Наш мозок щодня вводить нас в оману — ці 3 мисленнєві пастки забирають ваші гроші та час. — Радіо Максимум

Астрологічний прогноз на 26 липня: час для формування нових стратегій та збільшення джерел доходу.

У пошуках швидких відповідей та з метою економії енергії наш розум вдається до використання ментальних "ярликів". Проте ці спрощення не завжди призводять до правильних результатів, перетворюючись у пастки для нашого мислення.

Радіо МАКСИМУМ, посилаючись на ютуб-канал Сторінки Успіху, розповість про три найпоширеніші пастки мислення, щоб навчитися їх розпізнавати й уникати.

Ознайомтеся також: Яким чином музика впливає на нашу свідомість та відчуття часу.

Коли медик повідомляє, що ймовірність виживання після хірургічного втручання дорівнює 90%, ця новина сприймається нами як позитивний сигнал.

Проте, якби він зазначив, що ймовірність смерті протягом місяця після хірургічного втручання становить 10%, це могло б викликати у нас паніку.

Логічно обидва твердження є однаковими, але ми реагуємо на них абсолютно по-різному.

Ефект обмеження рамками спонукає нас зосереджуватися лише на тому, що попереду, а також віддавати перевагу інформації, яка є найбільш доступною, замість того, щоб звертати увагу на дані, що потребують більшого аналізу.

У магазинах часто можна натрапити на дві ціни на продуктах: стандартну (зазвичай з закресленим текстом) та спеціальну пропозицію.

Перекреслена вартість виступає в ролі "якоря", що має достатньо високу ціну, аби спонукати покупця скористатися спеціальною пропозицією.

Поширеним прикладом "якоря" є процес купівлі-продажу нерухомості чи автомобіля. Продавець встановлює початкову, зазвичай завищену, ціну.

Ця прив'язка змушує покупців робити свої пропозиції через призму цього "якоря", і вони рідко суттєво відрізняються від початкової ціни.

Ефект прив'язки змушує нас занадто сильно орієнтуватися на первинну інформацію, яка стає своєрідною "основою" для нашого сприйняття.

Ця пастка спонукає нас ставитися до майбутнього з надмірним оптимізмом.

Ми переоцінюємо, скільки часу нам знадобиться для виконання завдання, і недооцінюємо можливі перешкоди.

Ми враховуємо "відомі невідомості" (наприклад, затримки), але майже ніколи не готуємося до "цілком невідомих" подій, які можуть повністю зруйнувати наш план (наприклад, несподівана хвороба).

Ця ілюзія спонукає нас вірити, що події розвиватимуться згідно з нашим планом.

Саме тому план може провалитися з безлічі причин, багато з яких здаються малоймовірними. Ми просто не маємо уявлення, що принесе майбутнє

Додатково: Чому нас лякає думка інших: 6 етапів для подолання тривожності

Ілюзія планування — це пастка, в яку ми впадаємо, переоцінюючи свої можливості впливати на майбутні події.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.