Заглянути у світ привидів: дослідники виявили, що насправді викликає наші страхи.

Дослідники виявили, що відчуття тривожності та навіть страху можна викликати в людей за допомогою інфразвуку. Проте на цьому відкриття щодо місць, в яких "живуть" привиди, не завершилися.

Вчені здійснили цікавий експеримент, аби дослідити, як низькочастотні звукові хвилі впливають на людей. У рамках дослідження 750 учасників прослухали унікальний концерт, в якому інфразвук був замаскований під звичайну музику, повідомляє IFLScience.

Фокус.Технології запустили свій власний Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб бути в курсі найновіших і найцікавіших новин із галузі науки!

Експеримент під керівництвом вчених з Національної фізичної лабораторії в Англії мав на меті дослідити вплив інфразвуку на людські емоції. Композиторка і саунд-дизайнерка Сара Англісс, яка брала участь у проєкті, пояснила його мету: "У нашому експерименті ми хотіли з'ясувати, чи викликає інфразвук у музиці незвичні психологічні ефекти, навіть у слухачів, які не знають про його присутність".

Інфразвук традиційно пов'язують із духовною музикою, зокрема з органними концертами в соборах, де йому часто надають властивість викликати почуття благоговіння. Проте є й ті, хто вважає, що інфразвукові органні труби є лише дорогим нововведенням. Окрім музичних установ, інфразвук також був виявлений у місцях, які вважаються населеними привидами, і його вплив може сприяти виникненню відчуття тривоги.

Яскравий випадок трапився в лабораторії Ковентрі, де науковці стикнулися з незрозумілими явищами, такими як депресивний стан, озноб та моторошне відчуття, ніби вони спостерігають якісь фігури краєм ока. Все це було спричинено вібрацією фольгового леза, що виникла внаслідок нещодавно встановленого витяжного вентилятора, який генерував інфразвук. Як тільки вентилятор вимкнули, ці тривожні відчуття зникли, що підтвердило припущення про те, що інфразвук може спричиняти незвичайні сенсорні реакції.

Під час концерту 2003 року команда використовувала 7-метрову трубу для генерування звукових хвиль на частоті 17,5 Гц, що трохи нижче порогу чутності людини. Інфразвук додали в певні музичні фрагменти, непомітно для слухачів. Цікаво, що 22% слухачів повідомили про такі відчуття, як озноб, неспокій, смуток або страх під час цих фрагментів, попри те, що вони не знали про присутність інфразвуку.

Професор Річард Вайзман з Університету Хартфордширу підкреслив, що ці знахідки підтверджують гіпотези, які стверджують, що інфразвук може бути причиною свідчень про появу привидів.

"Вчені висловлюють думку, що певні звукові частоти можуть існувати в зонах, де, як вважається, мешкають привиди, що призводить до незвичних відчуттів у людей, які вони пов'язують з цими істотами. Наші результати підтверджують ці припущення," – зазначив він.

Подальші дослідження, включаючи навмисне створення "кімнати з привидами", підтвердили ці висновки, показавши, що інфразвук може імітувати переживання, схожі з тими, які описуються при зустрічах з привидами.

Однак експерти застерігають, що не всі паранормальні явища можна пов'язати зі звуковими хвилями, посилаючись на альтернативні пояснення, такі як психологічні фактори, містифікації або навіть вплив навколишнього середовища, наприклад, вплив чадного газу.

Нагадаємо, що нещодавно в Туреччині була виявлена алебастрова печатка, що датується періодом Ассирійської імперії. За словами дослідників, цей артефакт, ймовірно, належав представнику знатного стану.

Ми також обговорювали археологічні дослідження в Іраку, які пролили світло на процес формування стародавніх державних структур. Дослідники виявили, що місцеві громади утримувалися від централізованого управління протягом 1500 років.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.