Польські та українські художники стартували спільні освітні програми в контексті виставки "Різні локації" у Києві.
27 червня в Національному художньому музеї України відбулася перша подія в рамках освітньо-дискусійної програми польсько-українського виставкового проєкту "Різні місця". Гості мали можливість глибше ознайомитися з концепцією виставки та поспілкуватися з її авторами під час кураторського туру, який провів Вальдемар Татарчук. Інформацію про це опублікував Польський Інститут у Києві на своїй сторінці у Facebook.
Вальдемар Татарчук - відомий в Україні польський художник, куратор, директор галереї "Лабіринт" у Любліні, який вже багато років активно розвиває спільні польсько-українські мистецькі проєкти.
Изображение: Соломия Козолуп
Виставка поділяється на три секції:
▪️Роботи польських художників та художниць різних епох, створені до початку повномасштабної війни, отримують нове значення в контексті сучасності.
▪️Серія фотографій українського неба The Sky is Open, яка ілюструє заклик закрити небо над Україною, що пролунав на початку повномасштабного вторгнення. На прохання Вальдемара Татарчука українські художники зробили знімки, а польські колеги на їхній основі створили власні роботи.
▪️Відеоінсталяція "Одна хвилина" виступає як мистецьке відображення щоденної хвилини мовчання в Україні, що символізує вшанування пам'яті загиблих. Цей важливий жест став містком, що об'єднав художників і художниць з обох країн.
Цієї суботи, 5 липня, з 13:00 до 15:00, усі бажаючі зможуть взяти участь у медіаторській екскурсії виставкою. Її проведе Оксана Баршинова, мистецтвознавиця та заступниця генеральної директорки Національного художнього музею України, яка є співкураторкою цього проєкту.
Проєкт реалізується за підтримки Польського Інституту в Києві, Національного художнього музею України, Galeria Labirynt та Інституту Адама Міцкевича.
Проект отримав додаткове фінансування з ресурсів Міністерства культури та національної спадщини Польської Республіки.