Новий імпульс для суспільних радіостанцій Європи. Конференція з питань суспільного радіомовлення в Парижі - Vatican News.
Виборами нового керівного комітету європейських мовників на наступні два роки завершилася 31-а Радіоасамблея, яку цього року приймало Радіо Франції в Парижі. Серед тем саміту були штучний інтелект і молода аудиторія.
У епоху, коли фейкові новини, міжнародна геополітична напруга та внутрішня поляризація в європейських країнах стають нормою, суспільне радіо має потенціал стати ключовим елементом у захисті демократичних цінностей. Цю думку одностайно висловили учасники 31-ї Радіоасамблеї Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ), яка відбулася на початку квітня в Парижі, в штаб-квартирі Радіо Франції, зібравши представників радіостанцій з 33 країн, серед яких було і Радіо Ватикану з Алессандро Джізотті, заступником Редакційного директора Дикастерії у справах комунікації.
На заході було обрано нових членів Радіокомітету, який функціонує в рамках Європейської системи радіо і телебачення (ЄСРТ). Цей комітет відповідає за координацію стратегій та ініціатив, що сприяють зміцненню позицій радіо в динамічному медіапейзаже. Сібіл Вейль, генеральний директор Радіо Франції, знову отримала підтвердження на посаді голови комітету. Заступником залишився Ґрем Елліс з BBC, який також є радником Дикастерії з комунікацій Святого Престолу.
У ході дводенного саміту в Парижі було висловлено підтримку колегам з Українського суспільного радіо, які, попри війну, продовжують свою важливу місію з інформування громадськості. Також звучали заклики на підтримку "Радіо Вільна Європа", яке, як і "Голос Америки", стикається з ризиком закриття через зменшення фінансування, що ініційоване Білим Домом. Крім того, учасники саміту підкреслили необхідність більш тісної співпраці між європейськими суспільними медіа для захисту свободи преси, яка стає дедалі більш вразливою під впливом економічного та політичного тиску.
Чимало простору було присвячено обговоренню радіопрограм для молодої аудиторії, що, як показують дослідження ЄСРТ, є дуже вимогливою до інформації. Нові покоління шукають новини насамперед у соціальних мережах, але не відмовляються і від радіоконтенту (а тим паче подкастів), якщо вони креативні та зроблені з гумором. Особливий інтерес викликала тема штучного інтелекту з акцентом на аудіо та можливості використання синтетичних голосів, а також панель, присвячена музиці та її особливому зв'язку з радіо. Сьогодні 60 відсотків молодих європейців вважають музику своїм головним зацікавленням, і це відкриває великі можливості для радіо, як це було під час драматичного періоду пандемії та локдауну.
На завершення заходу Сібіл Вейл підкреслила, що довіра є найважливішою цінністю для соціальних медіа, а також для радіостанцій. Генеральна директорка Радіо Франції вважає, що технологічні нововведення заохочують радіостанції до пошуку нових шляхів взаємодії зі своєю аудиторією.