Перше мистецьке творіння, виготовлене штучним інтелектом, було продане за один мільйон доларів.
Хто може бути зацікавлений у картині, створеній машиною? Важко визначити, але незалежно від особи, яка її придбала, вона щойно вклала величезну суму грошей у цю покупку.
"AI God" – це твір мистецтва, що зображує легендарного криптоаналітика Алана Тюрінга. Створила його Ai-Da, яка на своєму вебсайті позиціонує себе як "ультрареалістична художниця-робот". Ця робота, яка нещодавно була продана на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за більше ніж мільйон доларів, має такий вигляд:
The Art Newspaper пише, що після 27 ставок щасливий переможець пішов з картиною, розщедрившись на понад мільйон доларів.
Ви можете здивуватися, як це взагалі можливо, що робот може писати картини. На сайті Ai-Da зазначено, що вона "здатна [як] малювати, так і писати картини за допомогою камер в очах, алгоритмів штучного інтелекту та роботизованої руки".
Сама Ai-Da - робота Ейдана Меллера, який описує себе як "фахівця з сучасного та новітнього мистецтва". За словами Меллера, він створив Ai-Da, щоб надихнути на діалог про "нинішню одержимість технологіями та їхню спадщину, що розгортається". Поки що незрозуміло, хто отримає прибуток від продажу "AI God" - Ai-Da чи Меллер.
Аукціонний дім Sotheby's зробив офіційну заяву, яку наводить Barron's, підтверджуючи продаж: "Сьогоднішній рекордний результат продажу першої картини, створеної гуманоїдним роботом-художником, є знаковою подією в історії сучасного мистецтва та ілюструє зростаючу інтеграцію технологій штучного інтелекту в глобальний арт-ринок".
"Зображення Тьюринга, яке створила Ai-Da, не лише вшановує його спадщину, але й досліджує ширший трансформаційний вплив технологій на людську ідентичність, творчість та активність, що робить її роботу важливою віхою як у мистецтві, так і в галузі ШІ", - зазначається на сайті Sotheby's. Раніше цього року Ai-Da виставила роботу "AI God" як "частину поліптиху з п'яти панелей в Організації Об'єднаних Націй" під час саміту в Женеві під назвою "Штучний інтелект на благо".
Після реалізації своєї роботи Ai-Da дав інтерв'ю агентству Barron's. "Справжня цінність моєї творчості полягає в тому, - підкреслив Ai-Da, - що вона може стати поштовхом для обговорення новітніх технологій".