У Одеській та Миколаївській областях відбулися "плейбек-вікенди".
У чотирьох українських містах в рамках проєкту "Плейбек-вікенд" історії глядачів втілювалися на сцені завдяки імпровізаційним талантом акторів.
Цю інформацію Укрінформу надали творці проекту.
Виступи та навчальні сесії проєкту відбувалися в Одесі, Чорноморську, Роздільній та Миколаєві протягом серпня до листопада.
У Одеській та Миколаївській областях відбулися "плейбек-вікенди" / Знімки надані організаторами проєкту "Плейбек-вікенд".
Плейбек-театр є унікальним видом інтерактивної імпровізаційної театральної практики, що базується на двох ключових елементах: публічному викладі особистих історій глядачами та миттєвій художній інтерпретації цих історій акторами. Однією з характерних рис плейбек-театру є його здатність надавати емоційну підтримку й створювати безпечне середовище для вільного вираження почуттів. У контексті війни ця форма театру набуває особливої ваги. Безпека, спілкування, цікавість, внутрішня мотивація та елемент гри – всі ці аспекти допомагають людям поглянути на себе з нової перспективи, - зазначив тренер проєкту "Плейбек-вікенд" Андрій Утєнков.
Менеджерка проєкту Ганна Шестакова поділилася своїми думками про важливість таких заходів для створення відчуття спільності. "Зазвичай люди приходять на подібні події з цікавості або бажання просто провести час. Проте під час вистави відбувається справжня трансформація. Глядачі отримують спільний емоційний досвід, діляться своїми історіями та відчувають підтримку один одного. Ми прагнемо створити безпечний простір і запрошуємо всіх стати частиною цього творчого процесу", - зазначила вона.
За словами авторів, це є не лише способом самовираження, а й потужним інструментом для створення глибоких соціальних зв'язків, підтримки та переживання емоцій разом з іншими.
У всіх населених пунктах, де реалізовувався проєкт "Плейбек-вікенд", зафіксували його позитивний терапевтичний та емоційний ефект. Це ініціатива допомагала людям відчути підтримку та належність до спільноти.
Актори проєкту під час перформансу бачили, як люди відгукуються на кожну історію, що надавало сили і натхнення.
"Це був один із тих перформансів, де я справді відчула магію плейбек-театру. Атмосфера була настільки приймаюча, що ми відчули себе частиною однієї великої родини", - поділилася акторка Ольга Косинкіна.
Проєкт втілюється громадською організацією "Арт-плейбек" у партнерстві з театром "Синергія" і став переможцем грантової програми Per Forma, що реалізується платформою Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Фонду виконавських мистецтв Нідерландів.