваних ритмів. "Чи може вона впоратися з прискореннями та сповільненнями? Чи здатна вона відтворювати візерунки, що змінюються в часі, а не є сталими?" – запитує доктор Кук. "Люди досить успішно виконують подібні завдання. Чи зможе істота, що не є людиною, досягти цього рівня?"

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.